Dom a záhrada

Zemiaková „Ilona“: novinka od spoločnosti „Sedek“

Zemiaková „Ilona“: novinka od spoločnosti „Sedek“


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Stredne skoré vysoko výnosné zemiaky „Ilona“ ešte nedostali dostatočnú distribúciu medzi záhradníkmi v našej krajine. Odroda nie je zaradená do štátneho registra Ruska. Osivový materiál predáva pôvodca - poľnohospodárska spoločnosť Sedek. Priemerná doba zrenia je 70 až 90 dní.

Vlastnosti triedy

Zemiaky „Ilona“ charakterizujú záhradníci ako veľmi nádejná odroda, ktorá je úspešná pri pestovaní na osobnú spotrebu, ako aj pri predaji ako skorý rastlinný produkt.

Hodnota odrody Ilona je schopnosť rýchlo vytvárať zladené, obchodovateľné hľuzy s vynikajúcou chuťou a univerzálnym použitím. Veľkosť zemiakov tejto odrody je stredná, tvar je oválny alebo predĺžený, oválny, šupka je svetlá, béžovo žltá, sú tam povrchové oči. Celulóza je biela, škrobová, drobivá, má vynikajúcu chuť.

Pravidlá vykládky

Pri výsadbe zemiakov odrody Ilona sa odporúča dodržiavať všeobecne uznávané pravidlá, ktoré predpisujú nasledujúce postupné opatrenia:

  • príprava semenného materiálu triedením podľa veľkosti, po ktorom nasleduje klíčenie vo svetle a ošetrenie dezinfekčnými prostriedkami a stimulátormi rastu a rastu rastlín;
  • príprava pôdy vrátane kvalitného kopania a následného vyrovnávania povrchu, ako aj kopania pozdĺž šnúry výsadbových otvorov a ich vyplňovanie vysokokvalitným humusom s drevným popolom;
  • výsadba vopred pripravených, vyklíčených a spracovaných hľúz, po ktorej nasleduje zarovnanie pozemku hrablíkom.

Pristátie by sa malo vykonať, keď sa pôda zahreje na teplotu 8 - 10 ° C do hĺbky pol bajonetového bajonetu. Najlepšia pôda pre zemiaky má hodnoty pH 5,5 - 6,0, distribúciu ľahkých alebo stredných častíc, pomerne vysoký obsah humusu. Najvhodnejším pozemkom pre túto zeleninu je charakteristická sypká, úrodná piesčitá hlinitá pôda s hlbokou ornou vrstvou.

Funkcie starostlivosti

Hlavnými agrotechnickými opatreniami na starostlivosť o zemiaky akejkoľvek odrody sú obrábanie, kultivácia, burina buriny, vrchný dresing a prípadne zavlažovanie. Pri pestovaní zemiakov Ilona musia byť splnené tieto podmienky:

  • prvé medziradové spracovanie zemiakov sa uskutočňuje kultiváciou, ktorá zabraňuje vysušeniu pôdy a zabezpečuje odstránenie buriny;
  • zalievanie sa vykonáva iba vtedy, ak nedochádza k atmosférickým zrážkam a do značnej hĺbky dôjde aj k nadmernému vysušeniu pôdy;
  • pestovanie zemiakov sa vykonáva po tom, ako je výška vrcholov na úrovni 15 - 20 cm po celej ploche výsadby;
  • s dostatočne úrodnou vysoko kvalitnou hnojenou pôdou na jeseň a na jar mizne potreba používať veľké množstvo hnojív a na kŕmenie, hnoj, trus vtákov a drevný popol.

Hromadný zber zemiakov by sa mal začať po masívnom žltnutí a umiestnení vrcholov. Skladovanie sa vykonáva iba po kvalitnom sušení a vizuálnej kontrole hľúz.

Navrhujeme tiež, aby ste sa dozvedeli o odrodových vlastnostiach zemiakov Zhuravinka.

Recenzie pestovateľov zemiakov

Mnoho pestovateľov zemiakov bolo nútených opustiť pestovanie tejto odrody kvôli skutočnosti, že Ilona je dosť náročná na pôdne a klimatické podmienky. Pri pestovaní zemiakov zo sadivového materiálu od spoločnosti SeDek sadenicami sa pozoruje veľmi vysoká miera klíčivosti a rastliny sa nerozťahujú ani v zlých svetelných podmienkach.

Odrody zemiakov odolné voči počasiu

Počet recenzií na zemiaku "Ilona" je nízky, pretože patrí medzi nové a nie príliš bežné medzi záhradníkmi. Niekoľko názorov jednohlasne klasifikuje túto odrodu ako elitu.