Dom a záhrada

Zemiaky "Natasha" od nemeckého výrobcu Solana


Zemiaky „Natasha“ sú zaradené do štátneho registra Ruska ako skorá, vysoko produktívna, sľubná odroda stolov od nemeckého výrobcu Solana. Odporúča sa na pestovanie v oblasti stredného Volhy.

Opis stupňa

Zemiaky „Natasha“ tvoria oválne hľuzy so žltou, hladkou šupkou a plytkými očami. Buničina je žltá. Obsah škrobu 12 až 13%. Rastliny sú stredne vysoké, stredného typu, polopriame. Listy sú veľké, od svetlozelenej po tmavozelenú. Okrajová zvlnenie je stredné. Intenzita antokyanínovej farby vo vnútri koruny je neprítomná alebo veľmi slabá.

Výhody a nevýhody

Odroda zemiakov "Natasha" ešte nedostala významné rozdelenie medzi pestovateľov a záhradníkov zemiakov, ale opis odrody a jej vlastnosti naznačujú významný počet výhod:

 • skorá úroda;
 • vysoký celkový výťažok;
 • veľké množstvo hľúz na kríku;
 • vynikajúca chuť dužiny;
 • predajnosť hľúz 76 - 93%;
 • odolnosť proti veľkému množstvu chorôb, vrátane rakoviny zemiakov a háďatko tvoriace cysty tvoriace zlaté zemiaky, ako aj proti vírusu Y, hnilobe hľúz a rhizoktónii;
 • trvanlivosť hľúz pri dlhodobom skladovaní 93%.

Hľuzy zemiakov tejto odrody sa vyznačujú nielen vysokokvalitnými vlastnosťami, ale aj svojim dokonalým vzhľadom.

Ako pripraviť zemiaky na výsadbu

Dátumy a vlastnosti vykládky

Zemiaky „Natasha“ by sa mali pestovať v súlade s technológiou pestovania akýchkoľvek skorých odrôd, Vzhľadom na poveternostné podmienky a klimatické vlastnosti:

 • najmenej mesiac a pol by sa sadivový materiál mal premiestniť zo skladu do teplejšej miestnosti na aklimatizáciu a následné klíčenie;
 • hľuzy strednej veľkosti by sa mali klíčiť v podmienkach dobrého osvetlenia a dostatočného teplotného režimu bez známok poškodenia chorobami;
 • po vyklíčení sa odporúča vykonať opatrenia na preventívne ošetrenie sadivového materiálu prípravkom Prestige a stimulátorom rastu heteroauxínov;
 • na mieste je vhodné pripraviť pôdu na pestovanie zemiakov na jeseň av prípade potreby na jar, opätovné vyťaženie, odstránenie buriny a vyrovnanie povrchu pôdy;
 • v závislosti od množstva pestovaného materiálu, ktorý sa má pestovať, použite manuálny spôsob výsadby alebo mechanizujte proces výsadby hľúz;

 • hnojivá sa odporúčajú aplikovať priamo na výsadbovú dierku pomocou približne 700 g suchého humusu a 5 lyžíc. l. drevný popol;
 • výsadba sa bez ohľadu na metódu vykonáva bežným spôsobom s rozstupom riadkov 70 cm, čo umožňuje rastlinám poskytnúť optimálnu výživnú plochu a uľahčiť starostlivosť o zemiaky;
 • vzdialenosť medzi výsadbovými otvormi by mala byť približne 30 - 35 cm a hĺbka výsadby závisí od veľkosti sadivového materiálu a štruktúry pôdy.

Ihneď po výsadbe by mal byť povrch miesta opatrne vyrovnaný hrablíkom. Ďalšia starostlivosť o túto zeleninovú plodinu bude potrebná asi za 10 dní.

Pravidlá starostlivosti

Zemiaková „Natasha“ je priaznivo porovnateľná s mnohými skorými odrodami podľa odolnosti voči nepriaznivým poveternostným faktorom počas vegetačného obdobia. Používanie moderných poľnohospodárskych techník prispieva k formovaniu vysokej kvality a vysokého výnosu:

 1. Pred vznikom sadeníc by sa malo zemiakové pole očistiť od burín a zabrániť tvorbe zemskej kôry na povrchu pôdy, čo bráni normálnemu prevzdušneniu a blokuje prístup kyslíka do koreňového systému rastlín.
 2. Po výskyte sadeníc as pravdepodobnosťou porážky neskorými jarnými mrazmi sa uskutoční prvé zalievanie vrcholov zemiakov „hlavou“, čo tiež pomáha udržiavať vlhkosť v pôde a zabraňuje rastu buriny.
 3. Pri dostatočnom pokládaní hnojív do pôdy počas jesennej prípravy lokality, ako aj pri zavádzaní výživných zmesí vo fáze výsadby sa môžete obmedziť iba na dva vrchné dresingy zemiakov, z ktorých jeden môže byť listový.
 4. Akékoľvek zavlažovacie opatrenia majú priaznivý vplyv na tvorbu hľúz zemiakov, ale nadmerná vlhkosť často spôsobuje hnilobu plodiny, preto je potrebné problém zalievania riešiť veľmi opatrne.
 5. Ak v oblasti pestovania zemiakov nie je dostatok priaznivého poľnohospodárskeho zázemia, mali by sa vykonávať pravidelné kontroly vrcholov zemiakov, či nie sú poškodené škodcami alebo chorobami. Keď sa objavia prvé známky poškodenia, budú potrebné ochranné opatrenia vrátane ošetrenia rastlín pomocou moderných fungicídnych a insekticídnych látok.

Recenzie záhradníkov

Zemiaky „Natasha“ sa najčastejšie charakterizujú ako odroda, ktorá je optimálne vhodná na pestovanie na domácich pozemkoch. Táto odroda tabuľky má veľmi vysokú produktivitu. Recenzie záhradníci charakterizovať mäso zo zemiakov "Natasha" je veľmi pozitívny. Má príjemnú žltú farbu, ktorá dodáva zemiakom po každom tepelnom spracovaní veľmi atraktívny a ústny zalievanie.

Je potrebné poznamenať, že sadivo zemiakov odrody Natasha má veľmi vysokú odolnosť proti hnilobe a čiernej nohe a tiež absolútne netrpia mechanickými škodlivými faktormi. Krásny vzhľad hľúz a vynikajúca chuť nám umožňujú udržiavať neustále vysoký dopyt po tomto zemiaku. Popularita sa navyše spája s možnosťou získania skorých výrobkov s vysokou spotrebiteľskou kvalitou.

Ako pestovať zemiaky