Nápady

Zvyšná jahoda "Fresco f1": opis a pestovanie


Vyberateľná jahoda „Fresco f1“ je jednou z najlepších a najobľúbenejších veľkoplodých odrôd s vysokými príchuťovými indexmi. Nenápadná nová hybridná forma záhradných jahôd sa týka skorého dozrievania a je vysoko produktívna, cíti sa dobre v ktorejkoľvek oblasti pestovania a nemá citlivosť na zmeny v denných hodinách.

Vlastnosti triedy

Záhrada zvyšujúca jahoda "Freska-f1" vytvára dobre vyvinuté a silné kríky. Priemerná výška rastliny je 25-30 cm. Jahodové kríky sa vyznačujú zvýšenou odolnosťou proti závažným chorobám a majú vynikajúcu produktivitu. Počet stopiek na puzdre je značný.

Bobule sú dosť husté, jasne červenej farby, s priemerom 2 - 3 cm. Priemerná hmotnosť plodín, ktoré sa dajú predávať v štádiu hromadnej tvorby plodín, sa môže pohybovať od 10 do 20 g. Chuť bobuľovej dužiny je veľmi príjemná, sladká a kyslá. Produktivita je vysoká, univerzálne použitie.

Hodnota tejto hybridnej formy je: odolnosť proti závažným chorobám, nenáročnosť na podmienky rastu, vysoká zimná odolnosť, odolnosť voči vysokým teplotám.

Požiadavky na vykládku

Zostávajúca jahodová záhrada „Freska f1“ sa najčastejšie pestuje zo semenného materiálu, ktorý predávajú oficiálni výrobcovia. Hlavnou podmienkou na získanie vysokokvalitného sadenice je dodržanie načasovania výsevu a výsadby na otvorenom priestranstve.

Trvanie výsevných semienČas výsadby sadeniceŠtandardný pristávací vzorPlodné obdobie
Od 20. do 10. marca 10-15Na otvorenom priestranstve od 1. do 10. júna. Do skleníka od 10. mája do 1. júnaMetóda štvorcového hniezdenia podľa obvyklej schémy 30x20 cm alebo dvojriadková metóda s rozstupom riadkov 30-35 cm a vzdialenosťou medzi kríkmi najmenej 15-25 cmNa osobných pozemkoch v strednom Rusku od 20. júna do 10. októbra

Pôdna zmes na siatie osiva by mala pozostávať z 3 dielov piesku a 5 dielov drobivého a kvalitného humusu. Odporúča sa dekontaminovať pôdu v peci najmenej 3-4 hodiny pri teplote 90 - 100 ° C. Výsev sa vykonáva na zvlhčenej a dekontaminovanej živnej pôde a potom sa pokryje plastovým obalom.

Vo fáze dvoch skutočných listov by sa mali sadenice jahôd ponoriť do samostatných sadeníc a znížiť teplotu vzduchu na 14-16 ° C. Vysoko kvalitné sadenice vhodné na pestovanie na otvorenom teréne alebo v skleníku, silné a podsadité, má najmenej päť pravých listov.

Odrody a odrody jahôd

Funkcie starostlivosti

Opis odrody zahŕňa štandardnú technológiu pestovania bobúľ. Zostávajúca jahoda hybridnej formy „Freska-f1“ je nenáročná na odchod a má vysoké ukazovatele adaptability na nepriaznivé počasie a klimatické podmienky. Hlavnými podmienkami na získanie vysokokvalitnej plodiny sú doba denného svetla na úrovni 15 - 17 hodín, ako aj teplotné ukazovatele vzduchu v štádiu aktívneho kvitnutia v rozmedzí 21 - 25 ° C. Rastlina okrem toho potrebuje nasledujúce opatrovateľské opatrenia:

  • Zavlažovacie činnosti v mieste výsadby by sa voda mala na slnku zohriať, keď pôda zaschne, ale optimálny výsledok sa dosiahne použitím moderného a účinného zavlažovacieho systému pre záhradnícke a záhradné plodiny, ktorý vám umožní zvlhčiť pôdu v hĺbke koreňového systému rastlín.
  • Pri použití zavlažovacieho systému je povolené nanášať tekuté hnojivá a výsadbu jahodových plodov s organickými látkami vo forme rašeliny, suchej trávy alebo pilín, ako aj vysoko kvalitného priedušného agrofibra. Mulčovanie výsadieb chráni pôdu a koreňový systém bobuľových rastlín pred prehriatím, znižuje stratu obchodovateľných bobúľ pred poškodením hnilobou ovocia a tiež znižuje potrebu buriny a uvoľňovania pôdy.

  • Uvoľnenie pôdy po zavlažovaní alebo silné zrážky sú povinné opatrenia, ktoré bránia tvorbe pôdnej kôry a prispievajú k ničeniu koreňov burín a významnému zlepšeniu priedušnosti pôdy.
  • Za účelom ochrany jahodových kríkov pred najbežnejšími nchoroby výsadby bobúľ umožnili použitie kalbofosu, v množstve 60 g na 10 litrov vody alebo postrekujúcich rastlín pred začiatkom vegetácie 3-4% Bordeauxskou tekutinou. Na ochranu jahodových kríkov pred škodcami na jar sa vo fáze opätovného rastu nových listov odporúča postrekovať rastliny takým ľudovým liečivom, ako je vývar z paliny.
  • Na jeseň by ste sa mali postarať o bezpečné zimovanie jahodových kríkov. Na získanie slušnej plodiny bobúľ na budúci rok sa na jeseň odporúča kŕmiť jahodami komplexnými hnojivami. Orezávanie listov a fúzov lesných jahôd je potrebné tenkým prerezávačom alebo ostrými záhradnými nožnicami a potom sa na ochranu pred zamrznutím použije mulčovacia vrstva a prístrešok jahodových kríkov s lapnikom.

Recenzie záhradníkov

Hybridná forma záhradných jahôd „Freska f1“, ktorá rýchlo dozrieva, je ideálna na čerstvú spotrebu, ako aj na dopyt po varení džemu, výrobe džemu a kompóte. Podľa záhradníkov, celý bobule má len perfektný tvar, pomerne veľký. Chuť buničiny sa nedá vyjadriť slovami: je sladká, ale s jemnou kyslosťou a veľmi príjemnou dochuťou.

V prvom roku po výseve dosahuje výnos každého kríka 0,81-3 kg. Fúzy po formácii sa okamžite začnú hojne rozkvitať. Na domácich pozemkoch sa tento druh záhradnej jahody často pestuje ako kvetináčová kultúra a podľa záhradníkov vyzerá dobre ako dekoratívny prvok v závesných kvetináčoch. Hybridná forma je obľúbená v priemyselnom použití, vrátane jednoročnej pestovateľskej technológie a pestovania plodov, ktoré sa dajú predávať v období jesene a zimy.

Ako pripraviť jahody na výsadbu