Tajnosť

Zemiakový „meteor“: sľubný nový produkt pre súkromné ​​domácnosti

Zemiakový „meteor“: sľubný nový produkt pre súkromné ​​domácnosti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zemiakový „Meteor“ je veľmi skorá odroda na univerzálne použitie a získava sa ako výsledok použitia hybridu „84.19 / 44“ a kultivaru zemiakov „Shurminsky-2“. Táto odroda sa spravidla pestuje v stredných, volga-vyatských, stredných čiernych zemiach a západnom Sibíri. Odrody zemiakov „Meteor“ sú úplne nové: v roku 2013 boli zapísané do štátneho registra.

Opis stupňa

Vďaka charakteristike, ako aj podrobnému opisu odrody Meteor od pôvodcu All-ruského vedeckého výskumného ústavu pre poľnohospodárstvo pomenovaného po A. G. Lorcha je táto odroda veľmi zaujímavá nielen pre pestovanie na farmách usadlostí, ale aj pre veľké poľnohospodárske komplexy alebo súkromných poľnohospodárov.

Zemiakové kríky sú pomerne vysoké, stredne veľké, čiastočne vzpriamené. Koruna kvetov bielej farby. Intenzita antokyanínovej farby vo vnútri koruny je neprítomná alebo veľmi slabá. Listy sú stredne veľké, tmavozelenej farby. Prvý výkop zemiakových hľúz je možný mesiac a pol po výskyte úplného klíčenia. Obdobie od sadeníc po technickú zrelosť je 70 - 75 dní.

Hľuzy majú oválny zaoblený tvar, šupka je žltá. Oči stredne hlboké. Hmotnosť hľúz je od 102 do 147 g. Buničina je svetlo žltej farby a obsahuje 12 - 14,9% škrobu. Celkový výnos sa pohybuje od 209 do 404 kg / ha.

Výhody a nevýhody

Odrody zemiakov „Meteor“ sú relatívne nové, ale teraz ich možno označiť za sľubné z dôvodu nasledujúcich výhod:

 • vysoká produktivita dosahujúca 46,0 t / ha;
 • trvanlivosť hľúz počas dlhodobého skladovania je vynikajúca;
 • vhodné na stolovanie a na vákuové balenie;
 • stmavnutie buničiny počas čistenia a varenia úplne chýba;
 • chuť hľúz zemiakov je dobrá;
 • odolné voči rakovine zemiakov, nematódam zemiakov a plesni;
 • má strednú rezistenciu na alterariózu, je mierne ovplyvnená bežnou chrastou a rhizoktóniou.

Odroda je vhodná na pestovanie vo väčšine regiónov našej krajiny, ako aj v blízkom a vzdialenom zahraničí.

Najlepšie odrody zemiakov

Recenzie záhradníci

Zemiakový „meteor“ získal kladné hodnotenie od záhradníkov, Mnoho pestovateľov zeleniny v súčasnosti nahrádza túto odrodu odrodami zemiakov, ktoré sú už známe a už dlho sa pestujú na osobných pozemkoch.

Táto vynikajúca odroda vykazuje vynikajúcu odolnosť voči väčšine najbežnejších chorôb a škodcov, čo minimalizuje použitie ďaleko od neškodných chemikálií.

Dátumy a vlastnosti vykládky

Odroda "Meteor" pozitívne reaguje na správne výsadbové činnosti, ktoré zahŕňajú tieto kroky:

 1. Výsadba pripravených a naklíčených hľúz na otvorenom priestranstve by sa mala vykonávať po zahriatí pôdy na 8 - 10 ° C. Vo väčšine regiónov našej krajiny sa zemiaky vysádzajú v máji.
 2. Pred výsadbou musí byť oblasť vyhradená pre zemiaky dôkladne očistená od zvyškov rastlín. Príprava miesta na výsadbu by sa mala začať najneskôr dva týždne pred výsadbou. Najlepšie je pestovať zemiaky po záhradných plodinách, ako sú cibuľa, fazuľa, uhorky a kapusta.
 3. Zemiaky sú rastlinné plodiny milujúce svetlo, preto je vhodné orientovať hrebene smerom zo severu na juh.
 4. Predpokladom na získanie dobrej úrody je kvalitné vykopávanie pôdy s pridaním rašeliny a zhnitej hnoje. Pri výrobe hotových hnojív by sa mala venovať pozornosť zloženiu, ktoré musí byť obohatené horčíkom, dusíkom, draslíkom, sírou, fosforom, železom a horčíkom.
 5. Pri pristávaní by ste mali dodržiavať vzor s rozmermi 60 x 35 cm a hĺbku pristátia 8 až 10 cm.

Pravidlá starostlivosti

Štandardná starostlivosť o výsadbu zemiakov by sa mala upravovať podľa poveternostných a pôdnych podmienok. Starostlivosť o skoré odrody zemiakov by sa mala začať jeden týždeň po výsadbe hľúz. Zemiaky odrody Meteor sú schopné vytvárať vysokokvalitné plodiny za týchto pestovateľských podmienok:

 • týždeň po výsadbe by sa malo uskutočniť prvé odburinenie, po ktorom by malo dôjsť k malému uvoľneniu;
 • na ochranu výsadby pred neskorými mrazmi na jar sa vykonáva vysoké zatrávnenie rastlín;
 • výsadba zemiakov sa v priemere musí zalievať asi trikrát mesačne, pričom sa použije taký objem vody, že pôda môže nasiaknuť o 50 cm;
 • starostlivosť o zemiaky na otvorenom priestranstve zahŕňa bazalkový vrchný dresing, ktorý by mal byť počas celého vegetačného obdobia najmenej tri;
 • pri nedostatočne úrodnej pôde je potrebné vykonať niekoľko listových vrchných úprav zemiakov mikronutričným roztokom;
 • Na ochranu sadení zemiakov pred chorobami a škodcami sa vykonáva niekoľko preventívnych postrekov špeciálnymi chemikáliami.

Ako sa starať o zemiaky

Zemiakový „meteor“ je charakterizovaný ako veľmi chutná, produktívna a dlho skladovaná odroda, ktorá sa vyznačuje veľkým prísľubom pri pestovaní na domácich pozemkoch a na farmách.