Rada

Opis odrody paradajok Michael Pollan, kultivačné vlastnosti a starostlivosť

Opis odrody paradajok Michael Pollan, kultivačné vlastnosti a starostlivosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pri výbere semien by mali fanúšikovia neobvyklých chutí venovať pozornosť paradajke Michaela Pollana. Táto odroda kombinuje vysoký výnos, mimoriadnu farbu a tvar. Čo ešte stojí za to vedieť o rastline?

Opis odrody

Michael Pollan patrí do skupiny stredne sezónnych paradajok. Priemerná výška rastliny je 1,2 m. Aby sa rastlina nerozbila vlastnou váhou a aby sa zbytočne neplytvalo živinami, sú kríky viazané na zvislé podpery a nevlastné deti. Najefektívnejšia je schéma formovania v 3-4 stonkách.

Tvar ovocia pripomína hrušku, v ktorej je horná časť mierne pretiahnutá. Povrch paradajok je hladký, lesklý. Farba zrelých plodov je zelenožltá s malými zelenými pruhmi. Pri plnení agrotechnických požiadaviek sa hmotnosť ovocia pohybuje od 60 do 100 g. Dužina je šťavnatá, sladká, málo semiačok. Pikantná neobvyklá chuť. Počas sezóny sa z jedného kríka pozberajú 3 kg paradajok.

Vďaka hustej dužine sú paradajky skvelé na čerstvú konzumáciu a na konzervovanie celého ovocia. Tento druh je určený na vonkajšie pestovanie.

Pestovanie a starostlivosť

Napriek neobvyklosti nepotrebuje odroda paradajok Michaela Pollana žiadne zvláštne podmienky. Na lahodných paradajkách si musíte vychutnať iba pravidelnú starostlivosť, ktorá spočíva v jednoduchých manipuláciách:

  • Polievanie. Paradajky nepatria k rastlinám, ktoré sú veľmi náročné na vlahu. Aby kríky nezaznamenali nedostatok vlhkosti, bude im stačiť jedna výdatná zálievka týždenne. Nie je možné zvýšiť frekvenciu vlhkosti a ešte viac polievať rastliny každý deň: prebytočná vlhkosť vyvoláva vývoj plesňových chorôb.
  • Vychystávanie. Ak sa semená vysievali do jedného radu bez zohľadnenia požadovaného intervalu, presádzajú sa rastliny, ktoré vytvorili 2-3 pravé listy. Sadenice sa vysádzajú na záhradnom záhone alebo do skleníka vo veku 50–55 dní.
  • Podväzok. Stredné a vysoké odrody, ku ktorým patrí Michael Pollan, sa bez podpory jednoducho nezaobídu. Kvôli rastu a veľkému množstvu plodov sa kríky môžu jednoducho zlomiť, čo povedie k strate časti plodiny. Potom, čo sa sadenice zakorenia a zosilnejú, sa v jej blízkosti nainštalujú vetvičky. Stonky sú priviazané k podperám špagátom alebo pásikmi z nylonovej látky.
  • Vrchný obväz. Živiny vo forme viaczložkových minerálnych a organických hnojív sa aplikujú pod paradajky 3 krát. Upozorňujeme, že aby popis zodpovedal realite, je lepšie kríky poddimenzovať ako podvádzať.

Ohlasy

Názory na vzácnu odrodu ponechanú v sieti sú veľmi nejednoznačné. Niektorí záhradníci chvália vysoký výnos a neobvyklú chuť, druhá časť vyjadruje sklamanie z chuti čerstvého a konzervovaného ovocia.

Pestovali ste na svojom webe odrodu? Aké dojmy zanechala rastlina? Budete ju pestovať budúci rok? Zanechajte prosím spätnú väzbu, aby sa záhradníci, ktorí chcú experimentovať, mohli správne rozhodnúť.


Pozri si video: Slniečko - Ked som išov z hodov (Septembra 2022).