Návrh

Uhorka „Cupid f1“: opis a pravidlá pestovania

Uhorka „Cupid f1“: opis a pravidlá pestovania


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Uhorka Amur f1 je vysoko produktívna hybridná forma od pôvodcu Manula, ktorá je schopná ohromiť aj skúsených záhradníkov s ranou zrelosťou a schopnosťou samoregulácie procesu vetvenia.

Opis stupňa

Uhorka „Amur-f1“ je otvorená rastlina so strednou rastovou schopnosťou a strednou stúpavosťou. Táto včela opelená skorá zrelá hybridná forma s vysokou produktivitou vytvára plody vhodné na čerstvú spotrebu, ako aj na konzervovanie alebo morenie.

Dĺžka plodov sa môže pohybovať od 12 cm do 15 cm Ovocie má hľúzovitý povrch s bielymi hrotmi. Tvar ovocia je oválny, fusiformný, s mäsitým základom. Hmotnosť sa môže pohybovať od 91 g do 118 g.

Hybridná forma je zaradená do štátneho registra Ruskej federácie na pestovanie v podmienkach záhradných pozemkov, pozemkov pre domácnosť a malých fariem počas jarno-letného obratu.

Výhody a nevýhody

Uhorka "Cupid f1" sa vyznačuje súčasným plnením niekoľkých druhov ovocia naraz a má aj nasledujúce výhody:

 • vysoko výkonná hybridná forma;
 • vynikajúca chuť a vzhľad;
 • rezistencia na cladosporiózu, vírus mozaiky a hnilobu koreňov;
 • dobrá prepravovateľnosť;
 • doba skladovania;
 • odvetvová samoregulácia;
 • prevažne ženský typ kvitnutia;
 • tvorba zväzkov vaječníkov v množstve až osem kusov na uzol;
 • intenzita tvorby ovocia.

Forma patrí medzi skoré dozrievajúce hybridy, ktoré sú medzi záhradníkmi populárne a do plodov vstúpia 36 - 38 dní po klíčení.

Uhorka "Cupid f1": vlastnosti odrody

Výsev semien

Hybridná uhorka „Amur-f1“ sa vďaka skorému dozrievaniu dokonale darí ako sadenice. Pri sejbe by sa mala venovať osobitná pozornosť nasledujúcim odporúčaniam odborníkov a skúsených záhradníkov:

 • semená, ktoré predtým prešli všetkými fázami prípravy na siatie, sa vysievajú začiatkom mája do pôdy. Od polovice Ruska sa uhorky vysievajú od 20. mája do teplých postelí pokrytých filmom;
 • na pozemkoch pre domácnosť v Moskovskej oblasti je vhodné siať v prvých desiatich dňoch júna, pričom sa priľnú semená, ktoré sú pochované v pôde, na obyčajných lôžkach bez prístrešia;
 • semená je potrebné zasiať do úrodnej, hlboko vykopanej a hnojenej pôdy s hlavnými výživnými prvkami do hĺbky 1 - 1,5 cm a potom posypať vlhkou pôdnou zmesou na báze rašeliny;
 • Odporúča sa zakrytie hrebeňov filmom na ochranu pred nízkymi teplotami, zachovaním vlhkosti a získaním priateľských výhonkov.

Keď sa objavia masové výhonky, film z hrebeňov sa odstráni a výhonky sa stenčujú, skôr ako vytiahnu slabšie sadenice.

Pestovanie sadeníc

Semená uhoriek Amur-f1 pre sadenice doma by sa mali vysiať 3-4 týždne pred plánovaným použitím dátumy výsadby na otvorenom priestranstve podľa všeobecne akceptovaných technológií:

 • pri pestovaní sadeníc v skleníkoch by sa semená mali vysádzať v množstve 20 ks. pre každý štvorcový meter pristávacej plochy;
 • v prípade pestovania sadeníc v skleníkových alebo izbových podmienkach by minimálny objem každej sadenice alebo sadenice mal byť okolo 400 ml, s výškou najmenej 12 cm, vzhľadom na biologické vlastnosti koreňového systému uhoriek;
 • Ako pôdny substrát pre pestovanie sadeníc sa osvedčila špeciálna záhradná zmes pre zeleninové plodiny, ktorej zloženie je optimálne vyvážené, aby sa získali vysoko kvalitné a silné sadenice. Môže sa zakúpiť v špecializovaných predajných miestach;
 • pestovanie sadeníc uhoriek zabezpečuje neustále monitorovanie pôdnej vlhkosti, ako aj prísne dodržiavanie ukazovateľov teploty;
 • nádoby s plodinami by sa mali prikryť fóliou, aby sa zachovala vlhkosť a získali sa priateľskejšie sadenice.

Ak sa do každej sadenice vysialo viac ako jedno semeno a klíčili všetci, potom po vyklíčení zostane iba jedna najmocnejšia a najmocnejšia rastlina a zostávajúce sadenice by sa mali rezať nožnicami na úrovni zeme.

Výsadba sadeníc na otvorenom priestranstve je prísne zakázaná, ak existuje riziko mrazu alebo sa pôda v hrebeňoch nezohriala na 15 - 17 ° C. Termín adaptácie rastlín na stále miesto, ako aj následná produktivita budú takmer úplne závisieť od dodržiavania režimových okamihov pri implementácii starostlivosti.

Pravidlá starostlivosti

Uhorka „Amur-f1“ si vyžaduje starostlivosť, ktorá je podobná pravidlám pre pestovanie iných odrôd a hybridov uhoriek. Základom starostlivosti sú zalievanie rastlín teplou vodou, systematická úprava pôdy, uvoľňovanie pôdy a mulčovanie, ako aj odstraňovanie burín. Pestovanie metódou mreží poskytuje dobrý výsledok a vysokú účinnosť z hľadiska zvyšovania výnosov.

Okrem toho ďalej zjednodušuje rastový proces, averziu tejto hybridnej formy k neregulovanému vetveniu. Mimoriadny význam má vykonávanie preventívnych opatrení postrek znamená „Kurzat“, „Thanos“ a "Alirin-B" ako aj vo vode dispergovateľné granule Tiovit Jet.

Odporúčame tiež, aby ste sa oboznámili s odrodovými charakteristikami uhoriek Sibírskeho veniec.

Recenzie záhradníkov

Opis uhorky Amur-f1 spolu s recenziami tohto hybridu je najčastejšie zaujímavý pre majiteľov malých letných chát, čo je možné z dôvodu zberu pôsobivej úrody kvalitných rastlinných výrobkov z malej oblasti. Celkový výnos ovocia sa aj za veľmi nepriaznivých poveternostných podmienok najčastejšie udržuje na úrovni 25 - 28 kg / m².

Uhorky rastú homogénne. Plody dozrievajú veľmi priateľsky a majú bohatú zelenú farbu s malými, ale častými hrotmi. Vzhľad je doplnený vynikajúcou chuťou šťavnatej dužiny, tenkej pokožky a úplným nedostatkom horkosti. Počas skladovania plody nezožltnú a ľahko sa prepravujú na veľké vzdialenosti.

Ako pestovať sadenice uhoriek

Túto hybridnú formu úspešne kultivujú nielen skúsení, ale aj začiatočníci záhradníci. Hybrid sa najčastejšie pestuje v skleníkoch alebo v polykarbonátových skleníkoch, ale tiež hojne nesie ovocie v otvorenom teréne potiahnuté agrofibrom.