Rada

Charakteristika a popis odrody paradajok Pink Stella, jej úroda

Charakteristika a popis odrody paradajok Pink Stella, jej úroda


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mnoho sibírskych druhov zeleniny má zvláštny charakter. Ružová stéla je úžasná paradajka, kombinuje niekoľko výhod, prakticky bez nevýhod. Amatérsky pestovateľ zeleniny, ktorý túto odrodu vysadil aspoň raz, oceňuje jej vysoký výnos a nenáročnosť. Záhradníci zaraďujú paradajku Rose Stella na svoj najlepší zoznam pre každoročné pestovanie.

Výberová hviezda

Paradajková ružová Stella bola chovaná slávnymi chovateľmi Novosibirska - T.N.Postnikovou a V.N.Dederko. Kreatívny tím rovnako zmýšľajúcich vedcov vytvoril mnoho populárnych moderných odrôd paradajok, ale Pink Stella sa stala jednou z najlepších. Najskôr autori dali tejto paradajke meno Super Pepper a paradajka si okamžite získala lásku záhradkárov. Odroda pod týmto názvom už niekoľko rokov predáva poľnohospodárska firma „Sibírska záhrada“.

Keď paradajka úspešne zvládne štátne testy, je načase získať na ňu patent a zaradiť ju do Štátneho registra semien. Slovo „super-korenie“ bolo považované za príliš dlhé a nepohodlné. Musela som zmeniť meno na Pink Stella. V roku 2006 získala odroda patent ako vynikajúci úspech v šľachtení a v roku 2007 bola zaradená do štátneho registra. Mimochodom, tam sa javí ako paradajka „Pink Stele“ s jedným „l“.

Všeobecne sú stéla a stéla rôzne slová. Stele je pomník v podobe vysokého stĺpa, Stella je meno ženy, v preklade z latinčiny „hviezda“. Ak vezmeme do úvahy predĺžený tvar plodov odrody paradajok, ktoré nás zaujímajú, môže byť vhodnejšie hovoriť o „stéle“. Ale na rozdiel od štátneho registra sa meno „Stella“ zaseklo a vošlo medzi ľudí.

Rose stella (hviezda) je krásne, zvučné meno, prekvapivo vhodné pre takúto veľkolepú odrodu paradajok.

Agrofirm „Sibírska záhrada“ ponúka originálne semená s názvom „Pink Stella“. Mnoho amatérskych záhradníkov nevie o premenovaní a naďalej hľadá v obchodoch odrodu paradajok Superpepper od spoločnosti Siberian Garden, ktorá sa dnes vyrába ako Pink Stella. Niektoré semenárske spoločnosti predávajú paradajky Stella Rose.

Odrodové vlastnosti

Podrobné vlastnosti a popis odrody odhaľujú celý rad jej pozoruhodných výhod. Prejavujú sa nielen v sibírskej zemi. Je to najväčší z raných paradajok a najskôr z veľkých.

Krík

Rastliny plodia nádherne na vonkajších posteliach. Môžu byť vysadené v skleníkoch ako nízky tmel. Odroda je mimoriadne nenáročná, darí sa jej za každého počasia. Nie príliš náročný na poľnohospodársku technológiu. Môže trpieť neskorou plesňou.

Listy sú veľké, tmavozelené, sedia na hrubých, krátkych stopkách. Výkonný listový prístroj poskytuje vynikajúcu fotosyntézu a vynikajúco funguje pri zbere úrody.

Stonka rajčiaka dorastá do výšky asi pol metra. Na začiatku vegetačného obdobia je štandardného typu, hustý, zavalitý, vzpriamený, stlačený, mimoriadne kompaktný, potom sa trochu rozprestiera. Kvôli determinancii táto paradajka sama prestala rásť a uviazala niekoľko štetcov. Skoré zovretie (až po prvý štetec) urýchľuje dozrievanie a zvyšuje úrodu. Ďalšie tvarovanie nie je potrebné.

Ovocie

Doba zrenia rajčiaka je stredne skoro.

Trsy sa začínajú vytvárať pomerne skoro - po rýchlom raste 7 - 8 listov. Ďalej sú vaječníky často umiestnené cez list, čo zaisťuje vynikajúci výnos. V každej kefke je úspešne zviazaných 3 - 5 a dokonca 7 paradajok. Vaječníky sa rýchlo zväčšujú.

