Nápady

Funkcie pestovania hybridných uhoriek "Goosebump f1"


Uhorka „Murashka f1“ od známeho a dobre zavedeného výrobcu „Gavrish“ je zaradená do štátneho registra na pestovanie na záhradných pozemkoch a pozemkoch pre domácnosť a odporúča sa na pestovanie na malých farmách. Najčastejšie sa pestujú v chránenej pôde.

Opis stupňa

Uhorky Goosebump f1 sú hybridnou formou opeľovania včiel, ktorá sa priaznivo porovnáva s predčasnou splatnosťou a je široko používaná na solenie, konzervovanie, ako aj čerstvé. Plody majú veľmi zarovnaný valcový tvar a ich veľkosť nepresahuje 15 cm. Uhorky tejto hybridnej formy sú hrubé, s čiernou dospievaním a chrumkavosťou, bez prítomnosti horkej dužiny. Priemerná hmotnosť plodu sa pohybuje od 85 do 105 g.

Rastlina je silne listová, stredne pletená, s jasne zelenými listami, tvoriacimi od 4 do 6 vaječníkov v každom uzle. Listy strednej veľkosti, hladké, nepravidelne vrúbkované pozdĺž okraja. Plod sa vyskytuje mesiac a pol po výskyte sadeníc uhoriek. Vyznačuje sa hlavne ženským typom kvitnutia, ktorý vám umožňuje získať výťažok asi 7,5 kg z každého kríkov uhorky.

Výhody a nevýhody

Hlavnou výhodou uhorky Goosebump f1 je tvorba vysoko a veľmi stabilnej plodiny, ako aj prítomnosť nasledujúcich výhod:

 • možnosť pestovania na otvorenom a uzavretom teréne;
 • dobrý vkus a nedostatok horkosti;
 • krásny vzhľad ovocia;
 • pomerne vysoká odolnosť proti chorobám uhoriek (proti kladkoporióze a múčnatke);
 • univerzálnosť využívania ovocia.

Aby sa dosiahol vysoký výnos, odporúča sa postupovať podľa kultivačnej technológie a rásť ako sadenice.

Ako pestovať uhorky

Výsev semien do zeme

Uhorka „Goosebump f1“ sa zdvíha dobre a rastie priamym výsevom na hrebeňoch. Výsev osív uhoriek na otvorenom teréne je potrebný iba vtedy, keď teplota pôdy dosiahne + 18 - 23 ° C. Uhorky potrebujú vysoko úrodnú, neutrálnu, odvodnenú pôdu bohatú na živiny. Pri sejbe by sa mali dodržiavať tieto pravidlá:

 • príprava semien triedením, zahrievaním a tvrdením prispieva k zvýšeniu celkového výnosu a skorej produkcie;
 • oneskorené plodiny v pôde veľmi často spôsobujú zníženie produktivity a stratu vlhkosti v pôde na hrebeňoch;
 • uhorky srednepletistye sa odporúča vysiať bežným spôsobom, pričom sa musí dodržať vzdialenosť medzi radmi 70 cm;
 • použitie metódy štvorcového hniezdenia na výsev plodín uhoriek môže významne znížiť náklady na rozmiestnenie riadkov;
 • hĺbka výsevu materiálu pre osivo je 3 až 4 cm a pri kultivácii na ľahkých pôdach sa môže prehlbovať o 5 až 6 cm;
 • schéma výsevu semien od 2,5 do 3 rastlín na meter štvorcový hrebeňov.

Pod uhorkou je veľmi dôležité hnojiť vo fáze hlavného doplňovania pôdy na hrebeňoch. Hnojenie v procese starostlivosti o plodiny má však tiež dobrú účinnosť.

