Tajnosť

Technológia pestovania jahôd odrody "Ruská veľkosť"

Technológia pestovania jahôd odrody "Ruská veľkosť"


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Odroda jahôd „Ruská veľkosť“ je hybrid veľkého bobule záhradných jahôd. Obdobie hojného pestovania rastlín je veľmi dlhé a končí sa iba v prvých desiatich dňoch októbra, keď sa v noci pozoruje stály pokles teplôt.

Opis stupňa

Záhradné jahody odrody Russian Size sa vyznačujú veľmi chutnými bobuľami s šťavnatou a hustou dužinou. Hmotnosť jedného bobúľa, ktorá podlieha technológiám pestovania a starostlivosti, môže dosiahnuť 48 - 50 g. Priemerný priemer sa pohybuje od 5 do 8 cm .. Jahodová svetloružová farba s vynikajúcou dezertovou chuťou. Produkcia bobúľ je počas vegetačného obdobia veľmi hojná a priateľská. Tvorba mierne.

Pravidlá vykládky

Jahodová záhrada „Ruská veľkosť“ sa veľmi často pestuje pomocou semenného materiálu, môžete ju tiež pestovať a sadenice. Výsev na získanie vysoko kvalitných a silných sadeníc jahôd by sa mal vykonávať od polovice januára do polovice marca. Semená by sa mali starostlivo a rovnomerne rozmiestniť po povrchu dobre zvlhčenej úrodnej pôdy. Plodiny musia byť pokryté skleneným alebo plastovým obalom.

Pri optimálnom teplotnom režime 18 - 22 ° C sa masové výhonky záhradných jahôd objavia najneskôr mesiac po výseve. Výsadkové nádoby s sadenicami musia byť pravidelne vetrané a zavlažované zo striekacej pištole. Vyberanie sadeníc vo fáze páru pravých listov by sa malo vykonávať v samostatných výsadbových kazetách naplnených úrodnou pôdnou zmesou.

Sadenice záhradných jahôd je možné pestovať v prítomnosti piatich skutočných listov. Rastliny sa môžu presádzať na hrebene na otvorenom priestranstve v období od mája do augusta s prihliadnutím na usporiadanie rastlín s rozmermi 20 x 20 cm. Miesto by malo byť dobre osvetlené a čo najviac chránené pred negatívnymi účinkami vetra.

Jahoda rastie veľmi dobre a v oblastiach po pestovaní strukovín, petržlenu a cesnaku hojne prináša ovocie. Malo by sa pamätať na to, že jahody zle zakorenia v oblastiach, kde sa predtým pestovali uhorky, kapusta, paradajky alebo zemiaky.

Ako pestovať jahodové semienka

Pestovateľské odporúčania

Jahodová „ruská veľkosť“ dobre rastie na akomkoľvek type pôdy, ale stredne hlinité pôdy sú najlepšie na dosiahnutie plného rastu a hojného plodu. Piesok a ílovitá pôda pár mesiacov pred výsadbou by sa mala zlepšiť nanesením veľkej dávky kvalitných organických hnojív. Najlepšie je, že pozemok na pestovanie záhradných jahôd je rovný a nachádza sa na svahoch, ktoré nie sú príliš strmé a sú orientované na juhozápad.

Záhradná jahoda je pomerne nenáročný závod, ale dobrá starostlivosť sa stáva zárukou vysokej a vysokej kvality plodín vysokej kvality bobúľ.

  • Frekvencia a početnosť zavlažovania záhradných jahôd by sa mala určovať podľa obsahu vlhkosti v pôde v mieste a najlepším spôsobom, ako zavlažovať záhradné jahody, je použitie zavlažovacieho systému.
  • Spôsob pestovania záhradných jahôd pod netkaným materiálom alebo pomocou mulčovacej vrstvy si získava čoraz väčšiu obľubu, čo umožňuje zvýšiť výnos plodín, ktoré sa dajú predávať, a zároveň znížiť množstvo práce, ktorá sa má starať o rastliny.
  • Prvý vrchný dresing by sa mal uskutočniť týždeň po výsadbe sadeníc jahôd na otvorenom teréne. Na tento účel sa odporúča použiť bylinnú infúziu alebo roztok tekutého divulínu, ktorý je možné nahradiť infúziou vtáčích trusov.

Je veľmi dôležité monitorovať čistotu bobuľových plantáží a včasné odstraňovanie buriny, po čom nasleduje uvoľnenie pôdy a koreňový systém rastlín podkuchivanie. Na ochranu pred poškodením rôznymi patogénmi a hubovými chorobami by sa malo vykonávať pravidelné postrekovanie rastlín Fitosporínom, ako aj akýchkoľvek systémových insekticídnych fungicídnych prípravkov.

Zostávajúce záhradné jahody sú schopné prinášať ovocie po dlhú dobu, ale bližšie k jeseni sa znižuje množstvo bobúľ na kríkoch. Na prípravu rastlín na zimu sa aplikuje hnojivo, preventívne postrekovanie, odstránenie suchých a chorých listov, ako aj mulčovanie.

Odrody a odrody jahôd

Recenzie záhradníci

Jahodová „ruská veľkosť“ sa ruským záhradníkom dozvedela relatívne nedávno, takže hromadné pestovanie tejto sľubnej odrody sa v súčasnosti pozoruje iba v niektorých regiónoch. Medzi jeho mínusy patrí tuhá podobnosť semien a nedostatočná skúška, čo komplikuje nezávislé množenie tejto odrody. Všeobecne platí, že recenzie záhradníkov, ktorí už začali pestovať takéto jahody, sú veľmi pozitívne: až do jesene sa vytvára veľká a čistá bobule krásneho tvaru a atraktívneho vzhľadu.