Dom a záhrada

Charlotte s jablkami a brusnicami: výhody jedla, jeho vlastnosti a možnosti podávania


Moderný rytmus života prakticky nedáva človeku čas stáť pri kachliach na dlhú dobu. Každý však chce vynikajúce pečenie. Kompromis medzi kvalitou a zložitosťou prípravku je taký pokrm ako charlotte.

Málokto dokáže odolať lahodnej aróme domácich koláčov. Vyzýva a zvádza, aby vyskúšala aspoň kúsok. Každá žena je samozrejme skutočnou milenkou a tak či onak chce rozmaznávať svojich blízkych kuchárskymi dielami v podobe koláčov a koláčov, ale keď príde na pochopenie toho, aké ťažké sú pri ich výkone, okamžite chcem hodiť tento podnik do pekla , Niektorí ľudia nepečú domáce pečenie, pretože starostlivo sledujú svoju postavu a domáce koláče sú známe tým, že sú bohaté na cukor a múku.

Ako nájsť ideálnu možnosť, ktorá bude chutná a ľahko pripraviteľná? Roztok je charlotte s brusnicami a jablkami. Ľahko sa pripravuje, navyše nevyžaduje veľa prísad. Výsledkom je čerstvá domáca ponuka a vynikajúci koláč vhodný na akúkoľvek oslavu. Okrem toho obsahuje charlotte málo uhľohydrátov, čo znamená, že krásne dámy sa nemusia starať o svoju postavu.

Výhody Charlotty a nutričná hodnota

Napriek tomu, že jedlo obsahuje múku a cukor, môžu ho jesť aj ľudia, ktorí dodržiavajú veľmi prísne stravovacie menu. Takže 100 gramov charlottu obsahuje asi 150 kcal. Stále je však lepšie jesť na raňajky, keď je hladina glukózy v krvi najnižšia. Pomôže to zvýšiť prospešné vlastnosti produktu a nedovolí vám zlepšiť sa.

Ovocie, ktoré tvorí náplň koláča, je tiež skladom vitamínov, ktoré telo potrebuje na celý život. Vitamíny A, C, E, P, ako aj draslík, horčík, zinok, železo a fosfor obsiahnuté v jablkách a brusniciach pomáhajú systémom správne fungovať. V týchto plodoch je navyše veľa vlákniny, ktorá pomáha čistiť toxíny a má aj mnoho ďalších užitočných vlastností: zrýchľuje metabolizmus a pomáha lepšiemu fungovaniu tráviaceho systému.

Múdre použitie charlotte s jablkami a brusnicami určite nepoškodí postavu, ale dá vám úžasné chuťové pocity a dodá vám energiu na celý deň.

Ako uvariť najlepší šarlát s brusnicami a jablkami

„Slovo“> Tento recept je určený na šesť porcií a na jeho prípravu budete potrebovať:
• tri vajcia;
• 50 g masla vysokej kvality;
• 250 g brusnice obyčajnej;
• 700 g jabĺk (rozmanitosť podľa vášho vkusu);
• 200 g cukru;
• 150 g múky;
• 1 vrece vanilkového cukru;
• 100 g kyslej smotany.

Charlotte varenie krok za krokom

 1. Dôkladne umyte brusnice. Položte ju na papierový uterák a osušte.
 2. Jablká umyte a odlupujte zo semien. Nakrájajte jablká na stredné plátky.
 3. Je potrebné starostlivo oddeliť proteíny od žĺtkov.
 4. Použite mixér - porazte bielych, až kým sa nevytvoria takzvané vrcholy, to znamená, že hmota sa stane taká úžasná, že nevyteká z misky.
 5. Nalejte vanilku a obyčajný cukor do bielkovín, premiešajte a pokračujte v šľahaní mixérom.
 6. Vložte žĺtky a pokračujte v šľahaní.
 7. Po vyšľahnutí bielkovín, cukru a žĺtkov do homogénneho stavu by sa malo do nich pridať zmäknuté maslo, zalejeme kyslou smotanou. Miešajte lyžičkou.
 8. Teraz, za stáleho miešania výslednej zmesi lyžičkou, pomaly a opatrne nalejte múku.
 9. Pridajte brusnice a jablká.
 10. Pečaciu misku namažte maslom a posypte strúhankou alebo krupicou, potom sa pečenie nelepí na steny.
 11. Cesto preneste do formy, koláč pečte v predhriatej na teplotu 180 ° C.
 12. Kým charlotte nie je pokrytá zlatou kôrou, pečieme asi 15 - 25 minút, kým nevznikne krásna zlatá kôra.

Potom, ako dostanete charlotte z rúry, dobre ju vychladnite, posypte práškovým cukrom, jemne ozdobte čerstvými jablkami a brusnicami. Na dekoráciu môžete použiť orechy. Ak chcete, aby jablká do koláča pridali kyslosť, použite akúkoľvek odrodu okrem Antonovky. Tak tu! Váš charlotte je pripravený slúžiť. Doprajte si pochúťky a čaj so svojimi blízkymi a drahými!

