Návrh

Odporúčania pre pestovanie odrôd jahôd "Elvira"

Odporúčania pre pestovanie odrôd jahôd "Elvira"


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Záhradné jahody „Elvira“ („Elvira“) sa týkajú veľkoplodých odrôd skorého dozrievania. Tento druh bol chovaný profesionálnymi holandskými chovateľmi. Odroda je vhodná na priemyselné pestovanie a je vysoko odolná proti hubovým infekciám listov, koreňového systému a bobúľ. Záhradná jahoda „Elvira“ sa stala jednou z najobľúbenejších a najpopulárnejších odrôd nielen medzi európskymi poľnohospodármi, ale aj medzi záhradníkmi v našej krajine.

Opis stupňa

Jahodová záhrada "Elvira" patrí do kategórie veľkoplodých plodín. Rastlina tvorí polorozprestreté kríky so zanedbateľným listom. Bobule sú veľmi veľké, atraktívne, zaoblené, s priemernou hmotnosťou 40 - 60 g. Povrch bobúľ je veľmi krásny jasne červený s výrazným leskom. Bobuľová dužina je červená, hustá, má nezvyčajne sladkú a svetlú jahodovú arómu. V chuti nie je žiadna kyselina.

Hlavnými výhodami záhradných jahôd Elvira je zvýšená odolnosť proti poškodeniu rôznymi hubovými chorobami bobúľ, ako aj proti chorobám koreňového systému a listov. Preto Táto odroda je jednoducho nevyhnutná pre pestovanie v podmáčaných a chladných oblastiach, ako aj v skleníkových podmienkach. Okrem toho bobule dokonale tolerujú relatívne dlhú prepravu a majú veľmi dobré ukazovatele udržania kvality. Priemerný výnos dosahuje 0,5 kg z každého kríka v jednej sezóne.

Pravidlá vykládky

Holandská odroda jahody Elvira nie je zložitá na výsadbu, ale bohatú úrodu možno získať iba kultiváciou na úrodných pôdach bohatých na humus. pretože Sadenice tejto jahody môžete pestovať nielen na jar, ale aj na jeseň, potom sa hrebene na výsadbu môžu pripraviť počas letného obdobia.

Pri rozmnožovaní rastlín na mieste je veľmi dôležité zvoliť zásuvky, ktoré sú umiestnené v tesnej blízkosti krčka maternice. Osobitná pozornosť by sa mala venovať celistvosti listov a centrálneho puku a je tiež potrebné preskúmať poškodenie rastliny. Vysoko kvalitné sadenice by mali obsahovať najmenej štyri dobre tvarované listy, a poškodenie a príznaky akejkoľvek choroby by mali úplne chýbať.

Štandardná schéma výsadby jahodových kríkov tejto odrody v skleníkových podmienkach je 25 x 30 cm. Schéma výsadby sadeníc na hrebeňoch otvoreného terénu je nasledovná: 30 × 30 cm, s rozstupom riadkov 25 cm a vzdialenosť medzi jahodovými kríkmi 40 cm. V oblastiach s vysokými ukazovateľmi vlhkosti môže šedá hniloba veľmi ovplyvniť aj veľmi odolné odrody záhradných jahôd, takže odborníci odporúčajú používať jednoradový systém výsadby.

S jahodami sadenice v diere, opatrne šíriť svoj koreňový systém. Pôda by mala byť pokiaľ možno vlhká a teplá. Optimálne prehlbovanie sadeníc spočíva v umiestnení centrálneho bodu rastu na rovnakej úrovni s povrchom pôdy.

Ako pestovať záhradné jahody

Pestovateľské odporúčania

Jahody "Elvira" veľmi dobre reagujú na konanie kompetentných a pravidelná starostlivosť, ktorá pozostáva z nasledujúcich činností:

 • vrchný obväz by mal byť sprevádzaný dostatočným zalievaním teplou vodou;
 • ako hnojivá sa odporúča používať na rastlinách zložité zlúčeniny, divozel, trus vtákov a zelené infúzie;
 • je potrebné pravidelné odstraňovanie buriny a uvoľňovanie do malej hĺbky, čo zlepšuje prístup vzduchu do koreňového systému a znižuje pravdepodobnosť rozšírenia chorôb pri výsadbe jahôd;

 • v štádiu hromadného kvitnutia a vo fáze plodenia sa hnojivá s obsahom dusíka nemôžu používať na vrchnú úpravu pôdy, ktoré prispievajú k aktívnemu rozvoju zelenej hmoty rastlín a znižujú obchodnú kvalitu, ako aj výnos;
 • na rastlinách, ktoré sa majú zbierať, je veľmi dôležité pravidelne oddeľovať všetky fúzy, ktoré sa tvoria, a na matných rastlinách sa naopak musia odstrániť všetky stopky.

Jahody „Elvira“ sa vyznačujú dlhou a hojnou tvorbou bobúľ, preto by sa zber mal vykonávať pravidelne.

Možno vás bude zaujímať aj článok, v ktorom hovoríme o technológii pestovania jahôd v sudoch.

Recenzie záhradníkov

Zvyčajne hovoria záhradníci veľmi pozitívne o jahodách záhradnej odrody "Elvira". Je zaznamenaná vysoká produktivita zariadenia. Dobrou povesťou odrody je skutočnosť, že pri štandardnej minimálnej starostlivosti je možné dosiahnuť vysoké výnosy. Mnoho letných obyvateľov zdôrazňuje veľmi atraktívny, komerčný vzhľad plodov.

„Elvira“ si zaslúžene zaslúži veľmi populárne odrody jahôd medzi spotrebiteľmi. Bobule sa používajú na mrazenie, spracovanie a sú tiež dobré v čerstvej forme.

Ako zavlažovať jahodyKomentáre:

 1. Slayton

  Pripojím sa. Vďaka za informácie.

 2. Sicheii

  This rather good phrase is necessary just by the way

 3. Lester

  I congratulate, the excellent idea and it is timely

 4. Ghoukas

  Domnievam sa, že spáchate chybu. Môžem brániť pozíciu.Napíšte správu