Tipy

Najpopulárnejšie odrody hrozna z výberu S. I. Krasokhina

Najpopulárnejšie odrody hrozna z výberu S. I. Krasokhina


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Svetlana Ivanovna Krasokhina je nielen skúseným vinárom s dlhoročnými skúsenosťami, ale aj schvaľovateľom a chovateľkou, ktorú pozná väčšina vinárov. Kandidát poľnohospodárskych vied, vedecký pracovník v chovateľskom laboratóriu vo VNIIViV im. Ja. I. Potapenko, S. I. Krasokhina v súčasnosti pokračuje vo svojich aktivitách zameraných na vývoj nových odrôd hrozna.

O práci vinohradníka S. I. Krasokhina

Svetlana Ivanovna je vynikajúcim nástupcom dynastie vinárov, prostredníctvom ktorého sa získalo viac ako 150 odrôd tejto plodiny. Krasokhina študuje vlastnosti použitia regulátorov rastu pre stolové odrody hrozna so samičím typom kvitnutia.

S. I. Krasokhina sa už stala vlastníkom štyroch osvedčení o autorských právach pre odrody hrozna a dvoch patentov na vynálezy. Svetlana Ivanovna okrem štúdií zameraných na zlepšenie odrôd chovateľov a vývoj nových odrôd so zlepšenou odolnosťou voči škodlivým faktorom hybridných foriem radí vinohradníkom pri výbere odrôd a potrebnej poľnohospodárskej technológii.

Hrozno "Baklanovsky": vlastnosti

Odrody chované chovateľom

Niekoľko foriem, ktoré vyvinul S. I. Krasokhina, priťahuje osobitnú pozornosť a vinári si zaslúžia zaslúžený úspech.

Hrozno "Platovsky"

Technická známka z rodičovskej línie, zastúpená odrodami "Zaladende" a "Gift of Magarach". Mnohým známym ako skorý úsvit. Doba zrenia je 110 alebo 115 dní.

Kríky sa vyznačujú priemernou mierou rastu. Hroznové kefy majú valcový tvar a priemernú veľkosť, hmotnosť nie väčšiu ako 250 g. Bobule sú zaoblené a stredne veľké, vážia okolo 2 g. Hlavná farba bobúľ je biela. Chuť dobre. Chuť hrozna je veľmi harmonická a dužina sa vyznačuje šťavnatosťou.

Rastlina sa vyznačuje dozrievaním výhonkov na úrovni 80% a ľahko vydrží zaťaženie 80 očí. Prerezávanie by sa malo vykonávať pre 3-4 oči. Odolnosť proti mrazu až do -29 ° С. Postačuje odolnosť proti hlavným hubovým infekciám a hnilobe. Odroda je charakterizovaná ako ideálna na výrobu vysoko kvalitného vína.

Hrozno "Muscat Pridonsky"

Odroda získaná krížením odrôd „Orion“ a „Priateľstvo“. Jedná sa o biele hroznové víno s dozrievaním. Zber sa začína po 130 dňoch.

Kríky majú pomerne silný rast a dobré zrenie viniča. Hroznová kefa má valcový tvar, priemernú veľkosť a priemernú hustotu, hmotnosť sa pohybuje od 200 do 250 g.

Bobule majú priemernú hmotnosť 2,5 g, zaoblený alebo mierne oválny tvar a charakteristickú bielu farbu. Chuť harmonická, aróma muškátového orieška. Buničina je veľmi šťavnatá, pokrytá tenkou, ale silnou pokožkou. Miera akumulácie cukru nepresahuje 20,0 g / 100 cm3kyslosť je 12,0 g / dm3. Počet plodných výhonkov je asi 95%, ovocný koeficient sa pohybuje od 1,6 do 1,8.

Krík ľahko vydrží zaťaženie 60 očí. Orezávanie sa vykonáva na 3 alebo 4 očiach. Rastlina vydrží mrazy až do -27 ° C. Hrozno vykazuje strednú odolnosť voči plesniam, oidiu, sivej hnilobe a fyloxere. Nápoje, ktoré sú ideálne na výrobu vysoko kvalitných vín, majú pri degustácii vysoké známky.

Hrozno "Baklanovsky"

Stolová odroda získaná krížením hrozna "Original" a "Delight". Známy tiež pod názvami „Oval Delight“ alebo „Original Delight“.

Úplné zrenie nastáva 115 až 125. deň po prebudení obličiek. Kríky sa vyznačujú strednou rastovou silou a tvoria veľké, kužeľovité kefy strednej veľkosti s hmotnosťou od 600 do 900 g. Bobule sú veľké, biele a okrúhle, dokonca aj v tvare.

Chuťové vlastnosti sú dobré. Chuť šťavnatej dužiny dozretých bobúľ je veľmi harmonická. Odroda sa vyznačuje vynikajúcim vyzrievaním výhonkov, ktoré dosahuje 80%. Štandardné zaťaženie nie je väčšie ako 40 očí. Orezávanie sa odporúča pre 8-10 očí. Rastlina odoláva mrazom až do -25 ° C. Má vysokú odolnosť proti hnilobe.

Hrozno "Talisman"

Stolová odroda hrozna z rodičovskej línie, ktorú predstavujú odrody Frumoasa Albe a Rapture. Známy tiež pod názvami „Super Kesha“ a „Muškátový oriešok Kesha“.

