Inštrukcia

Tajomstvo pestovania zemiakov vo valci


Napriek neobvyklej metóde sa pestovanie zemiakov v sudoch v posledných rokoch stáva čoraz obľúbenejšie u záhradkárov, ktorí milujú odvážne experimenty s rastlinnými rastlinami. Táto metóda, podľa mnohých pestovateľov zemiakov, vám umožňuje pestovať bohatú úrodu tejto zeleniny a získať rekordný počet hľúz z každej zúčastnenej štvorcovej metre využiteľnej plochy.

Príprava zemiakov

Na získanie hojných zemiakových plodín hrá dôležitú úlohu kvalita hľúz výsadby, ako aj ich príprava. Akékoľvek metódy na pestovanie sadeníc zemiakových hľúz sú určené na urýchlenie dozrievania tejto rastlinnej plodiny a zvýšenie celkového výnosu.

Predsádzka zemiakov zahŕňa niekoľko postupov, počnúc výberom materiálu:

  • mali by sa vyberať hľuzy koreňa správneho tvaru, štandardnej veľkosti, bez poškodenia a príznakov poškodenia chorobami;
  • optimálne obdobie klíčenia hľúz zemiakov vybraných na pestovanie je mesiac pri teplote 12 až 15 ° C;
  • namáčanie hľúz počas 45 minút v 10 litroch vody s pridaním 40 g superfosfátu, 30 g síranu draselného, ​​2 g kyseliny boritej, 5 g síranu meďnatého a 1 g manganistanu draselného;
  • ak hľuzy zemiaka vykazujú známky poškodenia chrasty, je predpokladom spracovanie sadivového materiálu s 3% Bordeauxovou tekutinou.

Vykonávanie predsiatia zahrievania a klíčenia hľúz zemiakov je jednou z povinných poľnohospodárskych postupov, ktoré môžu zvýšiť výnos o 50%. Okrem toho, záhradníci veľmi často robia rezy na hľúzach, aby stimulovali rast, rovnako ako postrek mikroelementmi, záhradníctvo, klíčenie v tme.

Ako pestovať zemiaky v sudoch

Pravidlá vykládky

Na pestovanie zemiakov v sudoch je predovšetkým potrebné pripraviť plastovú alebo kovovú nádobu, z ktorej by sa malo odstrániť dno. Budete tiež musieť vybaviť špeciálny zavlažovací systém, ktorý zahŕňa umiestnenie perforovanej hadice alebo plastovej rúry do vertikálne nainštalovaného valca. Horná časť potrubia by mala byť vytiahnutá. V stenách valca musia byť diery s priemerom najmenej centimeter rozmiestnené tak, aby kyslík mohol vstupovať do koreňového systému rastlín.

Spodná časť valca by mala byť vyplnená zmesou živín v pôde, ktorá sa skladá z kompostu alebo hniloby humusu a obyčajnej záhradnej pôdy v rovnakých pomeroch. Potom sa pripravené hľuzy zemiakov vysadia vo vzdialenosti 20 až 25 cm, ktoré sa musia pokryť živnou pôdou vo vrstve 10 až 12 cm. Po výskyte klíčkov by sa mala pôda doplniť. Úroveň výnosu bude do značnej miery závisieť od starostlivosti o zemiakovú plantáž v sude.

Funkcie starostlivosti

Na hnojenie, ako aj na zavlažovanie by sa mala používať perforovaná hadica spustená na spodok valca. Odporúča sa kŕmiť skoré zrelé odrody nie viac ako raz za sezónu. Pri pestovaní neskorozrelých zemiakov sú potrebné najmenej dve vrchné dresingy s tekutými hnojivami.

Malo by sa pamätať na to, že nadmerné používanie hnojív obsahujúcich dusík je veľmi škodlivé, v dôsledku predávkovania takýmito látkami budú pestované zemiaky obsahovať značné množstvo dusičnanov.

Výsadba zemiakov v sude je mimoriadne zriedkavo ovplyvnená škodcami a chorobami, čo znižuje potrebu preventívneho postrekovania. Tiež sa nevyžaduje uzemnenie a časté odburinenie.

Ponúkame vám tiež informácie o technológii pestovania zemiakov vo vreciach.

Recenzie záhradníci

Recenzie pestovateľov zeleniny a letných obyvateľov o spôsobe pestovania zemiakov pomocou sudov sa líšia. Ako však ukazuje prax, táto zaujímavá metóda, na rozdiel od očakávaní, nezaručuje mimoriadne vysoký výnos. Preto bola väčšina záhradkárov, ktorí už dokázali v praxi testovať pestovanie zemiakov v sudoch, sklamaná.

Kontrolované prostredie malej veľkosti prispieva k tvorbe štandardnej plodiny, ktorú je možné získať kultiváciou zemiakov klasickým spôsobom.

Zemiaky v sude: mýtus alebo skutočnosť

Pozrite si video: Stromy v púšti. Mýtus alebo realita? Vedecký vývoj, nové technológie budúcnosti. (August 2020).