Predtým mala takmer každá žena v domácnosti svoj vlastný, jedinečný recept a svoje tajomstvá na varenie takýchto koláčov. Náplň tiež nechala veľa priestoru pre kreativitu: bobule a ovocie, ako aj zelenina, z ktorej sa koláč stal plnohodnotným druhým chodom, sa vložili do charlotte. Mnohí však stále uprednostňujú klasickú verziu charlotte. Tradične sa pripravuje s pridaním jabĺk a brusníc, ktoré robia dezert šťavnatým, chutným a veľmi zdravým.

Funkcie varenia charlotte s bobuľami

Každé jedlo obsahuje pri varení niektoré nuansy, ktoré mu pomôžu ešte vylepšiť. Cukrárske výrobky ako charlotte nie sú výnimkou. Pomocou špecifického receptu na výrobu koláča a pomocou tipov nižšie môžete vytvoriť kulinárske majstrovské dielo, ktoré vás určite osloví:

 • Jablká na varenie by mali vyberať sladké odrody, aby neprerušovali chuť koláča. Potrebná „kyslosť“ pridá brusnice.
 • Ak sa ukázalo, že kuchyňa je iba kyslými odrodami - nezáleží na tom: dá sa to vždy vyriešiť pridaním väčšieho množstva cukru do cesta.
 • Ovocie je možné rozložiť a rozdeliť na dve vrstvy. Aby ste to dosiahli, musíte naliať polovicu cesta do formy, rozložiť ovocie a až potom naliať druhú polovicu. Nakoniec musíte rozložiť ovocie.
 • Ak koláč nie je dostatočne šťavnatý alebo ak chce zvýšiť chuť dezertu, pridajte do cesta okrem veľkých plátkov aj jemne nakrájané jablká. To dodá chuť a nepoškodí vzhľad zákusku.
 • Aby sa zvýšila chutnosť jabĺk, do cesta môžete pridať nemú škoricu. Hlavná vec však nie je preháňať ju, aby torta nebola horká.

Recept na Charlotte s jablkami a brusnicami

Po týchto krokoch krok za krokom môžete charlotte ľahko variť doma za 1,5 hodiny a pritom vynaložiť minimálne úsilie.

Vyžadujú sa nasledujúce zložky.:

• jablká - 1 kg;
• brusnica ružová - 100 - 150 gr. (ak ste sa predtým rozhodli zmraziť bobule, môžete použiť výsledok svojej práce a pridať ich do koláča);
• vajcia - 3 ks;
• cukor - 1 polievková lyžica;
• múka - 1 polievková lyžica;
• prášok do pečiva na pečenie - približne 0,5 vrecúšok;
• sóda - 0,5 lyžičky;
• kyselina citrónová - 0,5 lyžičky;
• maslo (potrebné na mazanie formy) - 15 g;
• práškový cukor, škorica (na ozdobu) - voliteľné.

Pre tých, ktorí práve začínajú variť charlotte, bude ľahšie používať tento recept a cesto miesiť sami. Je tiež potrebné poznamenať, že bobule, ktoré sa pridajú do cesta, by sa nemali rozmrazovať. Stojí za to dať im zmrazené, aby si zachovali svoj tvar a počas pečenia sa nerozširovali.

Varenie kroky

1. Porazte vajcia cukrom. Pokračujte, kým sa nevytvorí stabilná pena.
2. Zmiešajte múku, kyselinu citrónovú, sódu, pridajte prášok do pečiva a nalejte do hmoty vaječného cukru. Dôkladne premiešajte, kým sa nevytvorí cesto.
3. Pridajte brusnice a, ak je to potrebné, jemne nakrájané jablká. Opatrne premiešajte.
4. Nalejte cesto do vopred vymastenej formy. Ozdobte jablkami hore.
5. Pečte v rúre asi pol hodiny pri teplote 200 ° C. Je dôležité sa doňho nepozerať pred koncom tohto obdobia, aby cesto mohlo mať správny tvar a nebolo „odfúknuté“.

Na konci procesu pečenia musíte dostať cesto z ich rúry a nechajte ho mierne vychladnúť, aby sa počas prezentácie misky charlotte nerozpadlo a malo reprezentatívny vzhľad.

Ako slúžiť na stole

Tradične môžete po upečení posypať charlotte, napríklad práškovým cukrom alebo škoricou, a elegantne nakrájané plátky jabĺk usporiadať do kruhov misky. Dobrým riešením je aj charlotte s kopčekom vanilkovej zmrzliny.

Charlotte s jablkami a brusnicami je ideálne jedlo, ktoré sa dá pripraviť v ktorejkoľvek sezóne. Či už je to zima alebo leto, koláčové výrobky nájdete vždy v najbližšom obchode a pri minimálnom čase varenia si pochutnajte na vynikajúcom zákusku.

Charlotte s brusnicami (video)