Rada

Návod na použitie a zloženie Dakfosalu, dávkovanie tabliet a analógov

Návod na použitie a zloženie Dakfosalu, dávkovanie tabliet a analógov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Všetky druhy minerálnych prísad a prírodných hnojív pomáhajú obyvateľom leta a záhradníkom pestovať plodiny a zbierať vysoké výnosy. Je však dôležité zaistiť bezpečnosť plodiny. Vďaka produktu "Dakfosal" je možné účinne sa zbaviť hlodavcov a ničiť škodcov hmyzu. Zaobchádzanie s látkou si vyžaduje pozornosť a opatrnosť kvôli jej vysokej toxicite.

Zloženie a aktívna zložka insekticídu

Liečivo je dostupné vo forme tabliet, balené v injekčných liekovkách. Štandardné balenia - 0,3 kg a 1 kg. Zloženie insekticídu: fosfid hlinitý, fosfín (ovplyvňujú dýchanie škodcov hmyzu alebo hlodavcov a spôsobujú paralýzu nervového systému). Zvláštnosťou pôsobenia činidla je aktivita plynu.

K aktivácii tabliet Dakfosalu dochádza pod vplyvom vlhkosti vo vzduchu. Je to emitovaný plynný fosfín, ktorý vyvoláva ochrnutie špirálovitých svalov škodcov a prerušuje aktívne dýchanie. Aby bol liek vysoko účinný, je potrebné primerané množstvo kyslíka, inak sa pozoruje nízka úmrtnosť hmyzu.

V akých prípadoch sa používa?

Nástroj sa aktívne používa na dezinsekciu prázdnych skladovacích zariadení, skladovacích zariadení, výťahov, v ktorých sa obilie skladuje vo vreciach alebo hromadne pod fóliami. Droga má široké spektrum účinkov na škodcov (insekticíd, rodenticíd, akaricíd). Prípravok „Dakfosal“ sa používa na spracovanie sýpok s cieľom zničiť nosatca stodoly, mlynček na obilie, tabakový chrobák, molicu, molicu, chrobáka, kliešte a ďalších škodcov.

V otvorených priestoroch sa výrobok používa na ochranu oblastí pred krtkami a inými zemnými pohybmi. Ako rodenticíd sa navyše látka vyrába vo forme nálepiek. Aby ste zvieratá zničili, stačí do každého vchodu do červej diery počas dňa zapichnúť tyčinky „Dakfosal-anticrot“.

Mechanizmus akcie

„Fungovanie“ drogy možno rozdeliť do dvoch etáp. Účinná látka - fosfid hlinitý - nemá žiadne pesticídne vlastnosti. Keď však reaguje s vlhkosťou vo vzduchu, vytvára toxický plynný fosfín. Na vyvolanie ťažkej otravy stačí vdychovať vzduch 10-15 minút, v ktorých je koncentrácia toxickej látky 1 mg / kubický meter. meter.

Je potrebné poznamenať, že plyn má nepríjemný zápach a v prvých minútach nie sú pozorované žiadne príznaky otravy. Toxický účinok fosfínu trvá 1 - 24 hodín. Pri dlhodobom vetraní miestnosti sa plyn rozkladá na neškodné látky.

Pokyny na použitie lieku "Dakfosal"

Vzhľadom na toxicitu lieku by sa mali prísne dodržiavať odporúčania výrobcu týkajúce sa použitia.

Objekt sa spracovávaTyp škodcuSpotreba liekovPokyny na spracovanie
Prázdne sýpky, skladyŠkodlivý hmyz (okrem roztočov)5 g / cm3 meterPriestory sa ošetria pri teplote vzduchu najmenej 15 ° C. Trvanie spracovania je 5 dní. Po dôkladnom vetraní je povolené zaťaženie priestorov.
Výťahy plnené zrnom vo vreciach alebo voľne loženéHmyz a kliešte9 g / tona semien, zŕnTeplota spracovania sa udržuje. V prítomnosti kliešťov je doba pôsobenia lieku 9 dní. Po vyvetraní majú ľudia povolený vstup do skladu

Bezpečnostné opatrenia

Pri spracovaní priestorov sa v prvom rade vypočíta množstvo požadovanej látky, vypracuje sa plán umiestnenia tabliet.

Základné bezpečnostné požiadavky:

  • na obdobie práce s Dakfosalom sa nasadzuje celá sada osobných ochranných prostriedkov (kombinéza, čižmy, rukavice, špeciálny respirátor);
  • keď sa objavia prvé príznaky udusenia, práca sa zastaví; je potrebné opustiť miestnosť;
  • po dokončení spracovania skladu alebo výťahu sa musíte osprchovať a OOP sú odoslané na neutralizáciu. Spracovaná miestnosť je tesne uzavretá a informácie o udalosti sú zverejnené na dverách.

Je prísne zakázané kontaktovať tablety alebo granuly s nahým telom alebo otvorenými oblasťami pokožky. Produkt tiež nemôžete cítiť. Je potrebné pamätať na to, že pri vysokých teplotách vzduchu (od 30 ° C) sa zvyšuje riziko prudkého uvoľnenia fosfínu, čo môže spôsobiť ťažké popáleniny a otravu.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

V prípade otravy liekom je diagnostikovaný 3. stupeň. Veľmi nebezpečná je aj chronická otrava, ktorá spôsobuje cirhózu pečene, krvné choroby, rozmazané videnie a zhoršenie reči.

Kompatibilita liekov

Súčasné použitie "Dakfosalu" a iných insekticídov sa neodporúča, pretože so zvýšeným obsahom oxidu uhličitého v miestnosti sa výrazne zvyšuje účinok fosfínu.

Pravidlá ukladania

Vzhľadom na vysokú toxicitu lieku je prísne zakázané skladovať tablety v sklade alebo v miestnosti súčasne s potravinami, domácnosťou alebo predmetmi pre domácnosť. Rozsah skladovacích teplôt od -20 ° С do +35 ° С. Sklad musí byť vybavený prívodným a odsávacím vetraním. Umiestnenie dusíkatých hnojív a „Dakfosalu“ do tej istej miestnosti nie je povolené.

Aby sa zabránilo škodlivým účinkom lieku na ľudský organizmus alebo chronickým otravám, je vhodné liek použiť ihneď po zakúpení.

Čo je možné nahradiť?

Populárnym analógom lieku je Selfos, ktorý je tiež určený na ochranu skladovania obilia pred škodcami. Výhody prípravku: stredná toxicita, ničenie hlodavcov a rôznych druhov hmyzích škodcov, nehromadí sa v zrne, nízka spotreba. Na spracovanie 1 tony obilia sú potrebné tri tablety.

Použitie špeciálnych prípravkov výrazne zjednodušuje ochranu obilnín pred škodcami a zaisťuje spoľahlivé ničenie hlodavcov a krtkov. Je však potrebné vziať do úvahy toxicitu finančných prostriedkov a potrebu dodržiavať bezpečnostné požiadavky.


Pozri si video: Jak začít při zateplování? (Február 2023).