Rastliny

Uhorka "Claudine f1": vylepšené vlastnosti obľúbenej odrody "Claudia F1"

Uhorka "Claudine f1": vylepšené vlastnosti obľúbenej odrody "Claudia F1"


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Veľmi skorá parthenokarpická hybridná uhorka „Claudine f1“ je mnohými považovaná za vylepšenú formu uhoriek nazývaných „Claudia F1“. Hybridná forma je zahrnutá v štátnom registri Ruskej federácie a je určená na pestovanie na vyvýšeniach na otvorenom priestranstve pomocou dočasného filmového krytu na pozemkoch pre domácnosť.

Skorý vylepšený parthenokarpický hybrid uhorky "Claudine-f1" je výsledkom spoločnosti Royal Sluis, ktorá je medzi pestovateľmi zeleniny veľmi známa a obľúbená.

Opis stupňa

Dlho to bola odroda Claudia, ktorá bola obľúbená u ruských záhradníkov, pretože tvarované „tenké pleti“, s príjemnou a osviežujúcou dezertnou chuťou, pôvabnou a „miniatúrnou“ zeleňou.

Rastlina vytvára stredne veľké kríky, s dobre rastúcimi výhonkami a zväzkom vaječníkov. Kríky sú nielen silné, ale tiež celkom otvorené, čo prispieva k výraznej ľahkej starostlivosti o rastlinu a zber. Listy sú nádherné a silné.

Plody dĺžky nepresahujú 10 - 12 cm a majú valcový tvar a hľúzovitý povrch výraznej zelenej farby. Všetky Zelentsy majú jednotný tvar, kvalitné indikátory a hustú textúru. Priemerná hmotnosť jednej predajnej zeleniny je 85 g. Buničina je bez horkosti, šťavnatá a veľmi chrumkavá, nielen čerstvá, ale aj po spracovaní. Odroda je veľmi produktívna, Zelentsy je chutná, sladká, chrumkavá, s perfektným tvarom.

Hybridná forma sa vyznačuje dobrou odolnosťou voči vysokým teplotám a vyznačuje sa poľnou toleranciou k porážke kladosporiózy. Podľa pôvodcu existuje stredná rezistencia odrody voči vírusu mozaiky uhoriek a múčnatke. Celkový výnos v závislosti od rastúcich požiadaviek a vysokej poľnohospodárskej technológie dosahuje 9,8 - 10 kg / m².

Uhorky: semená sadeníc

Pravidlá vykládky

Odrody uhoriek "Claudine f1" si vyžadujú prípravu voľnej, úrodnej a pórovitej pôdy. Do zasiatia semien by indikátory nočnej teploty nemali klesnúť pod 8 - 10 ° C. Hybridná forma sa odporúča na pestovanie na hrebeňoch v skleníkoch a filmových skleníkoch, ako aj v tuneloch. Povolené pestovanie na otvorenom priestranstve. Môžu sa použiť vertikálne aj horizontálne kultivačné metódy.

Odroda sa veľmi dobre etablovala v jarno-letnom kultúrnom obrate. V závislosti od úrodnosti pôdy by sa minerálne hnojivá vo forme 20 - 25 g dusičnanu amónneho, 30 - 40 g superfosfátu a 15 - 20 g síranu draselného na meter štvorcový mali aplikovať niekoľko týždňov pred výsevom semien.

Výsevný vzor je 50x30 cm s hĺbkou výsevu 2-3 cm. Na ochranu pred neskorými mrazmi sa odporúča dočasne prikryť skoré plodiny filmom na oblúkoch.

Funkcie starostlivosti

Záhradníci zaznamenali nenáročný charakter uhorky „Claudine f1“, ako aj jej vysokú odolnosť voči nepriaznivým prírodným faktorom. Ak chcete získať dobrú úrodu bez významných materiálových a fyzických nákladov, musíte postupovať podľa týchto jednoduchých odporúčaní:

  • ak je to potrebné, po vzídení by sa rastliny mali riediť, zatiaľ čo tie najslabšie by sa mali odstrániť;
  • vo fáze plodenia by mala byť pôda navlhčená pomerne hojne, zo štandardného výpočtu asi 2,5 až 3 litre na meter štvorcový;
  • pri nedostatočnom vývoji a raste kríkov uhoriek sa odporúča kŕmiť akýmkoľvek dusíkatým hnojivom vrátane močoviny, amoniaku alebo dusičnanu draselného, ​​ako aj ammofosom v množstve 8 g na vedierko vody.

Medzi hlavné opatrenia týkajúce sa starostlivosti o uhorky patrí okrem riedenia, zalievania a úpravy vrchných plôch tiež uvoľňovanie pôdy, burina burín, štiepanie výhonkov, aby sa vytvorila rastlina a zvýšila sa produktivita. Zber sa uskutočňuje po dozretí zelene, čo prispieva k dlhšiemu a hojnejšiemu množeniu plodov.

Po prečítaní príslušného článku o našom zdroji sa môžete zoznámiť s charakteristikami a pravidlami pestovania uhoriek Phoenix.

Recenzie záhradníkov

Odrody uhoriek „Claudine f1“ získali najzaujímavejšie recenzie, takže má najväčšiu šancu zaujať miesto medzi najobľúbenejšími hybridnými formami v ruských záhradníkoch. Hybrid je charakterizovaný ako v polovici sezóny a veľmi odolný voči celému radu chorôb a tiež zaručuje vysokú produktivitu. Zelentsy z tohto hybridu je ideálny pre morenie, konzervovanie a čerstvú spotrebu.

Odroda je veľmi spoľahlivá, má vynikajúce klíčenie a dokonca aj v chudých rokoch tvorí veľa obchodovateľných uhoriek. Prísne dodržiavanie všetkých agrotechnických požiadaviek na starostlivosť počas vegetačného obdobia zaručuje výnosy, ktoré sú často ešte vyššie ako výnosy deklarované výrobcom semenného materiálu.

Úroda uhoriek