Tajnosť

Zber zemiakov odrody cisárovnej

Zber zemiakov odrody cisárovnej


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Skoré zrelé zemiaky „cisárovná“ na stolové použitie dokážu rýchlo vytvoriť prvé hľuzy v priateľskej a priateľskej podobe a pri starostlivom vykopávaní v júni až júli majú pestovatelia zemiakov na jeseň možnosť získať ďalšiu plodinu.

Opis stupňa

Zemiaky odrody cisárovná tvoria veľmi kompaktné kríky. Hľuzy sú zarovnané, predĺžené a oválne, pokryté žltou a hladkou šupkou s pomerne malými očami. Brúsená zemiaková dužina má výraznú krémovú farbu so žltkastým nádychom. Chuť zemiakovej dužiny je veľmi vysoká.

Obdobie od výsadby po vytvorenie prvej hľuzy je 70 až 90 dní. Hmotnosť hľúz je 70 - 145 g.

Odroda sa vyznačuje odolnosťou proti poškodeniu chrasty, hnilobe plesní a háďatkám zemiakovým.

Aký druh zemiakov si vybrať

Pravidlá vykládky

Zemiaky „cisárovná“ by sa mali vysádzať bežným spôsobom. Odrody rôznych druhov, ako je cisárovná, majú zaručený vysoký výnos. V prvom roku sa mini-hľuzy získavajú prostredníctvom sadeníc av druhom roku pestovania sa získa super elita. Výsev sa vykonáva pomocou nasiaknutých a lepkavých biologických semien a pre rastliny nie je potrebné potápanie. Veľkosti mini-hľúz z botanických semien sú veľmi malé, čo uľahčuje ich skladovanie až do nasledujúcej výsadbovej sezóny.

Dôležitou podmienkou vysokých výnosov je zachovať pri výsadbe sadiva zemiakov, hľúz vzdialenosť medzi radmi 80 - 85 cm, medzi výsadbami - 30 - 35 cm. Najviac osvetlená a vyvýšená plocha je určená na pristátie bez prítomnosti faktorov prispievajúcich k zamokreniu pôdy.

Pred výsadbou musia byť hľuzy upravené, zohriate a klíčiace. Je tiež potrebné vykonať spracovanie sadivového materiálu z rôznych patogénov. Najvyššia účinnosť bola zaznamenaná pri použití TMTD na spracovanie pri rýchlosti 20 l na každú tonu klíčeného materiálu semien.

Na odstránenie jednoročných dvojklíčnolistých a cereálnych burín z pozemku je možné aplikovať postrekovanie pôdy na sadenice rastlinných plodín pomocou Prometrinu, pričom sa minú približne 200 až 300 l pracovného roztoku na 1 ha. Odporúča sa pridať do každej výsadbovej jamy hŕstku zmesi na základe vysoko kvalitného humusu s drevným popolom.

Funkcie starostlivosti

Odroda zemiakov "cisárovná" rastie dobre aj pri nedostatočnej starostlivosti. Prítomnosť vysokej poľnohospodárskej technológie vám však umožňuje získať zaručený vysoký výnos, ktorý predstavujú veľké predajné hľuzy:

  • Chemická kontrola burín sa vykonáva približne 2 dni pred výskytom hromadných sadeníc, bezprostredne po zavedení slepého osevu. Na tento účel sa odporúča použiť nástroj „Rimus“, ktorý účinne ničí viacročné buriny, jednoročné cereálie a niektoré dvojklíčnolisté buriny.
  • Pri postrekovaní výsadby po uzemnení počas vývojovej fázy 1 až 4 lístia sa na ničenie jednoročných burín s prietokom 250 l / ha používajú také prostriedky ako Neon-99, Neonol alebo Rimus.
  • Zavlažovacie opatrenia sú potrebné najmä pre zemiaky odrody cisárovnej v štádiu pučania a kvitnutia. Polievanie by malo byť hojné a je žiaduce ich doplniť zavedením tekutých hnojív.
  • Približne trikrát za sezónu by sa malo vykonávať zalievanie, ako aj niekoľko plytkých uvoľnení, ktoré stimulujú prístup vzduchu do koreňového systému a zlepšujú tuberizáciu.

Pred vykopaním zemiakov sa pokrájajú vrcholy. Vykopané hľuzy podliehajú vysokokvalitnému sušeniu na dobre vetranom mieste, ale bez priameho slnečného žiarenia. Po naložení plodiny do skladu sa vykoná fumigácia hľúz z porážky pomocou Fusarium, oosporózy (hlízovitá strupovitosť) a suchej hniloby pomocou kontrolných zariadení „Whist“.

Ponúkame vám tiež prečítanie článku o odrodách zemiakov "Ilona".

Recenzie záhradníkov

Zemiaková "cisárovná" sa najčastejšie pestujú záhradníkmi, ktorí ako semeno používajú biologické semená pôvodnej spoločnosti tejto odrody. Ako však ukazuje prax a hodnotenie pestovateľov zemiakov, štandardná miera klíčivosti takéhoto osiva nie je vyššia ako 50%. Okrem toho približne rovnaké percento rastlín odumiera v semenáčiku.

Sadenice zemiakov zo semien

Na otvorenom priestranstve sa pristátie uskutočňuje v poslednej dekáde mája. Tvorba plodín je skutočne pozorovateľná a zodpovedá podmienkam deklarovaným výrobcom. V chudých rokoch je odroda náchylná na sekanie hľúz a vykazuje vysoké nároky na vrchný dresing. Na jeseň si zemiakové topánky cisárovnej na dlhú dobu udržiavajú zelenú farbu a neľahnú si. Chuť zemiakovej dužiny je celkom dobrá. Zemiaky prakticky nevaria a sú vhodné pre väčšinu jedál.