Hmotnosť ovocia Pink Stella je v priemere 130 - 150 gramov. V prvej kefke sú oveľa väčšie - každá po 250 - 350 gramov (rekordných dokonca 400 - 500). Na horných strapcoch paradajky tvarom a veľkosťou pripomínajú plody odrody Fighter (Buyan red) s hmotnosťou 70 - 90 gramov.

Tvar paradajok je podlhovasto-paprikovitého tvaru, smerom dole zúžený, často mierne hrotitý. Prvé, najväčšie plody sú reniformné alebo srdcovité, zo strán mierne sploštené.

Farba je jednotná, bez zelenej škvrny na stopke. Farba je veľmi krásna, chutná - svetlo karmínová alebo sýta ružová. Pokožka nie je príliš tvrdá. Buničina je ružová, má priemernú hustotu - stredne mäsitá, stredne šťavnatá. Semien je veľmi málo a sú malé. Chuť paradajok je skvelá - dezertná, sladkastá.

Výnos odrody je v priebehu rokov stabilný. Ružová stéla prináša ovocie každé leto, a to aj napriek prírodným katastrofám. Paradajkové kefy sú úspešne pletené a rýchlo rastú v najrôznejších poveternostných podmienkach. Minimálny výnos na meter štvorcový je 7 kilogramov. Naozaj si dajte jeden a polkrát viac.

Vymenovanie

Ružová stella je najnáročnejšia z odrôd sladkého šalátu... Paradajka je ideálna na prírodnú konzumáciu v šalátoch z čerstvej zeleniny. Jedinou nevýhodou odrody (ktorá je neodmysliteľnou súčasťou všetkých lahodných odrôd šalátu) je nízka trvanlivosť zrelého ovocia. Zelené paradajky dobre zrejú, ale v zrelosti dlho nevydržia.

Čo sa týka veľkosti a tvaru, sú paradajky Pink Stella z horných kefiek celkom vhodné na morenie a morenie. Je pravda, že kvôli tenkej šupke a jemnej konzistencii buničiny sa po zahriatí plody často prasknú. Najúspešnejšia bude konzervácia paradajok v kusoch v želatíne - to je len pre mäsité odrody. Hustá šťava sa ukáže byť chutnou a sladkou: ak vyrástla veľká plodina, nemôžete ju nechať pokaziť. Môžete si pripraviť „chren“ („gorloder“) alebo uvariť kečup, paradajkovú pastu.

Podrobnosti o poľnohospodárskom inžinierstve

Bez ohľadu na to, aká je odroda nenáročná, paradajka plne odhalí svoj potenciál iba pri dobrej starostlivosti. Ružová stéla, keďže je veľkoplodá, veľmi dobre reaguje na mnoho poľnohospodárskych techník.

Obdobie sadeníc

Pri popise paradajok Pink Stella je potrebné spomenúť cennú vlastnosť: paradajky sú v semenákoch mimoriadne kompaktné. Rastliny dobre tolerujú tienenie, vyvíjajú sa normálne aj na severných a západných oknách mestských bytov. Podobne sa správajú aj mladé sadenice odrôd Fighter (Buyan) červená a Buyan žltá. Stonky sú zavalité, s tesne umiestnenými internódiami, širokými listami. Len ružová stella má väčšie, mierne kučeravé listy.

Vrcholy sadeníc sú mierne natiahnuté a zriedené iba so silným zahustením, preto by ste s trhaním nemali meškať. Vykonáva sa po raste jedného alebo dvoch pravých listov. Intenzívne teplo môže tiež spôsobiť abnormálny rast. Sadenice nie je potrebné prekrmovať, zaobídete sa úplne bez kŕmenia.

Častou chybou začínajúcich záhradníkov je príliš skorý termín sejby pre semená ružovej stely. V prípade tejto odrody sú prerastené sadenice oveľa horšie ako podrastené sadenice. Vek rastlín po prenesení na zem by nemal presiahnuť 50 dní. Semená teda musia byť zasiate dva mesiace pred výsadbou. Ak najskôr umiestnite rastliny pod prístrešky, potom je približný dátum výsadby v podmienkach stredného pásu a na Sibíri polovica alebo koniec mája. To znamená, že sejba sa vykonáva 15. - 20. marca.

