Dom a záhrada

Uhorka „Zozulya f1“: obľúbená odroda plodín


Uhorka „Zozulya f1“ si po dlhú dobu zaslúži slávu a značný dopyt medzi záhradníkmi a letnými obyvateľmi. Hybrid bol chovaný V.I. Edelstein TSHA a pripustil k kultivácii pred menej ako štyridsiatimi rokmi.

Opis stupňa

Hybrid "Zozulya-f1" sa vyznačuje vysokou produktivitou a má obrovský výnos plodov v prvom mesiaci plodenia. Vďaka parenokarpickému opeleniu a skorému výnosu plodiny je tento hybrid veľmi obľúbený medzi záhradníkmi v Rusku. Zozbierané ovocie sa úspešne používa pri morení a konzervovaní a je tiež veľmi dobré v šalátoch.

Ovocie má vynikajúcu komerčnú a chutnú chuť. Dĺžka plodu dosahuje 20 cm s hmotnosťou 195 g. Povrch valcovitého tvaru plodu je zriedka hľúzovitý, tmavozelenej farby. Buničina je hustá, svieža, nemá horkosť, s výraznou arómou. Dospievanie ovocia je zriedkavé, komplexné, biele.

Kríky sú masívne, stredne tkané a v dutinách sú zväzky vaječníkov. Hybrid je odolný voči chorobám a prakticky nie je ovplyvnený špinením olív a vírusom mozaiky uhoriek, ale je náchylný na poškodenie hnilobou bielej a koreňovej hniloby.

Medzi hlavné výhody hybridnej formy patrí vysoká produktivita, ktoré, ak sú správne udržiavané, môžu dosiahnuť 16 kg / m², ako aj veľmi skoré a priateľské ovocie, pri ktorom sa prvé plody môžu zbierať asi 46 až 48 dní po klíčení semien. Zrelé ovocie je tiež možné univerzálne používať.

Uhorka „Zozulya f1“: kultivácia

Pestovateľské pravidlá

Uhorky „Zozulya-f1“ sa odporúčajú na pestovanie v chránenej pôde s použitím jarných filmových prístreškov, skleníkov a skleníkov.

Príprava osiva

Pred výsevom by sa semeno malo kalibrovať a potom namočiť niekoľko hodín v špeciálnom zložení, ktoré predstavuje liter teplej vody s prídavkom 1 polievková lyžica. l. nitroammofoski a 1 polievková lyžica. l. drevný popol. Dostatočne vysoká klíčivosť sa pozoruje aj pri vysievaní suchých semien priamo do pôdy. Mnoho hybridných semien nepotrebuje postupy predsejby a zahrievania.

Výsev semien

Uhorky sa môžu pestovať ako v sadive, tak aj v sadeníc. Výsev osiva na pestovanie sadeníc sa uskutočňuje v špeciálnych rašelinových kvetináčoch. Výsev semenného materiálu priamo na hrebene sa môže uskutočňovať páskou alebo bežnými spôsobmi.

Na siatie sa odporúča používať ľahkú pôdu bohatú na humus, v ktorej nedochádza k stagnácii vody. Hĺbka semien sa môže v závislosti od typu pôdy líšiť od 1,5 do 2 cm. Odporúča sa osivo zasiať po hrozbe neskorých jarných mrazov na dobre zahriatej pôde na slnku.

Starostlivosť o sadbu

Počas pestovania hybridných sadeníc uhoriek by sa malo pamätať na niekoľko dôležitých bodov na starostlivosť o rastliny:

 • zalievanie sadeníc uhoriek by sa malo vykonávať každé 1-2 dni a uistite sa, že pôda v pestovateľskej nádrži nevyschne;
 • na zavlažovanie sa používa voda z vodovodu s ustálenou teplotou miestnosti;
 • niekoľkokrát v mesiaci pestovania sadeníc sa odporúča kŕmiť roztokom močoviny;
 • teplota vzduchu počas pestovania sadeníc by mala byť 21 - 23 ° C počas dňa a najviac 18 - 20 ° C v noci;
 • ďalšie osvetlenie sadeníc uhoriek žiarivkami sa môže použiť pri oblačnom počasí.

