Inštrukcia

Najlepšie odrody zemiakov pre stredné Rusko

Najlepšie odrody zemiakov pre stredné Rusko


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Podiel zemiakov pestovaných na pozemkoch pre domácnosť sa v posledných rokoch výrazne zvýšil. Zemiaky, ktoré sa pestujú v strednom Rusku, majú sýtejšiu chuť a jasnú arómu, ktorá je spôsobená klimatickými podmienkami a pôdnymi charakteristikami regiónu. Preto sú odrody zemiakov pre stredné Rusko široko zastúpené a medzi záhradníkmi sú najviac žiadané.

Najlepšie odrody zemiakov pre stredné Rusko

Výsadba skorých odrôd zemiakov, vrátane skorých a stredne skorých, umožňuje v klimatických podmienkach stredného Ruska v polovici leta mať na stole mladé zemiaky. Najlepšie odrody zemiakov s minimálnou starostlivosťou vám umožňujú pestovať vysoko kvalitné hľuzy. Skupina skorých zrelých zemiakov má najkratšiu vegetačnú sezónu, ktorá je v priemere asi 65 - 70 dní. Skoré zemiaky sú nenáročné a pri správnej poľnohospodárskej technológii vytvárajú vysoký výnos.

Názov triedyOpis zariadeniaOpis hľúzDoba zreniaproduktivita
"Bellarosa"Vysoký, stredného typu, vztýčený, s červenkasto-fialovými korunaOkrúhle oválne, červené, s malými očami a svetlo žlté mäso, s hmotnosťou do 210 gSkoré zrenie169 - 326 kg / ha
"Rosario"Stredne rozprestreté, s červenkasto-fialovými korunaPodlhovasté, oválne, červené, s malými očami a žltým mäsom, s hmotnosťou do 115 gPredčasné zrenie, univerzálne202 - 310 kg / ha
"Nora"Stredne vysoké, polopriamené, s bielymi korollamiOválny, žltý, s malými očami a žltou dužinou, s hmotnosťou do 220 gPredčasné zrenie, univerzálne170 - 320 kg / ha
"Baškirčina"Vysoký, stredne veľký, polopriamený, s červenkasto-fialovými korunaOválne zaoblené, načervenalé, so stredne hlbokými očami a bielym mäsom, s hmotnosťou do 200 gSkorý zrelý stôl149 - 311 kg / ha
"Pogarsky"Stredná výška, stredný typ, čiastočne vzpriamený, s bielymi korollamiOválne, svetlo béžové, s malými očami a bielym mäsom, s hmotnosťou do 175 gSkorý zrelý stôl350 - 450 kg / ha

Stredne neskoré odrody zemiakov vhodné na pestovanie v centrálnom federálnom okrese našej krajiny pred dozrievaním sú v pôde v priemere od 95 do 110 dní. Zemiaky týchto odrôd sa vyznačujú vyššou kvalitou a možnosťou dlhodobého skladovania.

Názov triedyOpis zariadeniaOpis hľúzRipeness skupina a účel domácnostiProduktivita c / ha
"Agria"Vysoký, stredný typ, vzpriamený, s bielymi kvetmiDlhý oválny, žltkastý, s malými očami, s hmotnosťou do 135 g.Stredne oneskorený, univerzálny účelObjednať 202-319
"Altair"Stredná kompaktnáZaoblený, so smotanovou kôrou. Odroda bieleho mäsa do 160 gStredne neskoro, schôdzkaAž do 55 t / ha
"Pokrytá"Vysoký, stredný typ, vzpriamený, s veľkými červeno-fialovými kvetmiOválne zaoblené, s červenou šupkou a stredne hlbokými očami. 160 g odrody žltého mäsaStredne neskoro, používa sa na výrobu chrumkavých zemiakovObjednať 203-308
"Víťazstvo"Vysoký, vzpriamený, s fialovými kvetmiPodlhovastý, so žltou šupkou. Odroda bieleho mäsa, s hmotnosťou do 150 gSrednepozdnie. Schôdzka a na prípravu ostrého alebo škrobuAsi 35 - 50 kg na 10 metrov štvorcových. m
"Fambach"Polovica, nie príliš vysoká, s bielymi kvetmiPredĺžený ovál so žltou šupkou. Krémové mäso. Hmotnosť hľúz do 140 gV polovici sezóny, univerzálne18 - 45 kg na 10 metrov štvorcových. m.

Pestovatelia zemiakov požadujú elitné a veľmi produktívne odrody. Jednou z najvyhľadávanejších odrôd sú odrody zemiakov. Veľa šťastia čo je veľmi výnosné a jeho pristátie nespôsobuje problémy ani začínajúcim záhradníkom.

Zemiaky: výber odrôd

Dátumy a pravidlá vykládky

Niektorí skúsení pestovatelia zeleniny stále používajú staré znamenie - kvitnutie brezových listov - na určenie načasovania výsadby zemiakov. V stredoeurópskej časti Ruska toto obdobie zodpovedá prvej a druhej dekáde mája.

