Inštrukcia

Technológia pestovania uhoriek "Paratunka f1"

Technológia pestovania uhoriek "Paratunka f1"


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Uhorka "Paratunka f1" je skvelý skorý zrelý hybrid od spoločnosti Semko-Junior. Líši sa hlavne ženským typom kvitnutia a je ideálny na pestovanie na otvorenom priestranstve, ako aj v skleníkových alebo skleníkových stavbách. Hybridná forma je zapísaná v štátnom registri odrôd a hybridov určených na pestovanie pod krytom filmu na súkromných pozemkoch pre domácnosť.

Opis stupňa

"Paratunka f1" - uhorka hybridnej formy, s vysokou produktivitou, partenokarpická a skorá zrelá. Je ideálny na morenie a morenie a má tiež vynikajúcu chuť, ktorá umožňuje jeho použitie v šalátoch. Kríky s partiou ovocných plodov, stredne veľké, stredne pletené a vetvené.

Plody sú valcovitého tvaru so stredne hľúzovým povrchom, ktoré nie sú dlhšie ako 9 cm. Okurka je hustá, bez dutín, nie je horká, so sladkou chuťou, šťavnatá a aromatická. Priemerná hmotnosť plodu sa môže meniť od 70 do 95 g, Vďaka vysokým výťažkom a skvelej chuti je tento hybrid obľúbeným medzi novinkami uhoriek.

Výhody a nevýhody

Uhorka "Paratunka-f1" má veľké množstvo výhod, medzi ktorými sú pre pestovateľov zeleniny obzvlášť dôležité tieto:

 • odolnosť proti bakterióze;
 • univerzálne použitie;
 • vysoké, dlhé a stabilné rodenie;
 • skorá úroda;
 • pestovanie na otvorenom a uzavretom teréne;
 • vynikajúca chuť a vzhľad.

Zber začína menej ako mesiac a pol po výskyte sadeníc uhoriek. Celkový výnos sa môže pohybovať od 11 kg do 14 kg na meter štvorcový.

Najlepšie odrody uhoriek

Výsev semien a sadeníc

Výsev pri pestovaní uhorky tejto odrody priamym výsevom na otvorenom teréne sa uskutočňuje po zahriatí pôdy na optimálne hodnoty 15 - 16 ° C pri teplote vzduchu najmenej 22 ° C. Najlepšie výsledky ukazujú rastliny získané sadenicami s použitím nasledujúcej technológie:

 • siatie sadeníc sa vykonáva asi mesiac pred výsadbou rastlín na stálom mieste;
 • pôda by sa mala používať ľahká, výživná, dostatočne navlhčená, dezinfikovaná a dobre zahriata;
 • hybridné semená nevyžadujú predbežné zahrievanie a dezinfekciu, namočenie do hryzenia však zlepšuje klíčenie;
 • na siatie semien na pestovanie sadeníc sa odporúća poużívai špeciálne kazetové nádoby, v ktorých sa semená prehĺbia o 1,5 - 2 cm;
 • na klíčenie plodiny uhoriek milujúcich teplo sa vyžaduje dostatočná vlhkosť a konštantné teplo;
 • po vzídení, aby sa získali silné, nie predĺžené sadenice, je žiaduce znížiť teplotu a poskytnúť rastlinám denné osvetlenie.

Pri použití vysokokvalitnej zmesi na pestovanie zeleniny určenej na pestovanie zeleniny sa hnojenie pred výsadbou na trvalom mieste nevyžaduje. Pred výsadbou sa rastliny stvrdnú, ako aj vysoko kvalitnú hydratačnú hlinenú kómu, ktorá uľahčuje postup transplantácie.

Pri presádzaní do zeme môžete použiť hniezdne aj bežné metódy. Prvá možnosť zahŕňa vzor 50 x 30 cm alebo šachovnicu. Pri výsadbe v radoch by vzdialenosť medzi rastlinami mala byť asi 15 - 16 cm, s medzerou medzi radmi 65 - 70 cm. Pri pestovaní na otvorenom priestranstve by mali byť vysadené rastliny chránené pred možnými teplotnými extrémami a spáleným slnečným žiarením.

Funkcie starostlivosti

Hybridná uhorka „Paratunka“ nie je vyberavá, ale reaguje na náležitú a včasnú starostlivosť:

 • uhorky patria medzi hygrofilné plodiny, ktorých zavlažovanie by sa malo vykonávať po vyschnutí pôdy, aby sa zabránilo nadmernému zvlhčovaniu a rozkladu koreňového systému;
 • na zavlažovanie je potrebné používať iba teplú vodu a samotné zavlažovanie by sa malo vykonávať neskoro popoludní;
 • na ochranu pred chorobami je potrebné pravidelne používať osvedčené ľudové lieky alebo chemikálie;
 • na zvýšenie produktivity je potrebné odstrániť prvé štyri vaječníky a stlačiť pár dolných postranných výhonkov. Je veľmi dôležité nedovoliť, aby sa rastliny zavierali nad mrežami;

 • pri pestovaní na otvorenom priestranstve by sa rastlina nemala tvoriť a pestovanie v skleníkoch zahŕňa použitie viazania na mreže;
 • Kŕmenie sa vykonáva počas vegetačného obdobia najmenej štyrikrát s použitím organických a minerálnych zložiek, ktoré je potrebné striedať.

Pravidelný zber ovocia zvyšuje úrodu a výrazne predlžuje plodenie kríkov uhoriek. Už plodnice, ako aj všetky listy postihnuté chorobami alebo škodcami musia byť okamžite odstránené.

Ponúkame vám tiež prečítanie článku o mimoriadne populárnej uhorke odrody Marinda f1.

Recenzie záhradníkov

Na kríženec pozitívne reagujú záhradkári, ktorí vlastnia skleníky a ohniská, ako aj letní obyvatelia, ktorí pestujú uhorky výlučne na otvorenom priestranstve. Jemná chuť sa pri morení a morení nestráca a uhorky po konzervácii zostávajú veľmi voňavé a chrumkavé.

Ako pestovať uhorky

Ovocie je v šalátoch veľmi dobré: neexistuje žiadna horkosť. Výťažok je vysoký, rastlina rýchlo rastie a intenzívne prináša ovocie po dlhú dobu. Dokonca aj vo veľmi nepriaznivých podmienkach nie sú uhorky ovplyvnené základnými chorobami a použitie preventívneho postreku znižuje riziko ochorenia na nulu. Semená uhorky "Paratunka-f1" sú ošetrené fungicídmi a pred výsevom by sa nemali dekontaminovať.