Pri vystúpení priamo do otvoreného terénu (10. - 20. júna) sejú ešte neskôr - v polovici apríla.

V zemi

Pri starostlivosti o odrodu Pink Stella hrajú rozhodujúcu úlohu dve okolnosti. Je potrebné pripomenúť, že ide o určujúcu a veľkoplodú odrodu:

 1. Na jeden meter štvorcový postele je umiestnených 4 - 5 kríkov.
 2. Vyžaduje sa podväzok z rastlín, inak paradajky spadnú alebo sa zlomia pod ťarchou závažných plodov. Každý štetec nie je potrebné viazať, je dostatočne pevný.
 3. Je veľmi žiaduce vykonať zovretie pod prvou kefou. To urýchli plnenie a dozrievanie ovocia, zvýši veľkosť paradajok a celkovú úrodu. Odstraňujú sa extra výhonky, ktoré lezú zo zeme a všetky bočné vetvy vyrastajúce z dutín listov pod prvým vaječníkom.
 4. Nie je potrebné štipnúť nad prvou kefou.
 5. V auguste nie je potrebné lezenie (odstránenie rastového bodu). Kríky svoj rast dokončia samy.
 6. Vrchný obväz a zalievanie paradajok sa vykonáva ako obvykle.
 7. Je dôležité dodržiavať striedanie plodín, vykonávať ochranné opatrenia proti neskorej plesni.

Rose stella nie je hybrid, ale odroda, takže plody z najlepších kríkov môžete nechať na semená. K tomu sa odporúča zvoliť zdravé paradajky s typickými odrodovými vlastnosťami, najlepšie z druhej ruky.

Skúsenosti amatérskych pestovateľov zeleniny

Dobré recenzie z celej krajiny hovoria o výnimočnej ekologickej plasticite sibírskej odrody.

Olga Markina (Myski, región Kemerovo): „Pre mňa je Pink Stele paradajkami číslo jeden. Sadím ich už niekoľko rokov. Všimol som si iba jednu nevýhodu: nie sú dlho uložené. Ale paradajky sú také chutné, že ich rýchlo zjeme, pretože rodina je veľká. ““

Yu.P. Vershinin (dedina Vershinino, Tomská oblasť): „Naše miesta sú chladné, okolo tajgy. Nie všetky paradajky fungujú dobre. Vyskúšal som veľa odrôd, ktoré som predával z celej krajiny. Na viniči sa červenali iba najskoršie odrody, ale nepáčila sa mi ich chuť. A Pink Stella dobyla hneď v prvom roku. Semená tejto paradajky som kúpil v obchode, lákalo ma ju popísať. Ukázalo sa, že pravda bola napísaná na obale a v dnešnej dobe je to veľmi zriedkavé. V júli pršalo, ale to nezasahovalo do úrody. ““

Rodina Gurevičových (Čechov, moskovský región): „Nedávno sme sa presťahovali do moskovského regiónu zo Sibíri a priniesli sme si so sebou semená našich obľúbených ružových paradajok. Ružová stéla je druh paradajky, ktorá sa pravdepodobne bude vyrábať kdekoľvek. ““

Goncharenko Julia Andreevna (Čeľabinsk): „Susedia spočiatku pestovali ružovú stellu. Mal som rád naše uralské odrody. Ale v chladnom lete ma sklamali a paradajky susedov boli v najlepšom. Kúpil som si od nich paradajku Pink Stella na semená a už tri roky ich zbieram dosť pre seba aj na predaj. “

Mnoho záhradníkov poznamenáva, že je prospešné pestovať ružovú stelu na obchodovanie so sadenicami paradajok. Zavalité a bohato kvitnúce kry sú vypredané veľmi ochotne.


Pozri si video: Vypestujte si aj vy zeleninu priamo na vašom balkóne! Záhradníctvo EMMA. Dámsky klub RTVS (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Burleigh

  And everything, and variants?

 2. Ala'

  Áno dobre ty! Stop!

 3. Sanbourne

  No ľudia, vy mokrí!

 4. Ahreddan

  Excuse, I have thought and have removed the ideaNapíšte správu