Rada

Recepty na prípravu predjedál Predjedlá na zimu

Recepty na prípravu predjedál Predjedlá na zimu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Alternatívou kečupu sa stal domáci paradajkový apetít - omáčka, ktorá sa pripravuje pomocou zjednodušenej technológie. Je založený na zemiakovej kaši s rôznymi možnosťami prídavkov do zeleniny. Na okorenenie domácej omáčky sa do prázdnych miest dávajú rôzne druhy papriky, cesnak, bazalka, petržlen, tymián, koriander.

Všeobecné pravidlá výroby omáčky

Neexistuje žiadny prísny recept. Pri príprave kečupu doma by ste mali dodržiavať pravidlá prípravy zeleniny a čas ich tepelnej úpravy. Podľa zloženia a štipľavosti sa lahodný domáci prípravok používa ako predjedlo, dochucovadlo do polievok a príloh a omáčka k hlavným jedlám.

Príprava zeleniny

Pred prípravou chuti do jedla sú všetky ingrediencie starostlivo vytriedené. Zelenina, ktorá vykazuje známky znehodnotenia, sa vyhodí.

 1. Paradajky sa blanšírujú umiestnením na 2 minúty. do horúcej vody. Po odstránení kože sa rozdrvia v mixéri.
 2. Sladká a pálivá paprika sa čistí odstránením semien a vnútorných septa. Buničina je jemne nakrájaná alebo nasekaná na mlynčeku na mäso.
 3. Zelenina, ako sú jablká, cukety, baklažány, sa umyje, vyberú semenné komory a nakrájajú sa na malé kúsky s rozmermi 2 x 2 cm.
 4. Olúpte a umyte mrkvu, cibuľu a cesnak. Cibuľa je nakrájaná nadrobno. Mrkvu a cesnak zomelieme na strúhadle.

Čím jemnejšiu konzistenciu chcete dosiahnuť, tým dôslednejšie by sa mala krájať zelenina s hustou štruktúrou.

Tepelné spracovanie

Hlavnou zložkou kečupu sú paradajky. Varia sa na požadovanú konzistenciu 1 - 2 hodiny. Ak je v recepte mrkva, potom je položená v hrnci pred zvyškom zeleniny na 15-20 minút. Ďalej sa do kečupu dajú cukety, jablká alebo baklažány. V neposlednom rade cibuľa a aromatické byliny. Na konci varenia sa do kečupu pridá korenie, cesnak a hlavné konzervačné látky - soľ a cukor. Potom sa omáčka varí asi 20 minút a okamžite sa zabalí do sterilných nádob.

Pokrmy na dlhodobé skladovanie domácich konzervovaných potravín musia byť sterilizované. Podľa týchto jednoduchých pravidiel sa zimné polotovary uskladňujú aj pri izbovej teplote veľmi dlho.

Recepty

Ponúkam vám dva recepty na chuť k jedlu, ktoré som si už sama pripravila a veľmi ma potešila. Na ich základe bude každá žena v domácnosti schopná ľahko spracovať úrodu paradajok na kvalitnú zimnú prípravu.

Najbližšie k tradičným predjedlám pripraveným na zimu je recept na predjedlo s cuketou a feferónkami. Ďalším receptom na zber paradajok, ktorý sa dá nazvať prechodnou možnosťou medzi kečupom a občerstvením, je apikiková chuť.

Recept číslo 1

Možnosť zberu cukety je skôr ako zeleninové predjedlo. Je hustejšej konzistencie a môže sa podávať ako samostatné jedlo.

Recept vyžaduje:

 • zrelé paradajky - 3 kg;
 • cuketa - 2 kg;
 • hlavy cesnaku - 4 ks .;
 • feferónka - 2 ks .;
 • rafinovaný rastlinný olej - 0,2 ml;
 • kryštálový cukor - 1 pohár;
 • soľ - 50 g

Paradajky a cuketa sa pokrájajú na kúsky 2 x 2 cm. Paprika sa krája na pásiky. V rozohriatom oleji sa natiera zelenina, cukor, soľ. Zeleninová hmota, aby sa nespálila, sa dusí na miernom ohni. Hotové hotové občerstvenie je rozložené do sterilných nádob. Konzervy sú hermeticky uzavreté a obrátené hore dnom.

Recept číslo 2

Iná verzia apetítovej omáčky sa dá porovnať s adjikou. Ale nazvime to predjedlo alebo šalát, pretože sa pripravuje s prídavkom jablka, sladkej papriky, mrkvy.

Na prípravu tohto receptu budete potrebovať:

 • zrelé paradajky - 2,5 kg;
 • jablká - 500 g;
 • sladká paprika - 500 g;
 • mrkva - 500 g;
 • feferónky - 2 ks;
 • cesnak - 200 g;
 • soľ - 50 g;
 • kryštálový cukor - 1 pohár;
 • rafinovaný rastlinný olej - 1 pohár;
 • octová esencia 6% - 140 g.

Olúpanú zeleninu nakrájame na jemnom mlynčeku na mäso. Dajte do ohňa a haste asi dve hodiny. Do varenej hmoty sa pridá feferónka, kryštálový cukor.

Po 35-40 minútach je šalátová hmota ochutená cesnakom, soľou a octom. Hotový výrobok je rozložený do sterilných nádob a hermeticky uzavretý. Ukázalo sa, že je to korenistá, sladkokyslá chuť.

Rôzne recepty vám umožňujú zvoliť si akýkoľvek druh prípravy, s cuketou alebo paprikou, jablkami a baklažánmi. Môže zahŕňať zeleninu, ktorá si vyžaduje urgentné spracovanie. To vám umožní kompetentne uchovať úrodu prípravou akejkoľvek chutnej omáčky. Akýkoľvek druh konzervovaného jedla - zeleninové predjedlo, horúce korenie alebo domáci kečup sa určite ukážu ako chutné a chutné.


Pozri si video: Argentínska pizza je najlepšia na svete! Príprava domácej argentínskej pizze (Septembra 2022).