Inštrukcia

Uhorka „švagrová F1“: hybrid s vysokým výťažkom

Uhorka „švagrová F1“: hybrid s vysokým výťažkomWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Uhorka „svokra F1“ je zaradená do štátneho registra Ruskej federácie na pestovanie pod krytom filmu na osobných pozemkoch pre domácnosť. Odroda patrí k skorým dozrievajúcim druhom uhoriek a je veľmi populárna, pretože poskytuje skorú úrodu. Hlavným výrobcom osív je poľnohospodárska spoločnosť Gavrish.

Vlastnosti triedy

Uhorka „švagrina F1“ vytvára silne rastúce, stredne pletené, stredne listnaté kríky s 2 až 4 vaječníkmi. Zelentsy majú valcový tvar, dĺžku 11 - 13 cm, hľúzovitý a hrdzavý povrch. Priemerná hmotnosť obchodovateľných zeleniny je asi 105 - 125 g. Priemer priečnej sekcie nie je väčší ako 3,5 - 4,0 cm. Buničina v sekcii je hustá, bez dutín a horkosti, pokrytá jemnou pokožkou.

Parthenokarpický hybrid samičieho kvetu tvorí plodinu 45 až 48 dní po zasiatí. Uhorka je rezistentná na múčnatku, peronosporózu, Obchodovateľný výnos s náležitou starostlivosťou dosahuje asi 12,2 kg / m2. Chuť obchodovaných zeleniny je veľmi vysoká.

Pravidlá vykládky

Technológia pestovania uhoriek „Matka švajčiarska F1“ zahŕňa prípravu pôdy, dodržiavanie mikroklimatických podmienok, ako aj včasnú a riadnu starostlivosť o plodinu. Hybridná forma je celkom vhodná ako na siatie na otvorenom priestranstve, tak na pestovanie v skleníkoch alebo dočasných skleníkových stavbách. Pestovaním tejto odrody v sadenice sa dá dosiahnuť dobrý a skorý zber.

Kultúra skorého zrenia je charakterizovaná procesom fotosyntézy s vysokou intenzitou. Uhorky by sa preto mali pestovať na otvorenom, dobre osvetlenom mieste. Začiatkom mája sa osivá zasejú do pôdy, ktorej teplota v hĺbke najmenej 8 cm je +8 ... +12 ° C.

Výsev sa vykonáva páskovou metódou podľa schémy 50 x 90 cm. Na ľahkých pôdach by sa semená mali vysádzať do hĺbky 6 cm. Pri optimálnej pôdnej vlhkosti sa prehlbovanie vykonáva po 5 cm a na veľmi ťažkých pôdach o 3 až 4 cm.

Ako pestovať uhorky

Funkcie starostlivosti

Uhorka „svokra F1“ sa nevzťahuje na nenáročné záhradné rastliny: reaguje na náležitú a včasnú starostlivosť, ktorá pozostáva z zalievania, podväzku, odburinenia, uvoľnenia, štiepania a úpravy. Najlepšie je kombinovať top dressing s polievaním, Počas kŕmenia organickými a minerálnymi hnojivami je vhodné striedať sa a stráviť večer.

Aspoň deň pred aplikáciou hnojív sa uhorky hojne zalievajú teplou vodou, treba však pamätať na to, že zalievanie by malo byť obmedzené pred fázou hromadného kvitnutia, pretože nadmerná vlhkosť môže oneskoriť kvitnutie a plodenie. Keď sa objavia prvé vaječníky, je potrebné prejsť na zavlažovanie pod koreňom.

Hlavným princípom správneho vrchného obväzu, ktorý vám umožňuje získať vysoký výnos, je vyvážené zloženie hnojív, ktoré sa dajú použiť ako divozel alebo špeciálne zmesi pre tekvicové rastliny.

Vysokokvalitné buriny uhoriek sú veľmi dôležité a mali by byť systematické.

Pri použití na pestovanie štvorcových hniezd sa pestovanie uskutočňuje v dvoch krížových smeroch.

Obyčajná kultivácia uhoriek sa o neho veľmi ľahko stará. Pre každú radu uhoriek by sa mali ťahať dva mreže, s odstupom 50 cm. Všetky rastliny musia byť postupne priviazané k mrežiam v tvare V. To pomáha zvýšiť osvetlenie.

Tiež vám odporúčame prečítať si článok, v ktorom hovoríme o vlastnostiach výsadby a pestovania skleníkových uhoriek v auguste.

Recenzie záhradníci

Uhorka „švagrina F1“ je rastlina odolná proti chladu, odolná voči rôznym chorobám. Zákaznícke recenzie tejto odrody naznačujú jej vynikajúce moriace vlastnosti. Podľa väčšiny záhradníkov sú hlavnými výhodami tejto hybridnej formy dobrá klíčivosť, odolnosť voči rôznym nepriaznivým poveternostným podmienkam, dlhé a bohaté ovocie, tvorba jemného a chutného ovocia, ktoré sa dá použiť na šaláty a nakladané uhorky.

Ako nakŕmiť uhorky

Zistilo sa, že pri dodržaní kultivačnej technológie a náležitej starostlivosti nie je uhorka F1 prakticky postihnutá chorobami a škodcami. Ako preventívne opatrenia je potrebné rastliny postriekať 2-krát mesačne ľudovými, ekologickými prostriedkami založenými na vrcholoch paradajok, cibule a cesnaku.