Tajnosť

Uhorka „Červená parmica f1“: spoľahlivá a produktívna odroda

Uhorka „Červená parmica f1“: spoľahlivá a produktívna odroda


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Parthenocarpic uhorka "Red parmica f1" je zaujímavá hybridná forma od pôvodcu "Gavrish". Hybrid je zaradený do štátneho registra Ruskej federácie a odporúča sa na pestovanie pomocou filmových skleníkov a tunelov.

Opis stupňa

Uhorka „Red parmica f1“ je hybridný hybrid strednej výšky so samičím typom kvitnutia. Hromadný zber ovocia prebieha v júli a vyskytuje sa 44 až 49 dní od okamihu, keď sa objavia sadenice.

Uhorky tejto odrody dosahujú dĺžku 10 až 12 cm, majú hľúzovitý povrch s bielym povrchom a valcovitý tvar. Farba ovocia je zelená, existujú krátke pruhy s rozmazanými obrysmi. Buničina je šťavnatá, chrumkavá a aromatická. Priemerná hmotnosť plodu sa môže meniť od 0,10 do 0,15 kg.

Výhody a nevýhody

Uhorky s neobvyklým názvom "Red Mullet f1" sa vyznačujú rezistenciou proti porážke kladuchomózou, vírusom mozaiky uhoriek a múčnatkou. Medzi výhody odrody patria aj tieto vlastnosti:

 • vynikajúca chuť ovocia;
 • skorá zrelosť;
 • dobré klíčenie;
 • odolnosť proti chorobám;
 • univerzálne použitie;
 • vysoká produktivita;
 • priateľská tvorba plodín;
 • plochosť a predajnosť ovocia.

V prvom mesiaci plodenia sa získa výnos 6,5 kg na rastlinu. Celkový výťažok dosahuje 12,8 kg / m.

Najlepšie odrody uhoriek

Výsev semien

Uhorky „Red parmica f1“ sa ľahko pestujú. Pestujú sa nielen v sadenice, ale aj v sadenice. Druhá metóda spočíva v priamom výseve semien priamo na hrebene v súlade s nasledujúcimi odporúčaniami:

 1. Semená vyberajte ponorením do slabého soľného roztoku.
 2. Vybraté semená dezinfikujte ich kvapkaním do slabého teplého roztoku manganistanu draselného počas 25 - 30 minút.
 3. Opláchnite dezinfikované semená vodou z vodovodu.
 4. Semená vložte do vlhkej handričky a na dva dni ochladzujte na spodnej polici chladničky.
 5. Pripravené hrebene vylejte horúcou vodou a zakryte fóliou. O tri dni neskôr môžete zasiať semená.

Pred vznikom sadeníc by sa mali plodiny pokryť akýmkoľvek materiálom vhodným na tento účel, ktorý urýchli klíčenie semien a chráni sadenice pred škodlivými účinkami nízkych teplôt.

Najvýhodnejšie je použiť štruktúru tvorenú filmom natiahnutým pozdĺž oblúkov. Použitie oblúkov nedovolí, aby krycí materiál poškodil krehké výhonky. Počas dňa sa môže film pri dostatočnej pozitívnej teplote odstrániť. Osobitná pozornosť by sa mala venovať hrozbe spätných mrazov, ktoré predstavujú najväčšie nebezpečenstvo pre sadenice uhoriek.

Výsadba sadeníc

Hybridná uhorka „Červený parmica f1“ sa najčastejšie pestuje pomocou metódy sadenice. Výsev sadby sa vykonáva v polovici apríla. Môžete zasiať suché aj naklíčené semená, ale mali by byť mierne ohnuté.

Starostlivosť o sadenice je pomerne jednoduchá.

 1. Prvé hojné zalievanie sa vykonáva okamžite po vzniku hromadných výhonkov.
 2. Podľa potreby sa ďalšie zavlažovanie vykonáva iba pomocou stojacej a zohriatej vody na izbovú teplotu.
 3. Teplota pri pestovaní sadeníc by sa mala neustále monitorovať a nesmie sa výrazne zvyšovať alebo znižovať. Po výskyte sadeníc sa sadenice musia premiestniť na najviac osvetlené miesto a teplota sa počas dňa zníži na päť dní na 19 ° C a v noci na 15 ° C.
 4. Dva týždne po vzídení si sadenice uhoriek vyžadujú vrchný dresing pomocou roztoku mulleínu alebo špeciálneho hnojiva pre rastlinné plodiny.
 5. Desať dní pred vysadením sadeníc na otvorenom teréne alebo na skleníkových hrebeňoch je dôležité rastliny zatvrdnúť, denné znižovanie teploty na určitý čas a ich postupné zvyšovanie.

Ak je teplota vzduchu 18 ° C, potom sa sadenice objavia po desiatich dňoch. Pri teplote 25 až 30 ° C sa po piatich dňoch pozoruje výskyt sadeníc. Koncom mája alebo začiatkom júna sa sadenice môžu vysádzať na otvorenom priestranstve v prítomnosti troch alebo štyroch pravých listov. Na uhorky sú vhodné stredne hlinité, priedušné pôdy. Správnym výpočtom času výsevu semien uhoriek pre sadenice môžete získať skorší a bohatý výnos ovocia.

Pravidlá starostlivosti

Uhorka „Červený parmica f1“ je nenáročný, dobre rastie a prináša ovocie, ak sa pestuje na otvorenom aj chránenom podklade. Skorá hybridná forma znamená súlad s nasledujúcou technológiou pestovania:

 • zavlažovacie opatrenia sa vykonávajú večer teplou vodou, presne pod koreňom;
 • trikrát mesačne sa zalievanie doplní obväzom s výživným roztokom s použitím mulleínu a slaného čajníka;
 • v štádiu hromadného kvitnutia potrebujú rastliny zvýšenú výživu, na kŕmenie počas tohto obdobia by sa mala používať draselná soľ a superfosfáty;
 • Oxid uhličitý je nevyhnutný pre rýchlu a plnohodnotnú tvorbu samičích kvetov, takže zavedenie organických pod uhorky je predpokladom hojného plodu;
 • pri pestovaní v skleníku sa odporúča používať horizontálne mreže: tento spôsob pestovania uhoriek je pohodlný a jednoduchý;
 • aby sa zachoval najpriaznivejší pomer medzi vegetatívnou a generatívnou časťou rastliny, mala by sa vykonávať tvorba v jednom kmeni.

Hybridné formy uhoriek so samičím typom kvitnutia netvoria samčie kvety a pri tvarovaní musia štiepať všetky výhonky od základne do výšky stonky 85 - 90 cm.

Po prečítaní príslušného článku o našom zdroji sa môžete dozvedieť o tajomstvách rastúcich uhoriek v polykarbonátových skleníkoch.

Ako pestovať uhorky

Recenzie záhradníci

Ruské záhradkári ocenia ruská záhradníci za svoju preco dostatočnú spoľahlivosť, veľmi príjemné a bohaté rodenie, uhorskú parthenokarpickú uhorku „Red mutton f1“. Recenzií tohto hybridu je málo, kvôli jeho relatívnej novosti. Uhorky Barabulka však už dokázali záhradkárov zaujať vyhlásenými vynikajúcimi výnosmi, predajnosťou ovocia a možnosťou ich realizácie, dobrou odolnosťou voči chorobám. Hybrid je sľubný a môže byť odporúčaný pre skúsených aj začínajúcich pestovateľov v strednom Rusku.