Rastliny

Pravidlá pestovania holandskej uhorky "Hector f1"

Pravidlá pestovania holandskej uhorky "Hector f1"We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Uhorka skorého dozrievania opeľovania "Hector f1" od pôvodcu Nunhems je zaradená do štátneho registra Ruskej federácie a odporúča sa pre záhradné parcely, ako aj pre záhrady a malé farmy. Hybridná forma je ideálna pre pestovanie na hrebeňoch v otvorenom teréne.

Opis stupňa

Hybridná forma uhorky s názvom „Hector f1“ sa vyznačuje skorým zrením, s priateľskou tvorbou plodiny, hladkosťou zelene, vysokou chuťou a odolnosťou voči chorobám.

Kríky sú veľmi kompaktné, stredne opletené, so zväzkami vaječníkov. Plodiny hojné a priateľské, sa vyskytujú v priemere po 30 dňoch. Dĺžka Zelentsy je asi 10-12 cm, povrch je drsný, biely-špicatý. Zelentsovský valcovitý tvar. Priemerná hmotnosť obchodovateľných zeleniny je 95 - 100 g. Buničina je šťavnatá a chrumkavá, s výraznou arómou.

Výhody a nevýhody

Uhorka "Hector f1" sa líši od ostatných nových hybridných foriem vo významnom počte pozitívnych vlastností:

 • ultra skoro alebo super skoro, s prvým vaječníkom nad 3-5. uzlom;
 • vysoká produktivita;
 • parthenocarpic;
 • dobré chuťové vlastnosti;
 • dobrá prepravovateľnosť a udržanie kvality;
 • vhodné na čerstvú konzumáciu, konzervovanie a morenie;
 • rezistencia na peronosporózu;
 • ľahko odoláva krátkodobým poklesom teploty.

Hybridná forma je vhodná na pestovanie na otvorenom priestranstve av skleníkoch. Celkový výnos na meter štvorcový je najmenej 3,9 - 6 kg.

Uhorka "Hector f1": vlastnosti odrody

Pravidlá vykládky

Uhorky hybridnej formy "Hector f1" sa nelíšia v technológii pestovania od iných odrôd a hybridov uhoriek:

 • správne osievanie uhoriek zahŕňa umiestnenie najviac šiestich rastlín na každý štvorcový meter;
 • je dôležité pozorovať striedanie plodín a pestovanie tejto zeleniny po tekvicových plodinách;
 • Malo by sa pamätať na to, že ak sú semená vysadené nosom dole, klíčky klíčia z pôdy nepretržite škrupinou, čo môže znížiť kvalitu rastlín;
 • uhorky sa môžu okamžite vysiať do pôdy semenami, ale na získanie prvej plodiny zeleninovej plodiny je lepšie pestovať sadenice v skleníku alebo doma;

 • na získanie vysokých výnosov uhoriek musí byť pôda úrodná, sypká, dobre priepustná pre vzduch, vodu a teplo a kyslé a ťažké pôdy na pestovanie tejto zeleniny sú málo užitočné. Okrem toho by podzemná voda v oblasti pod uhorkami mala ležať v hĺbke 1,5 - 2 m;
 • optimálne ukazovatele teploty pre pestovanie uhoriek sú najmenej 20-28 ° C počas dňa a okolo 15-18 ° C v noci a po zmrazení na -0,5 ° C môžu rastliny uhoriek zomrieť;
 • stuhové plodiny nielen uľahčujú starostlivosť o rastliny, ale tiež prispievajú k optimálnym výživovým podmienkam;
 • je možné dodržať schému siatia 90 × 50 alebo 120 × 60 cm, s hĺbkou siatia nie viac ako 3 až 4 cm, a pred vykopávaním sa musí do pôdy pridať rašelina, humusový hnoj a piliny.

Hybridná forma rastie dobre, keď sa pestuje na úrodných pôdach, podľa optimálnych dátumov výsadby.

Pestovateľská technológia

Pravidlá starostlivosti o uhorky "Hector f1" vám umožňujú získať vysoký výnos, pričom podliehajú nasledujúcim opatreniam:

 • Organizácia riadneho zalievania uhoriek je veľmi dôležitá, preto by počas zavlažovania plodov malo byť najviac hojnosti; najmodernejším spôsobom zalievania uhoriek je použitie zavlažovacieho systému, ktorý je najvýznamnejší pri pestovaní tejto zeleniny v skleníkoch. Správne zavlažovanie je založené na pravidelnosti, včasnosti a normalizácii v závislosti od typu pôdy, teplotných faktorov a štádia vývoja rastlín.
 • Pri výbere hnojív na kŕmenie skleníkových uhoriek je najlepšie uprednostniť tie, v ktorých dusičnanový dusík úplne chýba. Minerálne hnojivá by sa mali skladať z veľkého množstva užitočných látok, ktoré sú pre uhorky ľahko stráviteľné. Takéto obväzy sa striedajú so zavedením organických látok.
 • Mali by sa vykonávať pravidelné buriny uhoriek, ktoré sa musia doplniť odstránením všetkých zažltnutých rias a listov av prípade potreby aj rednutím.

Skúsení záhradníci odporúčajú pri pestovaní uhoriek používať mulč. Vrstva organického mulča nie je len zdrojom ďalšej výživy, ale slúži aj na ochranu rastlín pred aktívnym rastom burín a pomáha udržiavať optimálnu pôdnu vlhkosť.

Hodnotenie stupňa

Uhorky "Hector f1" patria medzi veľmi obľúbené medzi záhradkármi a ich recenzie sú veľmi dobré. Semenný materiál tejto hybridnej formy holandského výberu od spoločnosti Agropack je veľmi cenený. Týždeň po výseve semeno vykazuje klíčivosť 90 až 95%. Pri pravidelnom zalievaní a mulčovaní rastú uhorky veľmi rýchlo bez použitia minerálnych hnojív.

Ako pestovať sadenice uhoriek

Záhradníci zaznamenali také pozitívne vlastnosti hybridnej formy ako dlhé a bohaté plodenie, ako aj takmer stopercentné klíčenie semien. Nevýhodou je nízka poloha Zelentsy a nedostatok dopytu zo strany spotrebiteľov počas implementácie.