Rastliny

Zemiaková „Miranda“: nová konkurenčná odroda


Zemiaky „Miranda“ sú súčasťou štátneho registra na pestovanie v regióne stredného Volhy. Túto ranú odrodu chujú zahraniční chovatelia. Zemiakové odrody „Miranda“ od pôvodcu Saka Pflanzenzucht GBR sľubujú pestovanie na domácich pozemkoch a na malých farmách.

Opis stupňa

Odroda "Miranda" sa vzťahuje na skoré: tvorí plodinu za 65 až 75 dní. Zemiakové kríky nízkej alebo strednej výšky. Vyznačujú sa polopolohovaným stredným typom. Corolla stredná veľkosť, biela. Listy sú väčšinou stredne veľké, ale môžu byť veľké. Celkový výnos je 113 - 322 kg / ha.

Oválna koreňová zelenina má hladkú žltú šupku. Oči na koreňoch sú veľmi malé. Priemerná hmotnosť jednej hľuzy sa môže meniť od 92 do 175 g. Buničina je svetlo žltej farby. Obsah škrobu je približne 16,2%. "Miranda" - odroda stolov, má vynikajúcu chuť a vysokú obchodovateľnosť.

Odolnosť tejto odrody voči patogénu rakoviny zemiakov, ktorý je v našej krajine bežný, ako aj proti cystotvornej háďatke zemiakovej, je pomerne vysoká.

Pristátie

Zemiaková "Miranda" je skorá odroda a má sa dostať čo najskôr, ale kvalitné rastlinné výrobky musia pri výsadbe a ďalšom pestovaní zohľadniť množstvo funkcií:

 1. Pred výsadbou zemiakových hľúz sa odporúča klíčiť vo svetle a potom rásť pomocou vlhkého substrátu, do ktorého je potrebné pridať minerálne hnojivá.
 2. Pri výsadbe akýchkoľvek odrôd skorých zemiakov vrátane odrody Miranda by sa mala uprednostniť južná a vyvýšená strana záhrady.
 3. Hustota výsadby pripravených hľúz zemiakov do značnej miery závisí od ukazovateľov plodnosti a pôdnej vlhkosti, ako aj od odrodových charakteristík. Väčšina odborníkov však odporúča vysádzať skoré zemiaky celkom pevne.
 4. V strednej zóne Ruska je zvyčajné pestovať zemiaky prvotnej kvality pri zahrievaní pôdy na +8 ° C. Ukazovatele priemernej hĺbky sa môžu meniť od 8 do 15 cm v závislosti od hustoty pôdy a veľkosti sadivového materiálu.

Ako pestovať zemiaky zo semien

Tipy na starostlivosť

Od výsadby po zber by sa malo zemiakové pole, na ktorom sa pestujú skoré zemiaky, udržiavať čisté od buriny a čo možno najviac voľné. Okrem toho, počas vegetačného obdobia je potrebné dodržiavať tieto agrotechnické požiadavky:

 • vyžaduje sa hlboké pestovanie zemiakov v radoch a rozmiestnení riadkov, aby sa začalo s fázou výskytu hromadných sadeníc;
 • absolútne všetky odrody skorých zemiakov veľmi dobre reagujú na aplikáciu hnojív obsahujúcich horčík, najmä ak sú ľahké piesčité alebo piesčité pôdy klasifikované ako kultivácia;
 • s nedostatočnou vlhkosťou a príliš suchými letami by sa mal počet ošetrení znížiť a ich hĺbka by sa mala znížiť, len ničenie pôdnej kôry a včasné odstraňovanie burín.

Dodržiavanie základných poľnohospodárskych postupov vám umožňuje dosahovať dobré výsledky a znižuje riziko poškodenia zemiakov škodcami alebo chorobami.

Znakom úplného dozrievania skorých zemiakov je žltnutie alebo odumretie zemiakových vrcholov, ako aj zdrsnenie šupky na hľúzach. Zozbierané hľuzy by sa mali pri dlhodobom skladovaní vysušiť. Skladovanie by sa malo udržiavať pri optimálnej teplote a vlhkosti.

Výhody a nevýhody

Zemiaková „Miranda“ má veľa pozitívnych vlastností, ktorých prítomnosť potvrdzuje opis odrody daný pôvodcom:

 • predajnosť hľúz zemiakov dosahuje 86 - 97%;
 • trvanlivosť zozbieraných hľúz je 92%;
 • výnos prvého výkopu je veľmi dobrý a môže dosiahnuť 119 až 151 kg / ha;
 • chuť a prezentácia sú veľmi vysoké.

Pri pestovaní a vývoji systému ochranných opatrení treba mať na pamäti, že podľa All-Russian Research Institute of Fytopathology je táto odroda veľmi náchylná na poškodenie listov neskorou plesňou.

Recenzie záhradníci

Významná časť odrôd zemiakov od spoločnosti "Solana" je najväčším záujmom bieloruských a ruských poľnohospodárskych výrobcov. Väčšina zemiakov Miranda je podľa väčšiny odborníkov veľmi plastická odroda: záhradníci majú veľkú príležitosť regulovať veľkosť a množstvo hľúz hustotou výsadby pri pestovaní.

Ďalším množstvom vysoko kvalitných hľúz zemiakov je možné získať nanesením vysokých dávok fosforečných hnojív. Početné pozitívne recenzie záhradníkov charakterizujú zemiaky Miranda ako veľmi skorá a prekvitajúca odroda stolov, ktorá má vynikajúcu chuť.

Ako pestovať zemiaky v seno