Tajnosť

American Strawberry Variety "Honeoye"

American Strawberry Variety "Honeoye"


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jahodová odroda "Honeoye" vyšľachtili americkí chovatelia v dôsledku kríženia odrôd "Vibrant" a "Holiday". Charakteristickým rysom odrody je prítomnosť vysokej adaptívnej kvality, ktorá vám umožňuje pestovať túto odrodu vo väčšine európskych krajín.

Opis stupňa

Raná odroda Strawberry variety "Honeoye" vytvára silne rastúce rastliny a nemá príliš hustú vzpriamenú korunu, čo výrazne uľahčuje zber. Je zaznamenaná vysoká odolnosť proti listovým chorobám a odolnosť proti zamrznutiu kríkov v zime. Pri pestovaní tejto záhradnej jahody je potrebné vziať do úvahy prítomnosť citlivosti na choroby koreňového systému. Zaznamená sa tiež slabá odolnosť voči múčnatke.

Bobule sú stredne veľké, s miernou predispozíciou k sekaniu. Majú kužeľovitý tvar, ktorý sa vyznačuje prítomnosťou rezaného hrotu a zúžením v kalichu, čo vytvára výrazný krk. Povrch má intenzívnu červenú alebo tmavo červenú farbu, môže sa líšiť v závislosti od stupňa zrelosti bobúľ. Sfarbenie je jednotné, s výrazným leskom. Buničina zrelého bobule je svetločervená, aróma je celkom jasná. Chuť je priemerná.

Medzi výhody kultivaru "Honeoye" patrí skoré rodenie, vysoká produktivita a priateľské dozrievanie bobúľ. Odroda sa osvedčila pri zrýchlenom pestovaní v tuneloch a na hrebeňoch otvoreného terénu s nízkou ochranou. Dostatočná hustota bobúľ umožňuje krátky čas na uskladnenie plodiny a jej prepravu na veľké vzdialenosti. Nevýhody tejto záhradnej jahody sú vysoká citlivosť na choroby pôdneho pôvodu, ako aj riziko poškodenia bobúľ šedou hnilobou.

Jahoda "Honeoye": rastie

Pravidlá vykládky

Jahody sa pestujú v jednej oblasti najmenej štyri roky, takže pred položením jahodovej plantáže musíte pôdu starostlivo pripraviť. Pri výsadbe sadeníc záhradných jahôd odrody Honeoye na jar alebo na jeseň Musia byť dodržané nasledujúce podmienky:

  • na zníženie kyslosti pôdy v lokalite je potrebné pôdu vápniť rok pred výsadbou sadeníc jahôd;
  • hrebene určené na pestovanie záhradných jahôd na jeseň alebo na jar budúceho roka sa odporúčajú na použitie v aktuálnej sezóne na pestovanie strukovín, kapusty, šalátov, kopru alebo špenátu;
  • pri príprave na výsadbu jahôd by sa mala skontrolovať prítomnosť lariev drôtov alebo chrobáčikov chrobákov, av prípade potreby by sa mali vykonať dezinfekčné opatrenia.

Na pestovanie tejto odrody záhradných jahôd sa používa štandardná schéma. Bobule najvyššej kvality sa získavajú pestovaním na filmovej alebo mulčovacej vrstve. Pri výsadbe rastliny príliš nepochopte. Bezprostredne po výsadbe by sa jahody mali naliať do teplej vody, do ktorej môžete pridať prostriedky na podporu stimulácie rastu a rýchle zakorenenie.

Pestovateľské odporúčania

Ak chcete získať dobrú úrodu kvalitných odrôd jahôd „Honeoye“ na dlhú dobu, musíte dodržiavať základné pravidlá starostlivosti o rastliny:

  • zavlažovanie sa vykonáva podľa potreby relatívne teplou vodou, v závislosti od schopnosti pôdy absorbovať vodu na plantáži;
  • po zavlažovaní sa aplikujú hnojivá chemického alebo organického pôvodu najmenej päťkrát počas celej sezóny;

  • po zalievaní a burení je potrebné vykonať plytké uvoľnenie pôdy okolo jahodových kríkov, ako aj medzi radmi;
  • je potrebné včas vykonávať preventívne postrek rastlín so špeciálnymi fungicídnymi prostriedkami proti hmyzu a včas odstrániť listy alebo stopky postihnuté chorobami a škodcami.

Počas zimného obdobia by sa rastliny mali kŕmiť, postrekovať tekutinou z Bordeaux a potom mulčovať. Ak dôjde k mrazu, jahodová plantáž by mala byť pokrytá ihličnatými vetvami.

Recenzie záhradníci

Jahodová „Honeoye“ je veľmi žiadaná ako najskoršia odroda dezertov a je vhodná na akýkoľvek druh spracovania. Toto je jedna z najpopulárnejších odrôd amerického výberu na svete. Je ideálny na kultiváciu v neererzemovej zóne Ruska.

Odrody jahôd

Recenzie záhradníci o "Honeoy" najlepšie. Poznamenáva sa však, že z dôvodu nedostatočnej odolnosti odrody voči určitým chorobám je potrebné značné množstvo chemickej liečby. Bohaté ovocie záhradných jahôd tejto odrody sa pozoruje až v druhom roku po výsadbe a do tej doby skúsení záhradníci odporúčajú vyzdvihnúť všetky stonky kvetov. Bobule tejto jahodovej odrody sú atraktívne, s príjemnou chuťou, a preto ich záhradníci na účely predaja často pestujú.