Rada

Prečo mlieko vonia ako krava, čo robiť a ako odstrániť zápach

Prečo mlieko vonia ako krava, čo robiť a ako odstrániť zápach


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Výživová hodnota a užitočné vlastnosti mlieka sú nepochybné. Prírodné produkty, ktoré prešli minimálnym tepelným spracovaním, sa považujú za vysoko kvalitné. Určitou nevýhodou je zvláštna vôňa čerstvého mlieka. A môže byť ťažké pochopiť, prečo mlieko niekedy vonia ako krava. Tento jav sa objavuje z mnohých dôvodov. Poďme zistiť, ako sa zbaviť nepríjemnej vône alebo jej zabrániť.

Príčiny nepríjemného javu

K nepríjemnému zápachu čerstvého mlieka môžu prispieť rôzne faktory. Zvláštna aróma sa objavuje z nasledujúcich dôvodov:

  • sú porušené pravidlá dojenia. Neumyté vemeno kravy, porušenie priemyselných hygienických požiadaviek prispieva k zápachu hnoja;
  • choroby kravy a liečba zvieraťa liekmi („Creolin“, „Fenol“) môžu tiež ovplyvniť farbu a vôňu mliečnych výrobkov;
  • Vôňu a farbu mlieka ovplyvňujú druhy potravy, ktoré jedia zvieratá. V porovnaní so senom siláž silnejšie mení vlastnosti produktu. Spravidla na letných pastvinách mlieko nemá nepríjemnú arómu.

Špecifický zápach v mliečnych výrobkoch sa prejaví, keď krava zožerie silne voňajúce rastliny (harmanček, medvedí cesnak).

Ako odstrániť pach kravy z mlieka

Čerstvé mlieko sa už dá považovať za pochúťku. Nie každý miluje takýto výrobok, pretože niekedy veľmi zapácha. Aby bolo mlieko príjemné na pitie, zbavujú sa špecifickej arómy rôznymi spôsobmi:

  • počas procesu tepelného spracovania sa zníži zápach. Je však potrebné mať na pamäti, že varené mlieko je v užitočnosti nižšie ako čerstvé mlieko;
  • soľ mierne neutralizuje tvrdú arómu. Počas varu je možné do kvapaliny pridať štipku, musíte však dodržiavať mierku, aby ste produkt príliš nepresolili;
  • menej častým spôsobom je použitie handričky namočenej v octe. Materiál sa jednoducho zakryje cez nádobu, v ktorej je uložené mlieko.

Aby ste menej manipulovali s čerstvým mliekom, je lepšie prijať opatrenia, aby sa zabránilo výskytu nepríjemnej arómy.

Ako zabrániť vzniku problému

Pretože z dôvodu nesprávnej hygieny pri dojení často mlieko nepríjemne zapácha, je vhodné sa na dojenie dôkladne pripraviť. Vemeno sa dobre umyje teplou vodou a prvých niekoľko prúdov sa vypustí do samostatnej nádoby. Počas obdobia dojenia sa odporúča fixovať chvost kravy. Pretože zviera často klapne chvostom, môžu sa do kvapaliny dostať častice nečistôt alebo hnoja.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Je známe, že baktérie sa v teplých potravinách množia rýchlejšie. Preto je vhodné tekutinu po dojení okamžite preceďte a ochladiť. Dojacie stroje dôkladne umyte, pretože zvyšky mlieka vyvolávajú oxidáciu kovových prvkov.

Je dôležité kontrolovať stravu kravy. Odporúča sa vyhnúť sa nadmernému kŕmeniu kŕmnymi zmesami. Kravy nekŕmte kyslou alebo zatuchnutou silážou, zásobník na krmivo sa pravidelne umyje. Musíte tiež sledovať zdravie dobytka a pri najmenších príznakoch malátnosti kontaktovať svojho veterinárneho lekára. Musí sa však akceptovať skutočnosť, že existujú zdravé kravy, ktorým je poskytovaná náležitá starostlivosť, ale vo výrobku je neustále prítomný nepríjemný zápach.

Vlastnosti mlieka (obsah tuku, farba, chuť, vôňa) sa môžu líšiť. Preto aj jedna krava, v závislosti od ročného obdobia, stravovania, mlieka bude inak voňať. Ak vezmeme do úvahy tieto faktory a pri správnej starostlivosti o dobytok bude mať mlieko jemnú arómu.


Pozri si video: Zemas AG dojení kráv. (Smieť 2022).