Na jar, pred výsadbou, je dôležité starostlivo roztriediť materiál semien a odstrániť všetky hniloby a choroby hľúz. Na výsadbu by sa mala zvoliť frakcia semien 3-7 cm. Je tiež povolené používať sadivový materiál, ktorý má priemernú veľkosť alebo veľkosť kuracieho vajca.

Pestovanie skorých rastlinných plodín sa príliš nelíši od poľnohospodárskej technológie zemiakov, ktorá je určená na jesennú a zimnú spotrebu, a Základné pravidlá pristávania sú tieto:

 • Spracovanie pôdy sa začína na jeseň a zahŕňa odstraňovanie rastlinných zvyškov, hĺbkové vykopávanie a hnojenie.
 • Kvalitná pôda by mala poskytovať najvýhodnejšie termálne a vzduchové režimy; dobrý výsledok sa zaznamenal pri pestovaní na ílovitej alebo piesočnatej hlinitej pôde, ale optimálny výsledok sa dosiahol na rašelinovej alebo chernozemovej pôde. V prítomnosti nadmerne zvlhčenej a zhutnenej pôdy hľuzy tejto zeleninovej plodiny dusia a hnijú.
 • Na ťažkých hlinitých a ílových pôdach je hĺbka výsadby 7-8 cm, v prítomnosti ľahkých, piesočnatých a piesočnatých hlinitých pôd sa výsadba vykonáva v hĺbke 10 - 12 cm.
 • Pozemok na pestovanie zeleninových plodín sa vykopáva a pozdĺž šnúry sa vytvoria rovné drážky s hĺbkou 5 až 10 cm. Zemiaky by mali byť vysadené v radoch podľa schémy 25 až 30 x 80 cm.

Poľnohospodárske pestovanie

Nielen správne sadenie, ale aj dodržiavanie pravidiel pestovania závisí od získania vysoko kvalitnej plodiny. Pri pestovaní zemiakov musíte vziať do úvahy niektoré vlastnosti tejto plodiny a pamätať na nasledujúce pravidlá:

 1. Orba surovej pôdy na jar prispieva k tvorbe pôdnych blokov, ktorých zničenie bude vyžadovať nielen čas, ale aj úsilie. Jarné orby veľmi odčerpávajú pôdu a ak nebude dostatok zrážok počas obdobia vzniku, bude potrebné pred vzídením zavlažovania výsadieb. V budúcnosti bude obdobie medzi zavlažovaním výsadby približne dva týždne.
 2. Zemiaková kultúra prispieva k odstraňovaniu významného množstva živín z pôdy, preto je veľmi dôležité aplikovať organické a minerálne hnojivá včasným a odmeraným spôsobom, ktorý kvalitatívne doplní ukazovatele plodnosti, hnoj je najlepšie organické hnojivo vďaka bohatému zloženiu a prítomnosti takmer všetkých minerálnych prvkov potrebných pre normálny rast. a rozvoj kultúry zemiakov.
 3. Hlavným znakom dozrievania zeleniny je žltnutie a odumretie zemiakových šupiek, ktoré je sprevádzané zdrsnením šupky na hľúzach. Správne usporiadaná udalosť zberu zabezpečuje včasný zber. Pred uložením hľúz na uskladnenie sa vykoná odstránenie hľúz neštandardných, ako aj sušenie a spracovanie hniloby a iných chorôb, ktoré môžu ovplyvniť všetky zozbierané zemiaky.

Priaznivé podmienky pre pestovanie zemiakov

Stredný pás Ruska je jedinečné geografické územie s pôvodnými, na rozdiel od ničím iným klimatickými podmienkami. Stredný pás alebo stredoeurópska časť Ruska sa vyznačuje miernym kontinentálnym podnebím.

Zasnežené zimy s miernymi mrazmi prepúšťajú teplé a vlhké letá, vďaka ktorým sú poveternostné podmienky najpriaznivejšie pre pestovanie väčšiny zeleniny vrátane zemiakov. V strede našej krajiny však často nájdete pôdy, ktoré nemajú dobré vlastnosti a neobsahujú dostatok živín, čo si vyžaduje starostlivú pozornosť pri výbere odrody a dodržiavaní poľnohospodárskej technológie.

Ako pestovať zemiaky

Odrody zemiakov, ktoré už boli testované v čase a nové, nedávno šľachtené chovateľmi agronomov, majú veľmi zreteľné rozdelenie na zóny. Zemiaky pre stredný pás sú zastúpené skoršími odrodami odolnými voči tomuto podnebiu, ktoré dokážu vytvoriť plnú plodinu asi za štyri mesiace a poskytujú priemerný výnos 400 až 800 kg / ha.Komentáre:

 1. Orwald

  Skvelá voľba

 2. Huxeford

  Správy. Daj Kde nájdem viac informácií o tejto téme?Napíšte správu