Inštrukcia

Zemiakový „zdroj“: opis odrody a recenzie záhradníkov

Zemiakový „zdroj“: opis odrody a recenzie záhradníkov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zemiakový „prostriedok“ v polovici sezóny od majiteľa patentu GNU „All-Russian Research Institute of Manažment zemiakov pomenovaný po AG Lorch“ je známa a obľúbená odroda stolov. Opis odrody a kvalitatívnych charakteristík potvrdzuje jej právo byť jedným z najlepších na území našej krajiny. Odporúčané pestovateľské oblasti sú severozápad, stredná, stredná čierna zem a stredná Volha.

Opis stupňa

Zemiakový „zdroj“ vytvára koreňové plodiny s hladkou šupkou svetlo béžovej farby a malými očami. Korálky kvetov strednej veľkosti, biele. Tvar koreňa je oválny a priemerná hmotnosť nepresahuje 136 g. Dužina je biela, s obsahom škrobu 13 až 16%. Zrenie je priemerný čas, obdobie od sadeníc po technickú zrelosť je 80 - 85 dní. Chuť a konzervácia hľúz sú dobré.

Kríky sú vysoké, vzpriamené a vysoko listnaté. Listy sú dosť veľké, svetlozelenej farby, list je matný. Svetlé výhonky na základni majú charakteristickú jasne červenú farbu s fialovým odtieňom.

Hodnota tejto odrody je jej vysoký a stabilný výnos, dobrá odolnosť voči vírusovým chorobám, ako aj teplo a sucho. Odroda má strednú odolnosť voči plesniam vrcholov a hľúz a zriedkavo je ovplyvnená aj chrastou. Rastlina Rhizoctoniasis je slabo ovplyvnená. Obchodovateľnosť plodiny je najmenej 85 - 94%. Produktivita na úrovni 40 - 45 t / ha.

Ako pestovať zemiaky

Výsadba zemiakov

Odrody zemiakov „Zdroj“ by sa mali pestovať v súlade s pravidlami výsadby odrôd stredne zrejúcich. Výťažok zemiakov do veľkej miery závisí nielen od kvality zloženia a prípravy pôdy, ale aj od zloženia použitých hnojív, ako aj od dodržiavania opatrení na starostlivosť o rastliny. Rovnako dôležité sú odrodové vlastnosti zemiakov a kvalita materiálu použitého pri výsadbe.

Na výsadbu je potrebné používať iba odrodové zemiaky, ktoré predávajú známe poľnohospodárske spoločnosti a sú rezistentné na rakovinu. Výsadba sa týka iba úplne zdravých koreňových plodín s priemernou veľkosťou a hmotnosťou asi 50 - 80 g. Pri pestovaní zemiakov musíte vziať dobre osvetlené miesto bez stagnácie vlhkosti. Pôda by mala byť čo najúrodnejšia a najľahšia. Na mieste sa odporúča pestovať zemiaky po pestovaní trvalých a jednoročných bylín, zimných plodín, strukovín a ľanu, na výsadbách piesočnatých pôd po lupine je dobrý výsledok.

Doby výsadby zemiakov sa značne líšia, berúc do úvahy klimatické podmienky a poveternostné faktory v regióne, kde sa táto plodina pestuje. Výsadba zemiakov v južných oblastiach sa spravidla začína v máji a trvá do poslednej dekády júna. V regiónoch nachádzajúcich sa na severe sa odporúča, aby sa dátumy výsadby posunuli aspoň o niekoľko týždňov. Výsevný vzor je 60 x 35 cm, keď sa hľuzy semien prehĺbia o 8 až 10 cm.

Funkcie starostlivosti

Starostlivosť o „zdroj“ zemiakov je pomerne náročná a vyznačuje sa dobrou reakciou na vysokú poľnohospodársku technológiu.

  1. Koreňové plodiny vysadené na otvorenom priestranstve začínajú klíčiť pri teplote 3 až 5 ° C, avšak pri takýchto ukazovateľoch sa pozoruje veľmi slabý rast a vývoj obličiek bez tvorby koreňového systému.
  2. Aby sa klíčenie koreňov správne aktivovalo, je v materskej hľuze obsiahnuté dostatočné množstvo vlhkosti a na vývoj sú potrebné iba optimálne ukazovatele teploty.
  3. Táto odroda je pomerne náročná na vlhkosť. Najväčšie množstvo vody je potrebné pre rastlinu počas obdobia hromadného kvitnutia, vrátane dvoch týždňov po jej ukončení.
  4. Pri správnej aplikácii hnojív a normálnej výžive rastlín zložkami obsahujúcimi dusík sa zemiaky najlepšie absorbujú potaš a fosfor.
  5. Preventívne postrekovanie rastlín sa vykonáva dvakrát v prvej polovici aktívneho vegetačného obdobia pomocou moderných systémových prostriedkov v intervaloch dvoch týždňov. Použitie kontaktných fungicídov zahŕňa niekoľko ošetrení po odkvitnutí v intervale jedného týždňa.

Približne v 90. až 100. deň po výsadbe, podľa pravidiel poľnohospodárskej technológie, je už možné začať zbierať zemiaky stredne dozrievajúce. Je dôležité pamätať na to, že všetky upratovacie práce na území centrálnych regiónov územia, ktoré nie je Chernozem, sa musia dokončiť najneskôr do 1. októbra. Vo viac severných regiónoch môže úlovok pokračovať až do polovice septembra.

Recenzie pestovateľov zeleniny

Zemiakový „zdroj“ si zaslúži úspech s mnohými pestovateľmi zemiakov v našej krajine a semenný materiál tejto odrody je veľmi žiadaný. Recenzie charakterizujú túto odrodu ako jednu z najlepších v Rusku. Zemiaky tvoria nedostatočne starostlivo hlavne veľké a krásne hľuzy, v hniezde je málo stredne veľkých koreňových plodín a málo vecí sa prakticky vôbec nepozoruje. Celulóza je biela, s vynikajúcou chuťou. Zemiaky sa varia dostatočne rýchlo. Kombinácia vynikajúcich vlastností odrody umožňuje skúseným pestovateľom zeleniny odporučiť ich na pestovanie na osobných pozemkoch.

Najlepšie odrody zemiakov