Inštrukcia

Pestovanie nemeckých zemiakov v polovici sezóny "Romance"


Zemiaky „Romance“ od pôvodcu „Norika“ sú uvedené v štátnom registri Ruskej federácie a odporúčajú sa na pestovanie v severozápadnej oblasti. Tento nemecký zemiak v sezóne patrí do kategórie stolových odrôd.

Vlastnosti triedy

Kríky zemiakov rastú stredne alebo vysoko, čiastočne vzpriamene, so stredným rastom. Listy sú stredne veľké, uzavreté alebo stredne veľké, prevažne tmavo zelené. Okraj krídla sa vyznačuje miernym zvlnením. Kvetinové koruny strednej alebo veľkej veľkosti, maľované červenkasto-fialovou farbou.

Koreňové plodiny oválneho tvaru s prítomnosťou veľmi malých očí, ktoré nepoškodzujú predajnosť zemiakov. Hľuzy sú pokryté hladkou alebo mierne drsnou červenou pokožkou. Buničina má svetlo žltú farbu, ktorá je bližšie k krémovej farbe. Priemerná hmotnosť jednej hľúzy komodity sa môže pohybovať od 80 do 156 g. Priemerný obsah škrobu v buničine nepresahuje 14,8%.

Chuť tejto odrody zemiakov je veľmi dobrá. Obchodovanie s hľúzami je 83 - 96%. Trvanlivosť hľúz je 96%. Priemerné ukazovatele obchodovateľného výnosu s náležitou starostlivosťou dosahujú 332 c / ha a v podmienkach vysokej poľnohospodárskej technológie môžu byť na úrovni 366 c / ha. Priemerný počet hľúz na krík je 14-18 kusov.

Odroda sa vyznačuje rezistenciou voči patogénu rakoviny zemiakov a má tiež rezistenciu na háďatká. Pozoruje sa zvýšená tolerancia sucha a tepelná odolnosť odrody.

Ako pripraviť zemiaky na výsadbu

Pravidlá vykládky

Zemiaky „Romance“ sa porovnávajú priaznivo so svojou plasticitou s pôdnymi a klimatickými podmienkami a dobre rastú na všetkých druhoch pôdy. Odroda vykazuje vysoký výnos pri dodržaní technológie výsadby:

  • osobitná pozornosť sa musí venovať prísnemu dodržiavaniu načasovania správne pripraveného sadiva a vysokokvalitného osivového materiálu;
  • je potrebné roztriediť všetky sadivo zemiakov, odstrániť malé a zdeformované hľuzy a skontrolovať, či sa v sadivovom materiáli nevyskytujú choroby a paraziti;
  • v klíčiacej miestnosti by mal byť teplotný režim 10 - 12 ° C a proces úpravy terénu vo svetle by mal trvať asi mesiac;

  • je vhodné spracovať sadivový materiál s modernými insekticídnymi fungicídmi s vysokou účinnosťou, medzi ktorými sú obzvlášť pozoruhodné prípravky Kruizer, Prestige, Fitosporin-M a Alirin-B;
  • postrek dna brázdy alebo výsadbového otvoru počas výsadby hľúz zemiakov sa uskutočňuje pomocou "hromu" rýchlosťou 30 g / 10 m2 a Force.

Malo by sa pamätať na to, že takáto rastlinná plodina, ako sú zemiaky, potrebuje dobrú drenáž, to znamená dostatočné prevzdušnenie na dýchanie koreňového systému, a preto by sa v procese prípravy pôdy na výsadbu mali prijať opatrenia na zlepšenie fyzikálno-chemických vlastností pôdy. Po vykopaní a hnojení by sa mala pristávacia plocha vyrovnať zhrabnutím alebo bránou.

Funkcie starostlivosti

Zemiakové „romance“ sú dosť nenáročné, vyznačuje sa však vysokou úrovňou citlivosti na náležitú starostlivosť a včasné splnenie všetkých požiadaviek poľnohospodárskej technológie.

  1. Táto odroda veľmi dobre reaguje na zavedenie vysokých dávok minerálnych a organických hnojív počas počiatočnej vegetačnej sezóny. Ako hnojivo je najlepšie používať vysoko kvalitný hnoj. Dávky jeho aplikácie závisia od pôdnych a klimatických podmienok v oblasti pestovania zeleniny a od použitej poľnohospodárskej technológie.
  2. Odroda veľmi dobre reaguje na zavlažovacie udalosti a najmä potrebuje zavlažovanie v štádiu pučania a kvitnutia. V týchto fázach sa položí budúca plodina - vytvoria sa hľuzy.
  3. Mimoriadny význam má pravidelné odstraňovanie buriny, ako aj vykonávanie plytkého uvoľňovania pôdy medzi radmi. Aby sa skrátil čas na uvoľnenie a odburinenie, odporúča sa sadenie na výsadbu.
  4. Preventívne postrekovanie škodcami a chorobami sa vykonáva niekoľkokrát za sezónu. Najdôležitejšia je ochrana pred plesňou. Prvé postrekovanie pomocou „Revus“ alebo „Mancozeb“ počas vegetačného obdobia sa uskutočňuje, keď sa objavia prvé príznaky choroby, a následné podobné postupy sa uskutočňujú v intervale 7 až 14 dní.
  5. Odstránenie vrcholov sa vykonáva približne 12 až 15 dní pred zberom, čo prispieva k rýchlejšej tvorbe hľúz.

Recenzie pestovateľov zemiakov

Zemiakový „Romance“ má po varení dobrú chuť, väčšinou má pevnú štruktúru. Hľuzy sa vyznačujú slabou stráviteľnosťou a miernym stmavnutím v dôsledku varenia, ale počas čistenia a rezania nestmavnú.

Obyvatelia leta zaznamenávajú veľmi jednotné sadenice a najrýchlejší rast zemiakových vrcholkov. Zemiaky „Romance“ charakterizujú záhradníci ako odroda s veľmi krásnymi červenými hľúzami s vynikajúcou chuťou a vysokou stabilitou ukazovateľov kvality.

Ako rozprašovať zemiaky

Početné pozitívne recenzie záhradníkov nám umožňujú vyhodnotiť odrodu „Romance“ ako sľubnú a vhodnú na pestovanie nielen v letných chatkách, ale aj v priemyselnom meradle.