Tipy

Zemiaková „pomsta“: jedna z najlepších odrôd na viacúčelové účely

Zemiaková „pomsta“: jedna z najlepších odrôd na viacúčelové účely


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Odroda zemiakov strednej a vysokej úžitkovosti pod zvučným názvom „Pomsta“ je žiadaná pre viacúčelové aplikácie a široko sa používa ako stolové zemiaky a pri výrobe zemiakových lupienkov.

Morfologické znaky

Opis odrody "Pomsta" nám umožňuje považovať tento zemiak za plodný, produktívny, so slušnou chuťou. Dá sa bezpečne zaradiť do kategórie najlepších komerčných odrôd, ktoré sa priaznivo odlišujú intenzívnou tvorbou chutných a vysoko kvalitných koreňových plodín. Kríky sú veľmi silné a dobre vyvinuté.

Ekonomické a biologické charakteristiky

Zemiaková „pomsta“ vytvára veľmi veľké koreňové plodiny guľatého tvaru s hladkou a pomerne silnou šupkou. Malé oči sú umiestnené na povrchu. Priemerná hmotnosť koreňovej plodiny je najmenej 122 g. Dužina je svetlo žltej farby, počas čistenia a varenia nestmavne. Chuť je veľmi vysoká. Odroda má dostatočnú odolnosť proti poškodeniu háďatkom zlatým.

Hlavnou hodnotou zemiakov „Revenge“ je vynikajúca adaptabilita na pomerne náročné klimatické podmienky počas pestovania. Vyznačuje sa vysokou odolnosťou proti mechanickému poškodeniu. Hľuzy sú zarovnané a líšia sa nielen vynikajúcou prepravou, ale aj dobou skladovania.

Zemiaky "Pomsta": zber

Pestovanie zemiakov

Aby sa dosiahla dobrá úroda zemiakov, malo by sa vykonať niekoľko poľnohospodárskych činností:

  • Na jar, pred výsadbou, by sa sadivo zemiakov malo starostlivo triediť a všetky hniloby alebo hľuzy, ktoré sú choré, musia byť odstránené. Na výsadbu je optimálna frakcia semien s veľkosťou 3 až 7 cm, na rezanie sa môžu použiť koreňové plodiny s veľkosťou väčšou ako 9 cm.
  • Existuje niekoľko spôsobov pestovania zemiakov Revenge. Veľmi účinnou metódou je klíčenie hľúz, Urýchlenie úrody najmenej dva týždne. Správne naklíčený semenný materiál má silné klíčky, ktorých dĺžka nepresahuje 3,5 cm. Odborníci odporúčajú doplniť predsadenie hľúz poprašovaním obyčajným drevným popolom v pomere 1 kilogram na každých 50 kg sadivového materiálu. Popol z dreva môžete nahradiť jedným percentom síranu meďnatého. Povolené nie sú len výsadby hľúz semien - veľmi populárny je výsev nasiaknutými a lepkavými semenami.

  • Malo by sa pamätať na to, že bez ohľadu na druh sadivového materiálu je možné veľkú plodinu zemiaka získať iba na dobre hnojených pôdach. V posledných rokoch sa objavilo množstvo nových organických hnojív, ktoré súvisia s prostriedkami novej generácie. Jedna granule takého produktu obsahuje nielen organické, ale aj minerálne makrobuňky a mikrokomponenty. Ich použitie pri pestovaní zemiakov umožňuje dlhú dobu poskytnúť rastlinnej kultúre ľahko stráviteľné formy základných živín potrebných pre rast a vývoj.
  • Dobrými predchodcami takých rastlinných plodín, ako sú zemiaky, sú hrach, fazuľa, kapusta, stolová repa, uhorky, šalátové plodiny, špenát a šťaveľ. Hĺbka orby na sadenie zemiakov je 25 - 30 cm.
  • Zemiaky sa musia pestovať po tom, ako sa teplota pôdy v hĺbke 10 cm nastaví do desiatich stupňov tepla. Pri pestovaní tejto zeleninovej plodiny na ťažkých a ílovitých alebo ílovitých pôdach je hĺbka hľúz 6,5 - 8,5 cm. Pri pestovaní zemiakov na ľahkých piesočnatých alebo piesočnatých hlinitých pôdach sa hľuzy prehĺbia o 10 - 12,5 cm. 12 - 14,5 cm, vyrobené v južných a vyprahnutých oblastiach pestovania.

Navrhujeme tiež, aby ste sa dozvedeli o odrodových vlastnostiach zemiakov Nikulinského.

Recenzie pestovateľov zeleniny

Najčastejšie môžete počuť pozitívne recenzie o vysoko výnosných zemiakoch „Pomsta“. Nie je náhoda, že táto osobitná odroda bola zaujímavá pre malých poľnohospodárov, ktorí pestujú zemiaky na predaj. Odroda je tiež žiadaná v priemysle, kde sa široko používa pri výrobe vysoko kvalitných zemiakových lupienkov.

Podľa mnohých pestovateľov zemiakov je odroda veľmi veľká, vysoko výnosná, s dobrou chuťou. Odrody zemiakov Pomsta je veľmi dobrá pri pestovaní na pôdach, ktoré nie sú vylepšené hnoja, ale s náhradou vo forme zelených bočných hnojív. Pri tomto spôsobe kultivácie sa znižuje riziko poškodenia rastlín rôznymi škodcami a chorobami a výrazne sa zvyšuje aj výnos tejto populárnej zeleniny.

Ako pestovať zemiaky

Odrody zemiakov "Pomsta", vypestované zo semien, úplne zodpovedajú deklarovaným kvalitatívnym vlastnostiam a poskytujú vysoký výnos vysoko kvalitných hľúz.