Inštrukcia

Dracaena Sander: starostlivosť a reprodukcia doma

Dracaena Sander: starostlivosť a reprodukcia doma


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Indoor dracaena Sandera, ktorého latinské meno je Dracaena sanderiana, je bylinná rastlina rodu Dracaena (Dracaena) a čeleď Ruscaceae.

Popis

Táto rozšírená trvalá izbová rastlina môže dosiahnuť výšku 1 m. Dracaena Sander má mierne skrútené listy šedo-zelenej farby. Dĺžka listov nepresahuje 20 cm, časť stonky je mäsitá, čo je charakteristickým znakom tejto rastliny.

Dracaena sa vyznačuje nenáročnosťou, vyžaduje si však dobré osvetlenie a pravidelné vetranie miestnosti. Ľahko sa prispôsobí suchému vzduchu a nevyžaduje neustále rozprašovanie.

Dracaena Sander - Talisman šťastia

Dracaena Sander sa často nazýva talizmanom šťastia. Všeobecne sa uznáva, že táto izbová rastlina je schopná prilákať úspech a šťastie do domu.

Podľa teórie Feng Shui vlastníci domu, v ktorom rastie Dracaena Sandera, očakávajú finančnú pohodu. Táto rastlina tiež slúži ako magnet, ktorý priťahuje šťastie, lásku, priateľstvo a dlhovekosť. Medzi Číňanmi je dracaena považovaná za najžiadanejší a najdrahší darček pre akúkoľvek dovolenku. Päť z týchto rastlín je kľúčom k bohatstvu a prosperite, traja drakovia sa považujú za symbol šťastia a sedem „talismanov šťastia“ priťahuje pozitívne emócie.

Dracaena Sander: ako sa starať

Hlavné metódy reprodukcie

Najobľúbenejšou metódou šírenia Sanderovej miestnosti dracaena sú odrezky.

Apikálne rezne

Dracaena Sanderiana sa ľahko šíri apikálnou časťou. Aby ste to dosiahli, odrežte hornú časť rastliny, vzdialenú asi 15 cm od samého vrcholu. Strihaný stonok sa umiestni do vody s „Heteroauxinom“ a po vytvorení koreňov sa vysadí do výživnej pôdy pre palmy alebo dracaénu.

Odrezky stoniek

Môžete šíriť Dracaena Sanderiana pomocou odrezkov stoniek. Táto metóda sa najčastejšie používa na smrť vrcholu. Použitím ostrého noža by sa kmeňová časť rastliny mala rozdeliť na niekoľko odrezkov, ktoré môžu byť zakorenené pomocou vody a stimulantov, ako aj priamym výsadbou do pôdnej zmesi. Druhá metóda je jednoduchšia, ale menej účinná.

Funkcie starostlivosti

Dracaena Sanderiana je veľmi nenáročný a dokáže prežiť aj v dosť nepriaznivých podmienkach. S cieľom získať krásnu a elegantnú izbovú rastlinu je však dôležité dodržiavať základné jednoduché pravidlá starostlivosti.

Zalievanie

Polievanie by sa malo robiť podľa potreby. Je dôležité nenechať pôdu v kvetináči úplne vyschnúť. Hlavným rozdielom medzi Sander dracaena a ostatnými druhmi indoor dracaena je značné množstvo teplej vody použitej na zavlažovanie.

Osvetlenie

Izbová dracaena tohto druhu má veľmi rád svetlo a veľmi dobre reaguje na kvalitné osvetlenie. Rastlina by však mala byť chránená pred priamym slnečným žiarením, ktoré môže poškodiť listy a nechať na nich škaredé miesta na popálenie. Okrem toho, priame slnečné žiarenie často spôsobuje dehydratáciu rastliny.

Vrchný obväz

Na úpravu tohto kvetu s kvetmi sa odporúča používať hnojivá, ktoré sú určené na aplikáciu pod rastliny rodu Dracaena. Pestovanie rastlín si vyžaduje mesačné hnojenie. V lete sa obliekanie vykonáva najmenej dvakrát mesačne. V zime je rastlina postačujúca na kŕmenie štyri týždne.

Teplota a vlhkosť

Platný teplotný rozsah je od 18 do 30 stupňov. Dracaena Sander spravidla nevyžaduje vytvorenie špeciálnych teplotných podmienok a dokonale sa prispôsobuje štandardnej teplote v obývacej izbe. Dokonca ani prítomnosť suchého vzduchu v byte nespôsobuje tejto izbovej rastline žiadne zvláštne nepríjemnosti. Nie je potrebné striekať Sander dracaena a prach z listov môžete odstrániť bežnou vlhkou špongiou.

Ponúkame vám tiež informácie o funkciách kultivácie compacta dracaena.

Kontrola škodcov a chorôb

Dracaena Sanderiana je veľmi zriedkavo postihnutá škodcami a chorobami. Na rastlinách s hustou korunou, hoci sú zriedkavé, sa môže objaviť chrasta alebo roztoč. Tieto škodcov môžete odstrániť ošetrením listov mydlovým roztokom.

Je potrebné poznamenať, že pomerne častým problémom pri pestovaní Sanderovej miestnosti dracaena stáva sa hnitím stonky rastliny ktorá je výsledkom významného zamokrenia pôdy alebo vysokej hladiny vody v kvetináči. Aby sa resuscitovala dracaena, odporúča sa odrezať rozpadajúcu sa časť a transplantovať rastlinu do čerstvej zmesi pôdy. Mali by ste si byť vedomí, že tento problém je dôvodom na preskúmanie všetkých činností týkajúcich sa starostlivosti o rastliny.

Ako vytvoriť kompozíciu od Dracaena Sander

Dracaena Sander je veľmi nenáročný, a preto ho možno odporučiť ako rastlinu pre začínajúcich záhradníkov. Vykonaním základných postupov starostlivosti o telo zaistíte zdravie a krásny vzhľad kvetu.


Pozrite si video: 4 Different types of Dracaena: Cordyline Terminalis & miss Andrea, lucky bamboo & Dracaena Fragrans (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Shan

  Neporovnateľná téma, páči sa mi))))

 2. Iccauhtli

  Congratulations, words ... what another idea

 3. Tamam

  I noticed that some bloggers like to provoke readers, some even leave provocative comments themselves on their blog

 4. Chesley

  Tento skvelý nápad musí byť zámerný

 5. Gataxe

  Super, toto je vtipná odpoveďNapíšte správu