Tajnosť

Zemiaky "Laura": vlastnosti odrody

Zemiaky "Laura": vlastnosti odrody


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zemiaky Laura z polovice ranej nemeckej spoločnosti Europlant Pflanzenzucht GmbH sú jedným z nepopierateľných lídrov v európskej produkcii a patria medzi najobľúbenejšie odrody lúpaných zemiakov v pobaltských krajinách.

Vlastnosti triedy

Zemiaková „Laura“ sa chovala ako vysoko produktívna náhrada odrody „Scarlet“. a teraz ho takmer úplne nahradil v Európe. Kríky sú vysoké, listy majú tmavozelenú farbu, farba kvetín sa mení od bielej po svetloružovú. Koreňové plodiny atraktívneho podlhovastého oválneho tvaru, pokryté červenou šupkou a majú povrchové oči. Dužina je výrazná žltá. Škrobový pôvod - 16,4%.

Priemerný výnos je 5,5 - 6,5 c / ha. Produkcia obchodovateľných hľúz dosahuje 9%. Úroveň udržania kvality nie je menšia ako 90%. Hmotnosť obchodovateľných hľúz sa pohybuje od 90 do 150 g. Opis odrody a jej vlastnosti potvrdzujú vysokú odolnosť voči chorobám a vírusovým léziám. Chuť je vynikajúca. Buničina po varení nezmení farbu. Zemiaky „Laura“ sú veľmi vhodné na umývanie a balenie a sú tiež skvelé na výrobu hranoliek.

Ako spracovať zemiaky pred výsadbou

Výsadba zemiakov

Príprava hľúz zemiakov na výsadbu je jedným z najdôležitejších štádií pestovania tejto plodiny a začína sa v prvých desiatich dňoch apríla:

  • triedenie výsadbových hľúz s odstránením všetkých podradných, chorých, zdeformovaných a príliš malých;
  • vernalizácia hľúz zemiakov, to znamená ich klíčenie na slnku alebo na svetle počas 7 až 10 dní, až kým sa nevytvoria kvalitné sadenice;
  • spracovanie vybraných hľúz pred výsadbou prostriedkami na báze medi, zinku, bóru, molybdénu a mangánu, ako aj leptanie fungicídnymi prostriedkami;
  • ošetrenie sadivového roztoku roztokom gibberalínu, humátu sodného alebo heteroauxínu.

Dátumy výsadby sa môžu líšiť, je však potrebné pestovať zemiaky, keď teplota pôdy v hĺbke 9 - 10 cm dosiahne +7 - 8 ° C a príliš skorá výsadba v nevyhrievanej pôde (rovnako ako príliš neskoro) znižuje produktivitu. Dôrazne sa odporúča, aby ste nenasadzovali dátumy výsadby zemiakov.

Metódy výsadby zemiakov sú rôzne, ale hlavné metódy predstavujú plynulé a hrebeňové metódy. V rade by sa hľuzy zemiakov mali pestovať v pomere 5 až 6 kusov na meter. Bez ohľadu na zvolenú technológiu výsadby musí byť pôda na výsadbu starostlivo vykopaná, zbavená buriny a hnojená hnojom alebo humusom. Po výsadbe by sa miesto malo vyrovnať prehrabaním.

Funkcie starostlivosti

Zemiaková „Laura“ reaguje na kvalitnú starostlivosť. Niektoré moderné technológie pre pestovanie a pestovanie zemiakov môžu výrazne znížiť počet najnáročnejších činností. Napríklad pri pestovaní zemiakov pod slamenými rohožami sa z procesu ošetrovania odstránia procesy uvoľňovania pôdy a nie je potrebné vykonávať hádzanie zemiakových kríkov.

Opatrenia starostlivosti o tradičné technológie pestovania zemiakov sú tieto:

  1. Postemergentná kultivácia výsadbového miesta metódou nepretržitého zatrávňovania sa vykonáva po označení radov a vrcholov zemiakov dosahuje výšku 8 až 10 cm. Okrem toho je veľmi dôležité udržiavať sadivo zemiakov vo voľnom stave bez buriny počas celého vegetačného obdobia.
  2. Vo fáze zvýšeného rastu vrcholov má najvyššia dôležitosť kvalitné zásobovanie rastlín dusíkatými zložkami a množstvo dusíka sa zvyšuje od času vzniku do štádia kvitnutia a potom sa znižuje stupeň asimilácie tejto zložky.
  3. Zemiaky tejto odrody sa vyznačujú priemernými požiadavkami na kvalitatívne zloženie pôdy a prítomnosť zavlažovacích opatrení. V príliš suchých obdobiach je potrebné rastliny zalievať.
  4. Rastlina zeleniny, ako sú zemiaky, reaguje prudko negatívne na nedostatočné množstvo draslíka v pôde a takéto hnojivá potrebuje počas vegetačného obdobia; najlepším hnojivom potaše je kalimagnézia, ktorá nielen pomáha zvyšovať produktivitu, ale tiež výrazne zlepšuje kvalitatívne vlastnosti hľúz, ako aj zvyšuje obsah škrobu.
  5. Proti neskorému výsadbe plesní by sa mali liečiť lieky niekoľkokrát za sezónu „Ditan M-45“, „Kuproksat“ alebo "Pylón"a proti postrekovaniu chrobáka zemiaka Colorado vykazuje vysokú účinnosť "Kinmiksom".

V dôsledku dobrej poľnohospodárskej technológie založenej na vyváženej strave sa stabilne udržuje vysoká produktivita odrody a v každom hniezde sa vytvára asi dve desiatky hľúz.

Recenzie pestovateľov zeleniny

Zemiaky „Laura“ majú všeobecne vysoké hodnotenie a pozitívne hodnotenie. Pestovateľov zeleniny priťahuje veľmi krásny podlhovastý oválny tvar hľúz s bohatou žltou farbou chutnej a voňavej dužiny, ktorá sa počas tepelného spracovania nemení. Odroda je ideálna na výrobu vysoko kvalitných hranoliek. Spotrebiteľské vlastnosti sú veľmi vysoké a pestovatelia zemiakov dostatočne často pestujú túto vysokokvalitnú komerčnú odrodu zeleniny na účely vykonávania.

Zemiaková úroda

Odroda je stredne skorá a dokonale dozrieva takmer vo všetkých poveternostných a klimatických podmienkach. Podľa pestovateľov zeleniny je skorý výskyt sadeníc dokonale doplnený vysokým spiacim obdobím. Bolo tiež zaznamenané veľmi dobré a dlhodobé skladovanie získanej plodiny.


Pozrite si video: Zemiaky v sene - sadenie (December 2022).