Inštrukcia

Zemiakový „bullfinch“: úspešná novinka od ruských chovateľov

Zemiakový „bullfinch“: úspešná novinka od ruských chovateľov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Bramborový riad "Bullfinch" od domácich chovateľov je jednou z najpopulárnejších odrôd nielen v Ruskej federácii, ale aj v susedných krajinách. Odroda sa vyznačuje vynikajúcou chuťou, odolnosťou proti mrazu, prezentáciou a vynikajúcou kvalitou pri udržiavaní.

Táto odroda bola chovaná v GNUAP Severozápadného výskumného ústavu poľnohospodárstva a vo Vavilovskom ústave všeobecnej genetiky a požaduje sa od malých fariem a záhradníkov, ktorí pestujú zemiaky na domácich pozemkoch av letných chatkách. Optimálny výsledok sa pozoruje počas kultivácie v severozápadnej oblasti.

Opis stupňa

Charakterizácia odrody Bullfinch nám umožňuje odporučiť tento zemiak na pestovanie v domácich záhradách, ako aj na malých farmách. Trvanie celej vegetačnej sezóny je v priemere jeden a pol mesiaca.

Rastlinu predstavujú kríky strednej výšky, stredného typu, od vzpriameného po čiastočne vzpriamené, s veľkými a mäsitými listami. Vlnenie listov chýba alebo je veľmi malé. Kvetinové koruny strednej veľkosti. Kvetenstvo fialovej farby.

Zemiakový „bullfinch“ vytvára koreňové plodiny oválne až podlhovastého tvaru, pokryté hladkou červenou pokožkou s veľmi malými rozptýlenými očami. Priemerná hmotnosť obchodovateľnej koreňovej plodiny sa môže pohybovať od 60 do 90 g. Buničina v sekcii je mliečno-biela, s priemerným obsahom škrobu 16,8 - 18%. Táto odroda sa vyznačuje priateľskou tvorbou hľúz, ktorých udržiavacia kvalita dosahuje v priemere 9%.

Hodnota stupňa

Vo väčšine regiónov sa etablovali zemiaky z výberu ruských bullfinch. Odroda je vysoko oceňovaná záhradníkmi a malými farmami pre také pozitívne vlastnosti, ako je vysoká produktivita, možnosť získať najskoršiu a najkvalitnejšiu plodinu (prvé kopanie vám umožní získať 60 - 115 kg / ha), priateľská tvorba obchodovateľných hľúz a vysoká chutnosť zemiakovej buničiny. Obdobie od sadeníc po technickú zrelosť plodiny je 70 - 75 dní. Priemerná produktivita 350 - 450 kg / ha.

Odroda sa vyznačuje prítomnosťou imunity voči rakovine zemiakov, má priemernú rezistenciu na bežné chrastavitosti, vírusy a vysokú rezistenciu na makrozóry a hľuzy. Rovnako ako v prípade mnohých nových odrôd sa aj Bullfinch vyznačuje citlivosťou na háďatká, ktorá by sa mala zohľadniť pri hľúzach pred výsadbou.

Zemiaky sa chovajú ako stôl a sú vynikajúce na pečenie v peci ako celku a na spracovanie na hranolky.

Funkcie pestovania zemiakov

Pravidlá vykládky

Na získanie vysoko kvalitných zemiakov je potrebné vykonávať tieto činnosti:

  • Zemiakový „Bullfinch“ je z hľadiska zloženia pôdy dosť náročný. Pôda na pestovanie by mala byť čo najľahšia, priedušná a úrodná. Pri predtriedení hľúz podľa veľkosti je nevyhnutné z hľúz vyradiť nepravidelné a atypické hľuzy, ktoré sú podozrivé z hniloby a stoniek hľúz.
  • V posledných rokoch je výrazné poškodenie výsadby zemiakov spôsobené rhizoctoniózou alebo strupou čiernej. A hoci je odroda Bullfinch odolná, je veľmi dôležité včas preventívne ošetriť hľuzy pred klíčením prípravkom Maxim alebo Fitosporin. Spracovanie zemiakov pred výsadbou zirkónom alebo imunocytopytmi tiež pomôže zvýšiť imunitu.

  • Znížená úroveň odolnosti odrody voči háďatkom vyžaduje použitie opatrení zameraných na zvýšenie vlastných síl rastliny vrátane použitia minerálnych hnojív. Veľmi dobrý výsledok bol zaznamenaný pri použití granúl obsahujúcich draslík, ktoré sa zavádzajú pri vykopávaní pôdy. Na jar by sa mali pridať prostriedky ako Kemira Potato, Nitrophoska, ZHN univerzálnych zemín, humátová močovina a superfosfát.
  • Pri pestovaní ako hnojivo je stále veľmi dôležité zaviesť drevný popol. Zvlhčeným hnojivom na báze popola je prípravok Bulba, ktorý pred výsadbou rozpráši sadivo zemiakov na základe priemeru 90 g produktu na každých 10 kg hľúz pripravených na výsadbu.

Funkcie starostlivosti

Zemiaky „Bullfinch“ reagujú na vysokú poľnohospodársku technológiu, ale tiež pestovatelia začínajúcich zemiakov získavajú veľmi dobrú úrodu, ak sú splnené tieto pravidlá:

  1. Prvýkrát po výsadbe sa zemiaky neodporúčajú napojiť. V budúcnosti by mal byť zavlažovací program závislý od klimatických podmienok v oblasti pestovania zemiakov, ako aj od poveternostných a pôdnych podmienok. Je osobitne dôležité udržiavať dostatočnú pôdnu vlhkosť vo fázach pučania a kvitnutia.
  2. Kŕmenie skorých býkov by sa malo kombinovať s prvým zabitím. V tejto fáze sa odporúča použiť roztok na báze potašových, dusíkatých a fosforečných hnojív. Dobrý výsledok ukazuje zavedenie nitrofosfátu v množstve 15 - 20 g na meter štvorcový plochy. Prvé obvazy sa môžu tiež vykonávať pomocou hnoja alebo vtáčích trusov, ktoré majú veľmi silný účinok a musia sa určite riadne riediť vodou. Okrem toho by sa takéto hnojivá mali chrániť pred popálením najmenej jeden deň. Hnojenie by sa malo vždy dopĺňať zalievaním a uvoľňovaním pôdy.

Hodnotenie stupňa

Zemiakový „bullfinch“ je mnohými záhradníkmi opísaný ako úžasná skorá odroda, ktorá sa osvedčila takmer na akomkoľvek type pôdy av akomkoľvek regióne. Odroda patrí do kategórie nových výrobkov, ale v súčasnosti sa hodnotí ako najsľubnejšia pre poľnohospodárske usadlosti. Zemiaky tejto odrody sú nenáročné, dokonale prispôsobiteľné nestabilným poveternostným podmienkam a počas kultivácie nespôsobujú žiadne problémy.

Recenzie pestovateľov zemiakov sú väčšinou pozitívne. Odroda odoláva suchu, vytvára hľuzy, na nich nie sú žiadne nádory a hľuzy. Hýl obyčajný je krásna odroda a mnohí spotrebitelia v poslednej dobe radi zemiaky s červenými alebo ružovými hľúzami. Odroda je navyše príťažlivá, pretože sa počas varenia stáva drobivejšou a voňavejšou a jej hľuzy sú ideálne na pečenie na drevenom uhlí alebo v rúre.

Ako chrániť zemiaky pred škodcami