Inštrukcia

Uhorka „Sibírsky veniec“: sľubný hybrid

Uhorka „Sibírsky veniec“: sľubný hybrid


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Uhorka „Sibírsky veniec f1“ je super-lúčový, parthenokarpický hybrid, ktorý je schopný dlhodobo tvoriť skleníky. Plod je pozorovaný až do neskorých jesenných mrazov. Takáto hybridná forma sa môže pestovať ako v otvorenej, tak aj v chránenej pôde.

Kľúčové vlastnosti

Najnovší hybrid "Siberian Garland" začlenil výhody väčšiny odrôd uhoriek, ktoré sú medzi pestovateľmi zeleniny obľúbené a žiadané. Medzi veľmi bohatým sortimentom uhoriek vyniká samoopelivý hybrid kvetu sibírskeho veniec, ktorý zodpovedá jeho názvu a tvorí dlhé riasy s veľmi veľkým množstvom kvalitnej zelene.

Zrelé zelene sa vyznačujú neuveriteľnou šťavnatosťou, výraznou arómou uhoriek a ich dužina má príjemnú sladkú chuť a chrumkavosť. Plody sú ideálne na morenie, morenie, ako aj na použitie v šalátoch a čerstvých. Hybrid patrí do kategórie predčasne rastúcich plodín a veľmi skoro vytvára úrodu. Priemerná veľkosť zelene sa môže líšiť od 5 cm do 8 cm. Chuť je vynikajúca.

Výhody triedy

Hlavnou výhodou Sibírskeho veniec je jeho stabilita a veľmi vysoká produktivita. Okrem toho má hybridná forma nasledujúce výhody:

 • samoopelenie, ktoré vám umožní získať úrodu bez ohľadu na prítomnosť opeľujúceho hmyzu;
 • odolnosť proti chladu;
 • zriedkavo postihnuté rôznymi chorobami;
 • hybridná forma uhorky je veľmi skoro;
 • vysoká obchodná kvalita a vynikajúca chuť;
 • univerzálnosť využívania zozbieraných plodín;
 • celkom dobre toleruje nepravidelnosť zberu zelenín;
 • možnosť pestovania na otvorenom priestranstve alebo v skleníku.

Uhorky: odrody a hybridy

Pravidlá vykládky

Uhorky tejto novej a nezvyčajnej hybridnej formy sa môžu pestovať zasiatím semien do otvorenej, ale úplne zahriatej pôdy alebo pomocou metódy sadenice. Hybrid prvej generácie sa získal krížením dvoch populárnych odrôd. Takéto uhorky rastú veľmi rýchlo, sú nenáročné na starostlivosť a majú vysoký výnos.

Na získanie vysoko kvalitných a životaschopných sadeníc by sa semená mali vykonávať v úrodnej pôdnej zmesi obohatenej o komplex hnojív. Počas kultivácie by sa teplota mala udržiavať na 25 ° C. Norma pre rast sadeníc sa považuje za obdobie 23 až 25 dní. Sadenice sa vysádzajú na otvorenom teréne po neskorých jarných mrazoch. Pri výsadbe sadeníc v skleníkoch a skleníkoch sa podmienky posunú o dva týždne.

Uhorka sa zasieva semenami do pôdy, ktorá sa slnečnými lúčmi zahreje na 14 ° C alebo 15 ° C. Takéto ukazovatele sa spravidla pozorujú na území stredného Ruska v poslednej dekáde mája. Hĺbka umiestnenia štandardného osiva je asi 1,5 - 2 cm. Pri výsadbe sadeníc a výseve semien sa odporúča dodržiavať vzor s rozmermi 60 x 15 cm.

Funkcie starostlivosti

Pred a po výsadbe rastlín na otvorenom priestranstve by sa malo vykonať zalievanie, aby sa zvýšila miera prežitia sadeníc. Hlavné opatrenia, ktoré by sa mali vykonávať počas starostlivosti, sú tieto práce:

 • zalievanie uhoriek hrebene by sa mali vykonávať pravidelne, pretože rastlina je náročná na vlhkú pôdu;
 • na zavlažovanie je potrebné používať teplú vodu, ktorá nepoškodzuje koreňový systém rastlín;
 • Krvné kríky sa odporúča kŕmiť každé dva týždne pomocou hnojovice alebo komplexného hnojiva;
 • systematické odstraňovanie buriny a uvoľňovanie pôdy na hrebeňoch nasýti korene rastlín potrebným kyslíkom;
 • dobrý výsledok je preukázaný mulčovacími hrebeňmi, ktoré znižujú rast burín a znižujú odparovanie vlhkosti z povrchu pôdy;
 • pri pestovaní sa používa metóda mreží, ktorá uľahčuje starostlivosť o rastliny a zber;
 • na ochranu pred chorobami a škodami spôsobenými parazitmi rastlín by sa malo vykonávať pravidelné striekanie listov uhoriek infúziami;
 • pri porážke uhoriek škodcami alebo chorobami sa odporúča používať špeciálne systémové fungicídy;
 • hybridy z tejto série sa musia formovať do jedného kmeňa, aby mali pozitívny vplyv na rast a vývoj rastlín, ako aj na zvýšenie výnosu.

Podľa poľnohospodárskej technológie dosahuje priemerný výnos 30 kg na meter štvorcový. Uhorky nie sú náchylné na zarastanie, bez horkosti a bez dutín, majú veľmi príjemnú, jemnú a sladkú chuť.

Po prečítaní príslušného článku o našom zdroji sa môžete dozvedieť o odrodových vlastnostiach uhoriek „Konkurent“.

Recenzie pestovateľov zeleniny

Recenzia tejto hybridnej formy je spravidla veľmi pozitívna. Rastlina tvorí malé, upravené a silné uhorky. Podľa väčšiny záhradníkov si pozemné uhorky vyžadujú menej údržby a sú živšie a chutnejšie.

Pestovanie sibírskeho veniec uvoľní veľké množstvo výsadbovej plochy, čo významne šetrí čas a energiu pri starostlivosti o rastliny. Pestovatelia zeleniny sa len pozerajú, ale teraz môžeme predpokladať vysoký dopyt po hybridoch novej série v nasledujúcich rokoch. Cena semenného materiálu je samozrejme pomerne vysoká, ale je plne opodstatnená vysokým výnosom, vynikajúcou chuťou a šetrnosťou k životnému prostrediu pestovaných zelených rastlín.

Ako pestovať sadenice uhoriek