Nápady

Jesenné topiary vyrobené z kužeľov a iných prírodných materiálov

Jesenné topiary vyrobené z kužeľov a iných prírodných materiálov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Z kužeľov môžete robiť nielen zábavné remeslá, s ktorými si deti radi hrajú. Tento prírodný materiál môže byť základom pre vytvorenie originálneho topiary.

Pokyny krok za krokom na výrobu topiary

Na vytvorenie topiary sa budú vyžadovať tieto materiály a nástroje:

 • hrbole;
 • polystyrénová pena, lepenka;
 • lepiaca pištoľ;
 • ozdobné materiály;
 • kvetináče;
 • hnedá farba.

Ak máte všetky vyššie uvedené, môžete bezpečne vytvoriť majstrovské dielo.

Najprv musíte vytvoriť nadáciu. Vyrába sa vo forme kužeľa z peny alebo lepenky. Výsledný dizajn je potrebné natrieť hnedým odtieňom.

Ďalej musíte pripraviť hlavný materiál - kužele. Kvôli pohodlnosti nasledujúcich krokov je žiaduce orezať niekoľko vločiek na spodku týchto prvkov.

Vytvárame strom. Od vrcholu kužeľa musíte prilepiť kužele rôznych tvarov a veľkostí s minimálnou vzdialenosťou medzi nimi. Teraz musíte strom opatrne umiestniť so základňou do kvetináča.

Z šišky borovice alebo smreku si môžete pripraviť topiary rôznych tvarov a veľkostí: štvorcové, oválne, trojuholníkové, pravouhlé, veľké, malé.

Ďalší jednoduchý spôsob vytvorenia topiary

Budeme potrebovať:

 • šišky, ihličnaté konáre, hrubá vetva kmeňa;
 • noviny, papier, lepidlo, nožnice, maskovacie pásky;
 • povraz, vrecovina;
 • ozdobné kamienky, sadrová zmes, črepník.

Po príprave komponentov môžete začať vykonávať strom jedľových šišiek.

Začneme vytvorením koruny topiary, zmačkaním papiera a vytvorením gule z nej. Výsledný obrobok je zlepený maskovacou páskou a natretý hnedou farbou.

Po úplnom zaschnutí farby je potrebné do gule vytvoriť otvor, ktorého veľkosť zodpovedá priemeru kmeňa stromu. Lepidlo sa naleje do neho a vloží sa vopred pripravená vetva. Aby sa posilnila štruktúra, je žiaduce zabaliť kmeň motúzom, ktorý prilepuje hornú a dolnú časť tohto materiálu priamo k vetve.

Zostáva zdobiť jesenné topiary kužele. Lepia sa od hornej časti lopty. Medzery sú vyplnené ihličnatými konármi. Ďalej musíte zabaliť kvetináč s pytlovinou a doň umiestniť strom. Potom môžete produkt ďalej ozdobiť korálkami, iskrami, kvetmi, korálkami.

Topiary z kužele a žalude

Gaštan a kužeľ topiary

Topiacia gaštanov a šišiek sa vykonáva podľa štandardnej technológie. Rozdiel je iba vo výzdobe koruny. Tu sa spolu s kužeľmi používajú gaštany, ktoré remeslu dávajú jesennú náladu. Zdobenie korunky topiary žalúdkami má rovnaký účinok.

Gaštany môžete ozdobiť niekoľkými spôsobmi.

 1. Môžete robiť bodové maľovanie. Hladké kamienky sú často zdobené touto metódou, ale pre gaštany je táto technika veľmi vítaná.
 2. Gaštany môžu byť tiež zdobené striebornými alebo zlatými farbami na striekanie.
 3. Môžete len zafarbiť gaštanové klobúky.

Hlavným pravidlom pri zdobení gaštanových plodov je zdôrazniť prírodnú krásu orecha, jeho hladký povrch.

Topiary kužeľov a horského popola

Poďme sa krok za krokom pozrieť, ako vyrobiť produkt horského popola a šišiek, ktorý je ideálny pre novoročné domáce dekorácie. Na vytvorenie takého vnútorného stromu budete potrebovať:

 • baliace špendlíky;
 • plastový kelímok;
 • nožnice a lepidlá;
 • polystyrénová pena a lano;
 • bobule, šišky;
 • sušené kvety, lyká lýko;
 • krepový papier, drevená palica.

Zloženie produktu je štandardné a pozostáva z 3 častí: trupu, základne a korunky.

Najprv musíte dokončiť základy. Základňa je vystrihnutá z peny, jej priemer by sa mal rovnať priemeru plastovej misky a vložte ju do nádoby. Okrem týchto šálok, na topiary kužeľov, listov a horského popola, môžete použiť ďalšie nádoby: hrnce, šalátové misky, plechovky, ako aj kvetinové špongie.

Novoročný topiary, ako každý iný, sa neobíde bez kmeňa. Týmto prvkom sú drevené paličky zabalené do povrazu. Na každej strane palice je lano pripevnené k lepidlu. Okrem drevených palíc môžete na kmeň stromu použiť aj konáre stromov, kvetinové konáre, drôty. V každom prípade však bude musieť byť základňa ozdobená páskou, papierom, povrazom.

Workshop o montáži produktu je pomerne jednoduchý. Najskôr sa kmeň vloží do základne v strede a pripevní sa na lepidlo. Koruna je pripevnená k hornej časti hlavne, opäť na lepidlo.

Čo robiť ďalej? Zostáva iba pripevniť ozdobné prvky. Za týmto účelom sa korunka najprv zabalí do oranžového papiera a pripevní ju lanom k ​​základni. Podobne ozdobíme nádobu, do ktorej je vložený topiary, iba použite zelenú knihu. Môžete ho pripevniť na povraz alebo pásku.

Potom sa odoberú bobule horského popola a navlečú sa na kolíky. Takže na ihličkách máte veľa bobúľ. Potom by mali byť zaseknutí v korunke topiary. Z centra je potrebné pohybovať sa v smere hodinových ručičiek. Vzdialenosť medzi plodmi by nemala zostať. Dôležité! Ak sa rozhodnete vyrobiť strom čerstvých bobúľ, pripravte sa na to, že časom vyschnú. Preto sa odporúča používať vopred sušené bobule. Po založení horského popola by ste mali topiary zdobiť sušenými kvetmi a šiškami. Korunu môžete ozdobiť zrnkami kávy, stuhami, pistáciami a kúskami látky. Namiesto zvyčajného horského popola si môžete vziať bobule čučoriedky alebo malé jablká.

Najobľúbenejšou formou vytvárania stromu z bobúľ a šišiek je kužeľ alebo guľa. Výrobok s korunkou v tvare kocky vyzerá originálne, ale je trochu ťažšie ho dokončiť.

DIY topiary z kužele

Každý môže vytvoriť topiary z kužele. Na tento účel je potrebné pripraviť iba potrebné materiály a starostlivo sledovať podrobné majstrovské triedy.Komentáre:

 1. Priestly

  Aké dobré, že sa nám podarilo nájsť taký úžasný blog, a o to viac vynikajúci, že existujú takí inteligentní autori!

 2. Amnchadh

  Well done, it seems to me, this is the brilliant sentence

 3. Maudad

  I did not speak that.

 4. Gokinos

  Nemáš pravdu. Môžem to dokázať. Napíš mi v PM.

 5. Lendell

  Cool :) You can say it blew my brain! :)

 6. Brock

  Tvoj nápad je jednoducho skvelý

 7. Yagil

  Relevantný uhol pohľadu, zvedavý.

 8. Taregan

  Určite nie je prítomný.Napíšte správu