Priemerná doba zrenia sa môže líšiť od 120 do 135 dní v závislosti od poveternostných podmienok. Druh kvitnutia je funkčne ženský s dobrým opelením. Hroznová kefa je široká, kužeľovitá a pomerne veľká. Priemerná hmotnosť sa pohybuje od 800 g do 1,1 kg. Trsy sa vyznačujú strednou hustotou. Biele bobule, najčastejšie veľké, s priemernou hmotnosťou 12 až 16 g.

Chuť dobre. Chuť je celkom harmonická s prítomnosťou jemného muškátu. Šťavnatá dužina je pokrytá úplne jedlou pokožkou. Miera dozrievania viniča dosahuje 90%. Odolnosť proti mrazu stupňa do -25 ° C. Pozoruje sa dostatočná odolnosť proti závažným chorobám hrozna a hnilobe.

Hrozno "Alexa"

Stolová odroda bieleho hrozna získaného z rodičovskej línie, ktorá je zastúpená odrodami "Birunitsa" a "Delight". Od okamihu prebudenia púčikov na viniči po fázu zberu úplne dozretej plodiny uplynie 120 až 130 dní. Hroznové kríky tejto odrody sa vyznačujú silným rastom a bisexuálnym kvetom.

Hroznové kefy sú valcovité, veľké, s hmotnosťou od 650 g do 1 kg alebo viac. Zväzok má mierne hustú štruktúru. Bobule sú veľké, oválneho tvaru, s bielou šupkou. Hmotnosť bobúľ sa pohybuje od 10 do 14 g.

Ochutnajte ukazovatele za hodné. Chuť je veľmi harmonická, dužina je šťavnatá. Miera rastu výhonkov dosahuje 60%. Štandardné zaťaženie puzdra nie je väčšie ako 40 očí. Prerezávanie by sa malo vykonávať na 6-8 očiach. Odolnosť proti mrazu až do -25 ° C. Odolnosť proti závažným chorobám hrozna a hnilobe je stredná.

Hrozno "Zolotinka"

Odroda prevedená na ICG pod týmto názvom sa nazýva Galbena Nou alebo Yellow New. Získané krížením odrôd rodičovskej línie „Frumoasa albe“ a „Korinka Russkaya“.

Od okamihu prebudenia obličiek až do úplného dozretia bobúľ ubehne 105 až 120 dní. Kríky viniča sa vyznačujú silným rastom a sú schopné vytvárať široko-kužeľovité, skôr masívne kefy. Hmotnosť hrozna sa môže pohybovať od 400 do 850 g. Zrelé zhluky majú strednú drobivosť.

Bobule sú formované vo veľkých veľkostiach, biele sfarbenie jantárového odtieňa a zaoblený tvar. Chuť je vysoká. Chuť je harmonická, s jemnými tónmi muškátu. Buničina je dosť hustá a šťavnatá. Miera zrenia je 80%.

Navrhujeme tiež, aby ste sa oboznámili s materiálom, ktorý rozpráva o vlastnostiach šľachtenia hrozna Pavlovsky E.

Recenzie vinárov

Skúsení a začínajúci pestovatelia sú dobre oboznámení s hybridnými formami, ktoré vyberie S. I. Krasokhina. Sadenice koreňov aj štepy majú dobrú vitalitu a dostatočne rýchlo sa prispôsobujú. Záhradníci so skúsenosťami odporúčajú vziať do úvahy jedno z hlavných pravidiel výberu hrozna na kultiváciu: musíte sa uistiť, že hybridná forma je zónovaná.

Odrody chované S. I. Krasokhina si zaslúžia nasledujúce recenzie vinárov:

  1. "Platovského" charakterizované ako veľmi úspešné pre domáce víno. Je však potrebné poznamenať, že víno z tohto hrozna je citlivé na oxidáciu pod vplyvom kyslíka, preto by sa mal používať pyrosíran draselný alebo by sa malo vykonávať fumigovanie mladiny so sírou.
  2. Pohroma veľkej časti viníc - deštruktívne ochorenie fyloxérou „Muscat of the Don“ nie je to hrozné, čo robí túto hybridnú hroznovú formu veľmi obľúbenou u mnohých pestovateľov vína, ktorí sa zaoberajú pestovaním bobúľ na predaj.
  3. tvar "Baklanovsky" Má pomerne vysokú odolnosť proti porážke plesňou, oídiom a je tiež málo ovplyvnená šedou hnilobou. Pre mnoho amatérskych záhradkárov sa zdá, že chuť tejto odrody je rustikálna, bez sofistikovanosti. Miera prežitia odrezkov a produktivity si však zaslúžila najviac lichotivé recenzie.
  4. Hybridná forma "Talisman" s náležitou starostlivosťou dokáže veľkodušne prezentovať vinohradníka s veľmi chutnými plodmi, ktoré sú vhodné nielen na osobné použitie, ale aj na predaj.
  5. Nový a veľmi nádejný stolové hrozno"Alex"Podľa väčšiny záhradníkov, ktorí pestujú rôzne odrody, je to naozaj hodné a líši sa tým, že hojne prináša ovocie a vytvára obchodovateľnú plodinu bez ohľadu na poveternostné podmienky.
  6. Hrozno volalo "Goldberry" vstúpi do fázy plodenia v 2. alebo 3. roku po výsadbe sadeníc. Ďalší výnos a kvalita bobúľ závisí výlučne od dodržiavania poľnohospodárskej technológie.

Hrozno "Talisman": zber

Doteraz sa S. I. Krasokhina zaoberá výberom nových odrôd stolov a aktívne sa podieľa na programoch „Obrie“, „Chladnička“ a „Ružový mrak“ zameraných na vytváranie odrôd so zlepšenými vlastnosťami.