Sadenice spôsob pestovania

Pri pestovaní langusty „Goosebump f1“ je vo veľmi dobrých výsledkoch možné pozorovať výsadbu sadeníc, ktoré sa pestujú podľa nasledujúcich požiadaviek:

 • rovnako dôležité opatrenia, keď rastúce sadenice sú včasné zalievanie a vrchná úprava, ako aj vytvorenie optimálneho hydrotermálneho režimu;
 • po naplnení nádob výživnou pôdou by mala byť dobre navlhčená a semená prehĺbené asi 1,5 - 2 cm;
 • po zasiatí sa nádoby prikryjú priehľadnou fóliou a inštalujú sa na teplé a dobre osvetlené miesto, pričom sa teplota udržuje na +20 - 25 ° C;
 • občas by sa mali vzduchom pokryté nádoby vetrať, aby sa zabránilo klíčeniu sadeníc;
 • pred vysadením na trvalé miesto by sa sadenice mali kŕmiť asi 2 - 3 krát a prvá aplikácia hnojiva sa vykoná po tom, ako sa objaví prvý pravý leták;
 • Na výživu rastlín sa odporúča používať zmes superfosfátu, vtáčej trusky, dusičnanu amónneho a síranu draselného, ​​ktorý sa zriedi v teplej vode a používa sa na zavlažovanie.

Pre sadenice pred výsadbou na stále miesto nevyrastal a bol silný, je potrebné použiť režim opätovného vystavenia. Použitie špeciálnych žiaroviek Flora poskytuje dobrý výsledok. Je tiež možné použiť štandardné žiarivky, ktoré sa musia umiestniť nad sadenice vo vzdialenosti 40 - 50 cm. Osvetlenie sadeníc uhoriek sa vykonáva asi 14 hodín denne.

Niekoľko dní pred výsadbou je potrebné stvrdnúť sadenice a odobrať nádoby s rastlinami na ulicu. Pri opätovnej výsadbe by hrudka mala byť čo naj vlhkejšia, čo uľahčí extrakciu rastliny z nádoby. Výsadbová schéma 50x60 cm alebo bežným spôsobom so vzdialenosťou medzi radmi 70 cm a medzi rastlinami 15-20 cm.

Pravidlá starostlivosti o plodiny

Hybrid je celkom odolný voči chorobám uhoriek, nenáročný, nevyžaduje osobitnú starostlivosť, dobre znáša nepravidelný zber. Starostlivosť o hybridnú formu langusty "Goosebump f1" spočíva v včasnom zalievaní, burine a uvoľňovaní pôdy. Hlavné činnosti starostlivosti o rastliny sú:

 • Na zavlažovanie sa používa teplá voda v množstve dvoch vedier na meter štvorcový.
 • Na prvé kŕmenie sa používa kravský hnoj alebo vtáčí trus, ktorý sa fermentuje v nádobách s vodou a zriedi sa v pomere 1:10; druhá sa uskutočňuje so zriedeným mulleínom s pridaním lyžice superfosfátu alebo nitroamofosy do nádoby na hnojivo; tretí - komplexné hnojivo určené pre zeleninové záhradné plodiny.
 • Na správnu formáciu by sa mal hlavný stonok rastliny pritlačiť po piaty alebo šiesty list a bočné výhonky by mali byť dlhé 40 cm.
 • Na ochranu pred chorobami sa používa systematické preventívne postrekovanie rastlín špeciálnymi chemikáliami.

Ako sa starať o uhorky

Ponúkame tiež možnosť oboznámiť sa s odrodovými charakteristikami uhoriek "Libella".

Recenzie záhradníci

Semená uhorky "Murashka f1" v súčasnosti vyrába niekoľko spoločností, avšak vysoká kvalita a takmer 100% miera klíčenia bola zaznamenaná v semennom materiáli od spoločnosti "Vegetable Lux". Uhorky s včasnou úrodou sú malé, hrboľaté a veľmi chutné.

Pri pestovaní na otvorenom priestranstve sa nepozoruje prázdny kvet a plodenie pokračuje až do neskorej jesene. Tento vynikajúci hybrid s vynikajúcou chuťou nie je v starostlivosti naozaj náročný a ľahko toleruje nepravidelné zalievanie, niektoré tieňovanie a nepriaznivé poveternostné podmienky, ktoré negatívne ovplyvňujú výnos mnohých ďalších odrôd.