Dom a záhrada

Technológia Janet Craig Indoor Dracaena


Dracaena sú veľmi populárne v interiérových kvetinách. Janet Craig nie je výnimkou. Tento nenáročný a veľkolepý závod má tmavozelené listy a je ideálnou voľbou na zdobenie kancelárskych a domácich interiérov v moderných štýloch. Zvlášť originálny tento dracaena vyzerá ako prvok interiéru v high-tech štýle.

Opis zariadenia

Vlasťou tejto prekvapivo nenápadnej a okrasnej rastliny sú tropické regióny Afriky a Ázie, ako aj územie Kanárskych ostrovov.

Dracaena "Janet Creig Branched" (Dracaena "Janet Creig Branched") má veľmi svetlé a elegantné listy. Hlavná farba je zelená, bez pruhov. Listy sa zbierajú vo zväzkoch a nachádzajú sa na hustom, tmavom kmeni kmeňa.

Dracaena: rastie

Funkcie starostlivosti

Starostlivosť o dracaénu príslušného druhu zahŕňa niekoľko prvkov.

Výber umiestnenia a osvetlenie

Dracaena "Janet Craig" má niektoré rozdiely od rastlín so svetlejším listom. „Janet Craig“ sa dokonale prispôsobí miernym svetelným podmienkam.

Ak je zakúpená rastlina vysadená v plastovej prepravnej nádobe, mala by sa do dvoch týždňov presadiť do keramickej nádoby.

Rastlina potrebuje mierne osvetlenie, pričom prítomnosť vysokokvalitného prírodného svetla alebo používanie výkonných žiariviek je povinné. Rastlinu je potrebné chrániť pred priamym slnečným žiarením.

Zalievanie

Na jar av lete by sa mala Janet Craig napojiť častejšie ako v zime a na jeseň. Ukazovatele frekvencie polievania a striekania priamo závisia od parametrov vlhkosti, ako aj od teplotného režimu v miestnosti. Pred zavlažovaním sa odporúča skontrolovať pôdnu vlhkosť v hĺbke 2 cm.

Signál pre ďalšie zalievanie je mierny stupeň pôdnej vlhkosti. Slabo vysušená pôda vyžaduje zrušenie zavlažovania a zavedenie vysokokvalitného uvoľnenia hornej vrstvy. Uvoľňovanie pôdy sa výhodne uskutočňuje dvakrát mesačne.

Pri striekaní je dôležité zaistiť, aby sa v hĺbke lievika listov a na kmeňoch nehromadila vlhkosť. Rozmrazovanie listov a stoniek spôsobuje rozpad, výsledkom čoho sú rastliny mäkké, zvrásnené a dostatočne rýchlo odumrú. Na zavlažovanie a postrekovanie sa smie používať výlučne voda s izbovou teplotou, ktorá sa nechala stáť jeden deň.

Vrchný obväz

Pri pestovaní Janet Craig dracaena je veľmi dôležité nezanedbávať výživu rastlín. Optimálne obdobie na hnojenie je od marca do novembra. Počas tohto obdobia sa výživa rastlín vykonáva pomocou univerzálneho typu hnojiva určeného pre dracaénu alebo palmy. Vkladajte v súlade s návodom na použitie raz za dva týždne.

V zime potrebuje rastlina hnojenie, ktoré sa vykonáva mesačne s použitím polovice dávky uvedenej v pokynoch. Hnojivá by sa mali aplikovať výhradne na zvlhčenú pôdu ihneď po zavlažovaní.

Transplantácia

Po úplnom naplnení starého kvetináča musí byť Janet Craig presadená do novej výsadbovej nádoby. Obdobie medzi transplantáciami je zvyčajne dva alebo tri roky. Transplantácia sa vykonáva začiatkom marca. Kontajner použitý na vykládku by mal byť o niečo väčší ako predchádzajúci kvetináč.

Pôdnu zmes je možné používať ako hlinku, tak aj rašelinu. Hlavnou podmienkou je zabezpečenie kvalitného odtoku na báze expandovaného ílu alebo vermikulitu. Pri presádzaní sa odporúča použiť spôsob presádzania rastlín s kusom zeme.

Čo spôsobuje najväčšie škody na rastline

Dracaena, ako je Janet Craig, spravidla toleruje bezvýznamné chyby tým, že odchádza dosť vytrvalo. Avšak pri pravidelnom nedodržaní technológie pestovania dračiek môže ochorieť a dokonca môže zomrieť:

  • pri zamokrení hlinenej kómy sa veľmi často vyskytuje hniloba koreňového systému rastliny, ktorá môže veľmi rýchlo zničiť rastlinu
  • presušenie hlinenej kómy môže spôsobiť zvlnenie a vyschnutie listov rastliny;
  • nízka vlhkosť vzduchu v miestnosti spôsobuje stmavnutie a vysušenie koncov listov rastlín;
  • Vystavenie priamemu slnečnému žiareniu často vedie k popáleniu listov.

Okrem toho môže byť rastlina vystavená voškám, strapcom, svrabom a roztočom, proti ktorým bojujú špeciálne insekticídne prostriedky.

Starostlivosť o doma Dracaena

Prísne dodržiavanie technológie kultivácie Janet Craig dracaena umožňuje záhradníkom získať zdravú, silnú a krásnu izbovú rastlinu s jedinečnými vlastnosťami na čistenie vnútorného vzduchu.