Rada

Prečo kačica žerie a vyhadzuje svoje vajcia z hniezda a čo robiť, ako tomu zabrániť

Prečo kačica žerie a vyhadzuje svoje vajcia z hniezda a čo robiť, ako tomu zabrániť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Majiteľ, ktorý ráno prišiel do hydinárne, často zistí, že hniezdo je zničené - polovica vajec bola vyhodená. Skaza vajec spôsobuje straty, znižuje počet vyliahnutých spojok. Prečo kačice vyhadzujú vajcia z hniezda a ako zabrániť problémom? Niekedy nie je dôvod na obavy - kačice nezávisle identifikujú vajíčko s mŕtvym embryom, niekedy však majú patologické formy. Existuje mnoho dôvodov pre správanie a každý z nich má iný spôsob riešenia.

Prečo Indo žena vyhadzuje z hniezda oplodnené vajíčka s kuriatkami

Doba liahnutia kurčiat závisí od plemena. Musk Indo-Duck zvyčajne začína znášať na jar a embryá sa vyvíjajú až 5 mesiacov. Prvá spojka nastáva po 6 mesiacoch. Keď vták začne ničiť svoje vlastné hniezda, stane sa z dlhodobého hľadiska vážnym problémom. Počas inkubácie je potrebné dodržať niekoľko podmienok:

  1. Počas znášania sliepku nerušte.
  2. Nedotýkajte sa hniezda, nepresúvajte ho na iné miesto.
  3. Neotáčajte vajíčka sami.

Častejšie je, keď kačica konzumuje svoje vajcia, ak chovateľ nedodržiava žiadne z týchto pravidiel. To platí najmä pre začínajúcich farmárov, ktorí nekonečne kačicu rušia a nedovolia jej normálne sedenie na spojke. Je logické kontrolovať hniezdo iba v mularde, pretože vrstvy tohto plemena nepociťujú neoplodnené vajíčka, čo môže mať vplyv na ďalšiu stratégiu rastu.

Pred jeho položením je vhodné zabezpečiť, aby bol vták v normálnom tvare, nebol vyčerpaný a prijímal potrebné množstvo živín a minerálov.

Najčastejšie kačice vyhadzujú a jedia „mŕtve“ vajcia, bez oplodnených embryí. Preto nie je potrebné často kontrolovať spojku - vták to urobí sám. Ak posuniete miesto hniezdenia, kačica ju opustí a začne sa rútiť na iné miesto.

Čo by sa malo urobiť v tomto prípade?

Ak kačica vyhodila prázdne, neoplodnené vajíčko, nie je dôvod na obavy. Vták teda uvoľní miesto v hniezde a nestráca čas a energiu inkubáciou mŕtvych káčat. Ak však indická kačica vyhodí a zje čo i len dobré vajcia, môže to byť kvôli nadmernej úzkosti a nervozite.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Problém nastáva, keď je vták často vyrušovaný, napríklad keď je v dome neustále človek alebo iné zvieratá - kurčatá, psy, mačky.

Indické ženy často odmietajú sedieť na murive, ak nie je voľný prístup k nádobe s vodou na plávanie. Voda je pre kačice veľmi dôležitá - mokrým perím ochladí vyliahnuté káčatá a zabráni ich prehriatiu. Ak v blízkosti nie je voda, kačica môže zničiť všetko murivo a začať stavať hniezdo inde.

Ako sa vyhnúť problémom?

Správna údržba vtáka, úplný odpočinok počas inkubácie a dostupnosť jedla, pitia a miesto na prechádzky sú kľúčom k správnemu chovu káčat. Aby ste to dosiahli, musíte sa ubezpečiť, že kačica je pripravená na inkubáciu, nechýbajú jej určité stopové prvky.

Hniezdo by malo byť umiestnené na pokojnom, nepriechodnom mieste, neďaleko kŕmidiel a napájačiek.

Je zakázané vydesiť, dotýkať sa interiéru, prestavovať hniezda alebo sa pokúšať otočiť murivo. Dom by mal byť teplý, bez prievanu a príliš veľkých uličiek. Príliš jasné osvetlenie má nepriaznivý vplyv na vyliahnutie indo-dievčat.


Pozri si video: Vajcia ako od babičky sú tajomstvom úspechu slovenského výrobcu (Septembra 2022).