Rada

Opis odrody paradajok Belfort, vlastnosti pestovania a starostlivosti

Opis odrody paradajok Belfort, vlastnosti pestovania a starostlivosti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Chovatelia obdarili paradajku Belfort f1 vysokými úrodami a odolnosťou voči nebezpečným chorobám rajčiakov. Aké ďalšie výhody má odroda?

Popis

Belfort f1 je nová skorá hybridná odroda, ktorá sa medzi všetkými odrodami zeleninových plodín líši veľkým ovocím a dobrou imunitou.

Typ rastliny je neurčitý. Od okamihu, keď sa výhonky objavia na povrchu, do začiatku dozrievania plodov, uplynie 90 - 100 dní. Výška veľkoplodej odrody rajčiakov sa pohybuje od 1,5 do 2 m. Kroviny sú odolné voči vertikulárnemu vädnutiu, mozaike, bodkovanému vädnutiu, bronzovej škvrne, chorobe kladosporium.

Rastliny navyše nie sú ovplyvňované nepriaznivými faktormi, ako je slabé svetlo, nízke a vysoké teploty.

Kvôli krátkym internódiám sa na jednom puzdre vytvorí 8 kefiek. Plody sú zhora okrúhleho tvaru, sploštené a v spodnej časti sú pretiahnuté do tenkého krátkeho „nosa“. Zrelé plody sú sfarbené do tmavočervena. Dužina je šťavnatá, mäsitá. Hrúbka steny 10–12 mm, 4–6 semenných komôr. Vďaka svojej vysokej hustote rajčiaky Belfort nepraskajú, dobre znášajú prepravu na veľké vzdialenosti a dlho sa skladujú.

Ak sú splnené všetky požiadavky na starostlivosť, plody vážia 250 - 300 g. Na vytvorenom kríku hmotnosť plodov dosahuje 350 g.

Odroda je určená na vnútorné pestovanie. Opis hybridu sa v praxi potvrdzuje, keď sa pestuje v prvom alebo druhom víre.

Vlastnosti pestovania a starostlivosti

Holandský hybrid má zvyčajné požiadavky na starostlivosť. Pri kultivácii veľkoplodej odrody by sa mala venovať osobitná pozornosť výžive a formovaniu. Optimálna teplota pre vývoj paradajok je + 22– + 25 ° C. Pri teplotách pod +10 ° C sa vaječník rozpadne. Aby vzhľad sadeníc neutrpel nedostatkom svetla, odporúča sa rastliny doplniť fytolampami.

Aký druh záhradnej manipulácie je potrebné vykonať, aby vlastnosti hybridu zodpovedali rastline v záhrade:

  • Polievanie. Ako všetky paradajky, aj Belfort potrebuje mierne množstvo vody. Pri pestovaní plodín by nemalo byť povolené dlhé sucho a podmáčanie. Obidve podmienky majú nepriaznivý vplyv na stav rastliny a jej úrodu. V závislosti na počasí sú kríky napojené 1-2 krát týždenne.
  • Podväzok. Vysoká odroda nevyhnutne potrebuje podporu. Preto potom, čo sa sadenice zakorenia na novom mieste, sú v jeho blízkosti nainštalované kolíky alebo vodorovná mreža. Zaistite stonku pomocou špagátov alebo nylonových látkových rezov.
  • Prvýkrát sa mladé rastliny potápajú vo veku 2-3 pravých listov, druhé - 5-6.
  • Vrchný obväz. Ako hnojivá pre paradajky je lepšie používať viaczložkové minerálne zmesi, ktoré okrem chemických prvkov zahŕňajú aj aminokyseliny. Aby bol vrchný obväz efektívny, odporúča sa pred zakúpením hnojív vykonať rozbor pôdy.

Ohlasy

Podľa názorov, ktoré na fórach o záhradníctve zanechali skúsení poľnohospodári, sa hybrid zhoduje s popisom výrobcu.

Pri správnej výžive a tvorbe kefiek je hmotnosť paradajok 300 - 400 g. Záhradkári si zároveň uvedomujú, že krík zhadzuje ovocie, ak je zaťaženie kefy veľmi veľké.

Pestovali ste paradajky Belfort f1 v skleníku? Ako sa prejavila kultúra? Zanechajte recenzie, aby ste presvedčili záhradníkov, pre ktorých je ťažké si vybrať z mnohých odrôd.


Pozri si video: FARMA BABINDOL - tak má chutiť paradajka (Smieť 2022).