Tajnosť

Zemiaková riviéra: opis odrody a technológia pestovania

Zemiaková riviéra: opis odrody a technológia pestovania


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Špičkové zemiaky Riviera od pôvodcu Agrica sú zahrnuté do štátneho registra Ruskej federácie pre stredný región a tvoria plnohodnotnú plodinu jeden a pol mesiaca po výsadbe semenného materiálu do zeme.

Opis stupňa

Kríky sú vysoké, stredného typu, zvislé, s červeno-fialovou kvetinovou korólou. Listy sú tmavo zelené, veľké, zvlnené pozdĺž okraja. Stonky sú silné, koreňový systém je silný.

Zemiaková „Riviéra“ vytvára hladké hľuzy oválneho zaobleného alebo oválneho tvaru s mierne drsnou, svetlo žltou šupkou. Buničina je tiež svetlo žltá alebo krémová, obsahuje škrob 19,6%.

Ultra-zrelá odroda s uvedeným obdobím od klíčenia po technickú zrelosť 50 - 65 dní, Je určený ako na čerstvú spotrebu, tak na dlhodobé skladovanie.

Výhody a nevýhody

Zemiaková „Riviéra“ je veľmi sľubná, táto odroda a jej kvalitatívne vlastnosti sa porovnávajú priaznivo s inými odrodami, ktoré dozrievajú dozadu, a to z nasledujúcich výhod:

 • chute sú vynikajúce;
 • predajnosť hľúz zemiakov je veľmi dobrá, presahuje 90%;
 • rezistencia na pôvodcu rakoviny zemiakov, chrasty, nematódy zemiakov, vírusových infekcií zemiakov;
 • trvanlivosť hľúz viac ako 93%;
 • V hniezde sa tvorí 5–9 hľúz, ich počet však môže dosiahnuť 10–12;
 • celkový výnos je približne 280 kg / ha v deň 35 - 36 alebo 450 kg / ha na konci vegetačného obdobia.

Počas kultivácie, vzhľadom na relatívne vysokú náchylnosť na pleseň, sa musí vykonať profylaktický postrek.

Zemiaková "Riviéra": vlastnosti odrody

Dátumy a vlastnosti vykládky

Použitie najskorších rastlinných rastlín v usadlosti vrátane veľmi skorých zemiakov na riviére umožňuje zvýšiť objem produkcie z každého štvorcového metra vysadenej plochy. Pri pestovaní je potrebné zohľadniť základné technologické pravidlá pre pestovanie zemiakov:

 • Pri sadení zemiakov je žiaduce uprednostniť svetlé a dobre ošetrené ílové pôdy alebo piesčitohlinité pôdy; pri pestovaní akýchkoľvek odrôd zemiakov na ťažkej a kamenistej pôde sa pozoruje spomalenie rastu a deformácie hľúz.
 • Pôda na výsadbu by sa mala dôkladne očistiť od všetkých burín a mala by sa hnojiť vysokou kvalitou.
 • Pri použití hľúz s hmotnosťou asi 80 g ako sadivového materiálu sa do každej výsadbovej jamky položí jeden zemiak a pri výsadbe menších hľúz, ktorých hmotnosť nepresahuje 30 g, je lepšie do jamky vložiť 2 až 3 zemiaky.

 • Dva týždne pred výsadbou by sa zemiaky mali umiestniť do miestnosti s teplotným režimom +12 až + 15 ° C, aby sa rýchlejšie a príjemnejšie klíčilo. Ak klíčíte hľuzy, sadenice sa objavia o 8-14 dní a plodina dozrie o týždeň skôr.
 • Zemiaky sa môžu vrátiť na rovnaké miesto výsadby až po troch alebo štyroch rokoch.
 • Výsadba sa uskutočňuje v máji, ale dátumy výsadby sa môžu mierne líšiť. Napriek skutočnosti, že výsadba zemiakov je povolená počas zahrievania pôdy na +7 až 8 ° C, najpohodlnejšie podmienky na zakorenenie a klíčenie sú indexy teploty pôdy + 10 ° C a vyššie.
 • Výsadba skorých zemiakov 60 x 35 cm s hĺbkou 8 až 10 cm.

Pravidlá starostlivosti

Zemiaková "Riviéra" patrí medzi nenáročné odrody, ale dobré a gnáležitá starostlivosť môže zvýšiť výnos a kvalitu zemiakov:

 1. Výsadba sadeníc zemiakov pozdĺž radov je nevyhnutná dvakrát pred výskytom sadeníc a rovnakým počtom sadeníc.
 2. Prvé hádzanie zemiakových vrcholov pomocou motyky sa uskutočňuje, keď sú stonky vysoké 14-17 cm, a druhé dva alebo tri týždne po prvom haldení.
 3. Výsadba zemiakov musí byť starostlivo a pravidelne burina a potom musí dôjsť k uvoľneniu pôdy.
 4. Ak sa pozoruje vädnutie listov na zemiakových vrcholkoch a pôda je suchá päť centimetrov, je potrebné poliať zemiaky.
 5. V prípade silných dažďov a dostatočnej vlhkosti v pôde je dobrým výsledkom použitie suchého vrchného opláštenia vo forme vtáčích trusov, ako aj minerálnych hnojív a popola, ktoré sa počas procesu zalievania ukladajú do zeme. Malo by sa pamätať na to, že zavedenie dusíkatých hnojív neskôr môže významne zvýšiť rast zelenej hmoty alebo vrcholov, čo negatívne ovplyvní kvalitu a množstvo plodiny.

Možno vás bude zaujímať aj článok, v ktorom hovoríme o najlepších odrodách zemiakov pre stredné Rusko.

Recenzie záhradníkov

Vďaka starostlivej práci chovateľov poľnohospodárov majú dnes záhradníci obrovský výber nielen skorých, ale aj veľmi skorých odrôd zemiakov, ktoré majú rozmanitú chuť, vzhľad a poľnohospodárske vlastnosti. Recenzie týkajúce sa zemiakov „Riviéra“ sú najpriaznivejšie.

Táto odroda skutočne predstavuje veľmi skorú plodinu vysokej kvality. Hľuzy sú veľké, veľmi krásne a chutné. Zemiaková „Riviéra“ je nenáročná a ľahko toleruje chyby v starostlivosti.

Ako zvýšiť úrodu zemiakov