Inštrukcia

Zemiaková „Rosalind“: odroda s vysokým a priateľským výnosom

Zemiaková „Rosalind“: odroda s vysokým a priateľským výnosom


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Rané zemiaky Rosalind od pôvodcu Europlant sú súčasťou štátneho registra pre centrálny federálny okres. Hodnota tejto odrody je zaručená odolnosť proti háďatkom, ako aj priateľský návrat skorých rastlinných produktov a vysoký výnos obchodovateľných hľúz, ktoré sa vyznačujú vyrovnanosťou a dobrou chuťou.

Vlastnosti triedy

Skoré zrelé zemiaky odrody Rosalind na stolové použitie tvoria kríky strednej výšky, stredne rastúceho typu, polopriame. Listy strednej veľkosti, otvoreného typu a zelené sfarbenie.

Koreňové plodiny sú oválne, podlhovasté, pokryté hladkou šupkou červenej farby a majú malé povrchové oči. Priemerná hmotnosť jednej hľuzy nepresahuje 115 g. Buničina je žltej farby s obsahom škrobu najviac 17,3%.

Odroda patrí do kategórie skorého zrenia a vytvára vysokú plodinu obchodovateľných koreňových plodín dva a pol mesiaca. Obchodovateľnosť 89 - 94%, na štandardnej úrovni. Zemiaková „ruža“ sa vyznačuje citlivosťou pôvodcu plesne na vrcholoch a hľúzach na pôvodcu plesne, preto by sa na ošetrenie semenného materiálu a pôdy pred pôdou z plesne malo pristupovať so zvýšenou pozornosťou.

Ako pripraviť zemiaky na výsadbu

Pravidlá vykládky

Zemiaky Rosalind potrebujú ľahké, dobre pripravené a úrodné pôdy. Výsadba sa vykonáva v radoch, ktoré sa nachádzajú od severu k juhu podľa vzoru 60 x 35 cm s hĺbkou výsevu 8 až 10 cm.

 • Najlepšie prekurzory zemiakov sú zimné pečivo, ak sa pod nimi aplikovali organické a minerálne hnojivá, ako aj akékoľvek ročné plodiny fazule, vrátane hrachu, viky, šošovice a fazule.
 • Jednou z hlavných podmienok, ktoré zabezpečujú vysoký výnos zemiakov, je vytvorenie silnej a voľnej, dobre prevzdušnenej a vlhkej ornej pôdy.
 • Spracovanie hľúz semien pred výsadbou sa vykonáva pomocou vysoko účinných a moderných prostriedkov, ako je napríklad Vitavax 200 s prietokom 2 ml na kg hľúz alebo Kolfugo Super, ktorý sa používa v množstve 3 až 5 ml na kg sadivového materiálu.
 • Predbežné ošetrenie semenného materiálu prípravkom Fitosporin-M s prietokom 10 ml / kg vykazuje veľmi dobrú účinnosť proti rhizoctonióze a plesni.
 • Dezinfekciu pôdy, ako aj ochranu sadivového materiálu po výsadbe z drôtovcov možno zabezpečiť zavedením do pôdy pri výsadbe granulovaného prípravku „Force“ alebo „Aktara“.
 • Správne spracovaný a pripravený sadivový materiál sa pestuje, keď teplota pôdy v hĺbke asi 8 až 10 cm dosiahne teplotu najmenej 6 až 8 ° C.

Dobrými organickými hnojivami, ktoré sa musia používať pri pestovaní zemiakov, sú polozrátaný hnoj z podstielky zo slamy, ako aj komposty z rašeliny a hnoja. Odporúča sa doplniť tento typ hnojiva drevným popolom, ktorý sa aplikuje lokálne, priamo pri výsadbe hľúz do dier alebo zákopov.

Funkcie starostlivosti

Rosalind je zemiak, ktorý veľmi dobre reaguje na vysokú poľnohospodársku technológiu a pri náležitej starostlivosti môže výrazne zvýšiť produktivitu. Ak sa pri štandardnej pestovateľskej technológii pri prvom výkopu dá získať úroda približne 100 kg / ha, dobrá starostlivosť zvyšuje tieto ukazovatele najmenej o 15 - 20%. Hlavné činnosti by sa mali zameriavať na burinu, zvýšenie priepustnosti vzduchu v pôde prostredníctvom plytkého uvoľnenia, ako aj zvlnenia, aby sa vytvorila oblasť potrebná na tvorbu hľúz.

Nedostatok rezistencie tejto odrody proti neskorému hnilobe hľúz a zemiakových vrcholkov si vyžaduje osobitnú pozornosť systematickému preventívnemu postrekovaniu, ktoré môže významne znížiť riziko neskorého výskytu plesní vo všetkých fázach vegetácie. Na tento účel sa odporúča používať také chemické fungicídne látky, ako sú Fitosporin-M, Gamair, Ditan M-45, Acrobat MC, Metaxil, Alirin-B a "Planriz".

Začínajúci pestovatelia zeleniny, riadení tzv. „Tipmi“ neskúsených pestovateľov zemiakov alebo negramotných záhradníkov, veľmi často oneskorujú začiatok zberu skorých odrôd zemiakov, čo negatívne ovplyvňuje kvalitu a množstvo plodiny. Takéto odrody zemiakov by sa mali zbierať do polovice augusta. Neskorý pleseň, ktorému podlieha odroda Rosalind, si však niekedy vyžaduje skoršiu úrodu a naopak dažde môžu úrodu oneskoriť na veľmi neurčité obdobie.

Recenzie pestovateľov zemiakov

Skúsení pestovatelia zemiakov varujú pred získaním semenného materiálu tejto odrody od neznámych výrobcov. Podľa hodnotenia je v poslednom čase veľmi často zasiahnuté sadbové zemiaky Rosalind, ktoré sú vo vnútri hľúz zasiahnuté hnilobou, chorobou a čiernymi. Takýto očkovací materiál samozrejme neumožňuje oceniť všetky výhody tejto odrody a môže spôsobiť patogénnu mikroflóru pôdu.

Ako pestovať zemiaky

Vysokokvalitné zemiaky „Rosalind“ sú medzi väčšinou záhradníkov a spotrebiteľov rastlinných výrobkov zaslúžene populárne. Táto odroda je jednou z prvých, ktorá sa po predaji vypredá. Podľa manželiek v domácnosti, Rosalind zemiaky chutia veľmi dobre, stredne škrobovo a varené, ideálne na prípravu mnohých jedál.Komentáre:

 1. Kailoken

  Adorable topic

 2. Nikokinos

  podľa mňa výnimočný blud

 3. Shadi

  I consider, that you are mistaken. Môžem brániť svoju pozíciu. Pošlite mi e -mail v PM, budeme hovoriť.

 4. Taukora

  This magnificent idea has to be purposely

 5. Ormod

  I agree, this is a wonderful phrase.Napíšte správu