Rada

Návod na použitie a zloženie insekticídu Sharpei, dávkovanie a analógy

Návod na použitie a zloženie insekticídu Sharpei, dávkovanie a analógy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Na ochranu kultúrnych rastlín pred hmyzími škodcami sú záhradníci a poľnohospodári nútení používať insekticídne prípravky. Je dôležité zvoliť chemickú látku, ktorá si efektívne poradí s parazitmi a nepoškodí úrodu. Insekticíd Shar-Pei sa používa na boj proti širokej škále škodcov, ktorí ničia zeleninové, ovocné a poľné plodiny. Pred začatím užívania drogy si musíte prečítať pokyny.

Účinná látka a forma uvoľňovania liečiva

Insekticíd charakterizovaný kontaktno-črevným účinkom má vo svojom zložení jednu aktívnu zložku - cypermetrín, ktorý je zaradený do chemickej triedy pyretroidov. Jeden liter chemickej látky obsahuje 250 gramov účinnej látky.

Insekticíd Shar-Pei sa predáva vo forme emulzného koncentrátu, ktorý je balený v 5 litrových plastových plechovkách. Tento obal je určený pre poľnohospodárov vysievajúcich veľké polia. Na regáloch záhradníckych obchodov sú tiež 10 ml fľaše a 1,5 ml ampulky pre majiteľov malých záhradných pozemkov.

Princíp a spektrum účinku

Pokyny naznačujú, že insekticíd je určený na ničenie škodcov hmyzu takmer všetkých kultúrnych rastlín, a to v otvorenom teréne aj v skleníkoch. Shar Pei účinne ničí také parazity, ako sú vošky, molice, lopatky, listové červy a chrobák z Colorada.

Účinná látka chemickej látky, cypermetrín, potláča nervový systém hmyzích škodcov a spôsobuje paralýzu, v dôsledku ktorej paraziti hynú. Po 15 minútach po podaní drogy na hmyz sa prestanú hýbať, kŕmiť a uhynú. Účinná látka navyše narúša výživu lariev a kladenie vajíčok.

Pretože sa insekticíd vyrába vo forme mikroemulzie, po aplikácii okamžite preniká do tkanív kultivovanej rastliny. V dôsledku črevnej kontaktnej akcie zomierajú nielen dospelí, ale aj larvy a tiež dospelí. Ochranná doba po liečbe je až 3 týždne.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Záhradníci a poľnohospodári používajúci Shar Pei na svojich pozemkoch a poliach zaznamenali niekoľko významných výhod tejto chemikálie, ktoré ju odlišujú od iných podobných produktov.

Medzi výhody Sharpei patria:

  • ekonomická spotreba chemikálií a nízke náklady na drogu;
  • širokú škálu škodcov, proti ktorým je insekticíd účinný;
  • schopnosť ničiť parazity vo všetkých fázach ich vývoja;
  • absencia toxických účinkov na kultúrne rastliny za predpokladu dodržania aplikačných dávok uvedených v pokynoch;
  • dlhé obdobie ochranného pôsobenia;
  • schopnosť použiť na takmer všetky ovocné, zeleninové a poľné rastliny;
  • imunita voči vysokým teplotám vzduchu;
  • rýchlosť pôsobenia po aplikácii;
  • možnosť použitia aj na liečivých rastlinách.

Dávkovanie a použitie lieku "Sharpei"

Pokyny na použitie od výrobcu insekticídu označujú normy chemikálie pre každú rastlinu a škodcu. Aby ste dosiahli pozitívny výsledok z užívania lieku, musíte dodržiavať odporúčané dávky.

Miera insekticídov je uvedená v tabuľke:

Pestovaná rastlinaHmyzový škodcaSadzba lieku / spotreba pracovnej tekutinyMnohonásobnosť použitia
KapustaKrtko, červotoč a lopatka1,5 ml na 5 litrov čistej vody / 5 litrov pracovného roztoku na sto metrov štvorcových záhradyTrikrát s intervalom 25 dní
ZemiakyChrobák Colorado1,5 ml na 5 litrov čistej vody / 5 litrov pracovného roztoku na sto metrov štvorcových záhradyPočas vegetačného obdobia dvakrát, s intervalom 20 dní
HroznoListová rolka3 ml insekticídu na 10 litrov vody. / V závislosti od veku rastliny - od 2 do 5 litrov na exemplárTrikrát za sezónu s dodržaním intervalu 25 dní
jabloňJablkový mol2 ml prípravku na 10-litrové vedro s vodou. / Od 2 do 5 litrov na strom, v závislosti od jeho vekuDvakrát za sezónu, s odstupom 20 dní
KukuricaKukuričná molica0,15 ml na hektár. / 200 až 400 litrov na hektár poľaDvakrát za sezónu, s odstupom 20 dní
PšenicaCereálne žlčníky0,15 až 0,20 litra na hektár. / 200 až 400 litrovDvakrát za sezónu, s odstupom 20 dní

Na prípravu pracovného roztoku sa odporúčané množstvo liečiva rozpustí vo vode za stáleho miešania, aby nedošlo k zrazenine. Spracovanie sa vykonáva ihneď po príprave kvapaliny, aby nestratila svoje pracovné vlastnosti. Postrek sa robí buď ráno alebo večer, pri minimálnej rýchlosti vetra.

Toxicita a bezpečnosť

Insekticíd „Shar Pei“ je obzvlášť nebezpečný pre medový hmyz (1. trieda toxicity), preto je potrebné vopred upozorniť majiteľov blízkych včelínov na navrhované ošetrenie, aby mohli obmedziť roky včiel.

Pre ľudí je droga menej nebezpečná (3. trieda toxicity), avšak pri práci s ňou musíte dodržiavať bezpečnostné pravidlá.

Pred začatím liečby noste ochranný odev, ktorý úplne zakrýva telo, gumené rukavice a masku alebo respirátor. Na konci práce je všetko oblečenie vypraté, osprchujte sa. Počas postreku je zakázané jesť, piť a tiež fajčiť, aby sa látka nedostala na sliznice.

Zlučiteľnosť s inými látkami

Chemické činidlo "Sharpei" sa môže používať v tank-zmesi s inými insekticídnymi prípravkami. Jedinou výnimkou sú chemikálie, ktoré reagujú s alkalickou reakciou.

Pravidlá ukladania

Pokyny výrobcu naznačujú, že liek si zachováva svoje pracovné vlastnosti po dobu 3 rokov od dátumu výroby, s výhradou pravidiel skladovania. Chemikáliu skladujte v samostatnej technickej miestnosti, kde nepreniká vlhkosť a priame slnečné svetlo. Teplota by nemala presiahnuť 35 stupňov.

Čo je možné nahradiť?

Ak Sharpei nie je k dispozícii na predaj, je možné ho nahradiť iným insekticídom, napríklad Arrivo alebo Tsiperon.


Pozri si video: sharpei puppies playing 6 weeks part 2 (Február 2023).