Tajnosť

Strawberry "Figaro": nová odroda s vysokým výnosom

Strawberry "Figaro": nová odroda s vysokým výnosom


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vysoko výnosná odroda jahodovej Figaro bola vyšľachtená pred pätnástimi rokmi v Holandsku. „Figaro“ sa vzťahuje na rôzne krátke denné hodiny, vďaka čomu je pre záhradníkov veľmi populárne rast na osobných pozemkoch vo väčšine regiónov našej krajiny.

Opis stupňa

Charakteristiky a opis odrôd záhradných jahôd Figaro umožňujú oceniť ich potenciálne schopnosti. Silné vzpriamené rastliny majú veľké, svetlo zelené listy. Stopky sú silné, s najviac ôsmimi kvetmi, ktoré sa nachádzajú vysoko nad listami. Bobule veľmi veľkých rozmerov, s hmotnosťou viac ako 20 g, upravené v tvare kužeľa, s charakteristickým leskom. Červenooranžová kôra pokrýva červené mäso.

Odroda má vynikajúcu odolnosť voči chorobám koreňového systému a poškodeniu šedou hnilobou. Charakteristická je stredná citlivosť rastlín na múčnatku. V strednom Rusku jahodová jahoda Figaro veľmi dobre znáša zimnú sezónu.

Po celý mesiac sa pozoruje hojnosť plodov jahôd. Priemerná produktivita odrody Figaro je jednou z najvyšších medzi odrodami so stredným oneskorením a zrením.

Funkcie pestovania jahôd

Pravidlá vykládky

Jahody odrody Figaro sa odporúčajú vysádzať na osvetlených, dobre kultivovaných a úrodných plochách. Najlepšie je sadenie na začiatku jari, pretože jesenná výsadba môže spôsobiť významné zníženie výnosu.

Pri pestovaní jahôd je veľmi dôležité dodržiavať tieto požiadavky:

 • pôda určená na pestovanie sadeníc jahôd by mala byť sypká, úrodná, priedušná a mala by mať neutrálne hodnoty pH;
 • pôda v mieste pestovania jahôd by mala byť obohatená o užitočné látky, medzi ktorými zohrávajú dôležitú úlohu organické látky: vysoko kvalitný humus a kompost z minulého roku;
 • odporúča sa pestovať sadenice na hrebeňoch šachovnicového vzoru vo vzdialenosti 20 až 25 cm medzi rastlinami;

 • v oblastiach pripravených na pestovanie jahôd by voda nemala stagnovať, a to na jar aj v období jesene a zimy;
 • výsadba by sa mala vykonávať v oblakoch a najlepšie v daždivom počasí, čo zaručuje najrýchlejšie prežitie rastlín;
 • dobre pripravené pristávacie otvory by mali mať rozmery zodpovedajúce koreňovému systému jahodových kríkov;
 • koreňový systém sadeníc by sa mal úhľadne rozmiestniť po celej diere;
 • po výsadbe na otvorenom priestranstve by sa mala výsadba jahôd pokryť materiálom typu Agrotex.

Je nežiaduce pestovať záhradné jahody dlhý čas v tej istej oblasti: po piatich rokoch by sa malo zmeniť. V prvých dvoch rokoch pestovania na jednom mieste sa pozoruje vysoký výnos plodných plodov. Je potrebné pestovať záhradné jahody na predchádzajúcom mieste najskôr o dva roky neskôr.

Pestovateľské odporúčania

Pri starostlivosti o lesné jahody odrody Figaro je veľmi dôležité pamätať na tieto pravidlá pestovania:

 • veľkoplodé a vysoko produktívne jahody potrebujú nepretržité zalievanie, čo je obzvlášť dôležité v horúcom a suchom počasí;
 • dobré použitie je použitie zavlažovacieho systému, ktorý dávkuje prístup vody do koreňového systému rastlín a rovnomerne zvlhčuje výsadbu;
 • počas plodenia by sa jahody mali zalievať veľmi opatrne, aby nadmerná vlhkosť nespôsobovala pád vaječníkov;
 • hnojivá sa aplikujú po zalievaní;

 • ak sa na kŕmenie používa kuracie hnoj, musí sa zriediť vodou v pomere 1:20;
 • veľmi vysoká účinnosť sa prejavuje použitím špeciálneho hnojiva na jahody, ktoré by sa malo aplikovať podľa pokynov dodaných výrobcom;
 • hrebene jahôd by sa mali pravidelne buriť a uvoľňovať.

Po zbere musíte pripraviť jahodové kríky na zimu, po vykonaní nevyhnutných opatrení: odstránenie starých a chorých listov, postrek hmyzovými fungicídmi, mulčovanie a prístrešie.

Recenzie záhradníkov

Podľa záhradkárov je hlavnou výhodou jahôd Figaro vysoký výnos z predajných plodín a veľmi nízke percento zdeformovaných bobúľ. Jahody tejto odrody sú okrem toho dokonale prepravované a môžu sa skladovať po dlhú dobu.

Ako pestovať jahody pod senom

Takéto vlastnosti, ako sú veľkoplodé ovocie, hustota buničiny z bobúľ, vizuálna príťažlivosť a veľmi krásna jasne oranžová farba plodov, umožňujú pestovanie tejto jahody ako priemyselnej odrody. Záhradná lesná jahoda „Figaro“ je naozaj veľmi dobrá a dá sa bezpečne odporučiť na pestovanie na osobných pozemkoch.