Tajnosť

Jahoda "Rusich": super veľká domáca odroda

Jahoda "Rusich": super veľká domáca odroda


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jahoda alebo jahoda Rusich je výsledkom domácich chovateľov a je zapísaná do štátneho registra Ruskej federácie ako určená na pestovanie v strednom regióne. Tento druh bol chovaný v Kokinskom pevnosti VSTISP v oblasti Bryansk. Opis odrody ju charakterizuje ako stredne oneskorený, nevyžadujúci univerzálny účel.

Opis a charakteristika

Jahodové odrody "Rusich" tvoria guľovitý tvar, strednú hustotu a pomerne silné stúpačky. Listy sú tmavozelenej farby, mierne prebublávané, s priemernou úrovňou lesku. Na rastlinách sa vytvára malé množstvo fúzy.

Bobule sú veľké, kužeľovitého tvaru, mierne česané, tmavočervenej farby. Vyznačujú sa priemernou hustotou vyjadrenou červenou dužinou, priemernou hmotnosťou nie vyššou ako 13,5 - 14 g. Buničina bobule obsahuje asi 8,5% cukrov, nie viac ako 0,8% kyseliny a asi 90 mg vitamínu C. Chuťové vlastnosti bobúľ sú dobré. Chuť je sladká a kyslá. Degustačné skóre jahôd tejto odrody je 4,5 bodu.

Ukazovatele priemernej produktivity podľa pravidiel pestovania dosahujú 104,6 c / ha. Táto odroda má dostatočnú odolnosť proti mrazu. Nedostatočná odolnosť proti chorobám a škodcom si vyžaduje celú škálu preventívnych a ochranných opatrení počas vegetačného obdobia.

Ako pestovať jahody

Funkcie vykládky

Na získanie dobrých jahodových hrebeňov so zdravými, silnými, hojne plodnými kríkmi záhradníckych plodín je potrebné dodržiavať základné pravidlá výsadby vrátane prípravy pôdy, výberu lokality a načasovania. Cpekelné jahody rusínskej odrody môžu rásť na takmer akomkoľvek type pôdy, Výnosy plodín a kvalita bobúľ sú však priamo závislé na úrodnosti a vlastnostiach pôdy.

Prítomnosť veľmi silných a pomerne dobre listnatých kríkov v rastlinách svedčí o zriedkavej výsadbe záhradných hrebeňov. Pri pestovaní záhradných jahôd v oblastiach s vlhkým a chladným podnebím sa odporúča pestovať kríky striedmo ako v oblastiach so suchými poveternostnými podmienkami. Sadenice získané z fúzov a zakorenené v samostatných výsadbových nádržiach, vysadené v auguste.

Záhradné jahody vyžadujú bohaté plodiny z voľných a vysoko kultivovaných pôd, a tiež reagujú na zavedenie organických hnojív, ktoré nielen prispievajú k obohateniu pôdy, ale tiež zlepšujú jej štruktúru, ako aj zvyšujú ukazovatele prevzdušňovania.

Jahodové kríky s otvoreným koreňovým systémom sa musia vysádzať do výsadbových otvorov s voľným umiestnením koreňového systému a umiestnením srdca na úrovni zeme. Príliš dlhé korene sa musia skrátiť na dĺžku nepresahujúcu 8 cm. Rastliny, ktoré majú uzavretý koreňový systém, musia byť odstránené z sadenice a zemná hrudka. Odporúča sa, aby sa pred výsadbou jahodových kríkov vyhodili výsadbové otvory roztokom Kornevinu.

Tipy na starostlivosť

Jahodové odrody „Rusich“ sú preto jednou z najväčších Na získanie vysokých výnosov musíte splniť všetky požiadavky na starostlivosť o rastliny.

  1. V prvom roku po výsadbe je potrebné odstrániť stopky, ktoré znižujú schopnosť rastlín tvoriť korene a prijímajú značné množstvo živín. V prvom roku by sa mali odstrániť všetky fúzy vytvorené na záhradných jahodách.
  2. Zavlažovanie sa vykonáva podľa potreby, pričom by sa nemalo nechať vyschnúť alebo nadmerne zvlhčiť pôdu. Použitie pri zavlažovacích udalostiach je nevyhnutné výlučne v teplej vode.
  3. V prvom roku, s dostatočnou úrodnosťou pôdy, hnojenie nie je potrebné, ale v nasledujúcich rokoch pestovania by sa hnojenie malo vykonávať najmenej dvakrát za sezónu.
  4. Počas celej sezóny sa vykonáva pravidelné burenie a povrchové uvoľňovanie pôdy, po ktorom nasledujú jahodové kríky podkuchivanie.
  5. Mladé kríky sú zvlášť náchylné na choroby a škodcov, preto je potrebné v prvom roku po výsadbe systematicky kontrolovať rastliny a na preventívne postrekovanie používať moderné drogy.

Recenzie záhradníkov

Strawberry Rusich má veľmi silné a vysoké kríky. Bobule sú veľmi veľké, vážia do 50 - 60 g, krásna tmavočervená farba, ktorá priťahuje záhradníkov. Odroda sa stala populárnou aj vďaka dobrej chuti bobúľ a prítomnosti výraznej vône zrelých lesných jahôd.

Záhradné jahody odrody Rusich sú odolné voči zimám, sú odolné voči suchu, prakticky nie sú ovplyvnené hubovými chorobami, kliešťami a šedou hnilobou. Kombinácia pozitívnych charakteristík a početné pochvaly záhradníkov odôvodňujú považovať túto odrodu za jednu z najsľubnejších spomedzi veľkoplošných odrôd záhradných jahôd.

Ako sa starať o jahody