Mladé rastliny vyžadujú ochranu pred prievanom a podchladením koreňového systému. Pred vysadením sa rastliny stvrdnú. Začiatkom mája by sa sadenice mali starostlivo presádzať na hrebene pod krytom filmu.

Presadzovanie na hrebene

Strukoviny, cibuľa, kapusta, zemiaky a paradajky budú vynikajúcimi predchodcami tejto zeleniny. Pred výsadbou sadeníc je užitočné ošetriť hrebene roztokom fytosporínu. Pri pestovaní uhoriek na vyvýšeninách otvoreného terénu by sa sadenice mali vysádzať na stále miesto v najteplejší deň.

Vysadené rastliny sa musia pokryť filmom v jednej vrstve a keď sa teplota zníži, na vrch filmu sa použije ďalší povlak. Pred výsadbou sadeníc vykopte otvory v hrebeňoch a do každej diery nalejte dostatok vody. Najskôr musíte urobiť zhnitý hnoj alebo kompost. Schéma výsadby sadeníc 50x30 cm.

Funkcie starostlivosti

Predčasný hybrid „Zozulya-f1“, ktorý má parciálnu parenokarpsu, si vyžaduje náležitú starostlivosť. Ak je optimálna teplota klíčenia semien 25 - 30 ° C, potom pre plný rast a správny vývoj rastlín by sa mala udržiavať teplota 25-28 ° C, a tiež dodržiavať niekoľko požiadaviek:

 • prebytok hnojív, nadmerné sušenie pôdy, príliš vysoká teplota vzduchu, zatienenie a prievan - to všetko výrazne znižuje počet vaječníkov;
 • Pred kvitnutím stačí rastliny zalievať každé 4 až 5 dní a počas tvorby vaječníkov zvlhčiť pôdu teplou vodou každé 2 až 3 dni;
 • ako sa rastliny vyvíjajú, je možné pozorovať expozíciu koreňov a pri uvoľňovaní je potrebné vykonávať hilling, ktorý zvyšuje rast koreňového systému a má pozitívny vplyv na produktivitu;
 • štipnutie hlavného výhonku stimuluje rast a vývoj všetkých bočných vetiev, ktoré sa budú podieľať na procese tvorby ovocia;
 • na uľahčenie procesu starostlivosti o rastliny a zlepšenie vývoja kríkov uhoriek sa odporúča inštalovať špeciálne mreže, na ktoré sú umiestnené riasy;
 • ešte pred hromadným kvitnutím je žiaduce uskutočniť orovnávanie listov pomocou roztoku močoviny;
 • Použitie výživného roztoku založeného na hnoji, minerálnej vode a prípravku Uniflor-micro má dobrý účinok.

Hybridné formy uhoriek sa líšia vo významnom počte samičích kvetov, čo výrazne zvyšuje úroveň produktivity rastlín.

Možno vás bude zaujímať aj článok, v ktorom hovoríme o uhorkách odrody Ekol f1.

Recenzie záhradníci

Uhorky „Zozulya f1“ pestuje mnoho záhradníkov a sú obľúbené u väčšiny letných obyvateľov. Tento úžasný hybrid má vynikajúce vlastnosti, medzi ktorými si zaslúži osobitnú pozornosť vynikajúca chuť a predajnosť, schopnosť získať skoré rastlinné výrobky, vysoký výnos, relatívna nenáročnosť a odolnosť voči odtieňom, univerzálnosť použitia ovocia a odolnosť proti chorobám postačujúca na zníženie počtu preventívnych opatrení.

Tieto uhorky dokonale vyrastajú, prispôsobujú sa skleníkovým a rovnomerným podmienkam miestnosti s nedostatočným osvetlením. Ak sa nedodržiavajú techniky poľnohospodárskeho pestovania, výnos samozrejme nie je tak pôsobivý, ale plody majú vždy vynikajúcu chuť, jemnú a šťavnatú dužinu, ktorá nestráca chuť a vôňu ani v konzervách.

Ako oplodniť uhorky

Vo väčšine záhrad začína sezóna uhoriek zberom tohto konkrétneho hybridu. Je to veľmi skoro a produktívne, a preto mnohí záhradníci odporúčajú mať na osobných pozemkoch aspoň niekoľko kríkov uhoriek „Zozulya f1“.