Rada

Jednoduchý recept na hruškový a pomarančový džem na zimu

Jednoduchý recept na hruškový a pomarančový džem na zimu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pridanie neobvyklých prísad do zvyčajného dezertu mu pomôže dodať zvláštny pikantnosť. Hruškový džem s pomarančom je skvelým využitím týchto prísad. Dezert so šťavnatou hruškovou dužinou s prídavkom kyslého pomaranča sa ukáže ako neuveriteľne chutný, ocenia ho všetky gazdinky.

Jemnosti varenia

Na prípravu lahodného dezertu sú vhodné akékoľvek záhradné odrody aromatických hrušiek.... Na tento účel sa vyberú dostatočne husté vzorky, ktoré však nie sú pevné. V ideálnom prípade by zrelé ovocie malo zostať jemné a tvar kusov by sa mal zachovať. Ak sa ovocie na výrobu dezertu kupuje v obchode, potom by sa k jeho výberu malo pristupovať s maximálnou zodpovednosťou. Hrušky by mali byť hladké, bez viditeľných známok hniloby a s charakteristickou arómou. Navonok by mali byť elastické.

Príjemná hruška s cukrom je kombinovaná s korením. Pripravenosť dezertu je určená jeho jemnosťou a priehľadnosťou. Aby sa vybrané ovocie varilo rovnomerne, používajú sa plody rovnakej zrelosti.

Príprava hlavných ingrediencií

Zrelé a pevné hrušky sa opatrne vytriedia, umyjú. Nakrájajte na plátky bez odstránenia šupky. Jadro opatrne nakrájame so semiačkami. Výsledné plátky sú pokryté cukrom, lúhované 5 hodín. Pomaranče sa olúpajú, nakrájajú na kocky alebo prechádzajú mlynčekom na mäso. Malé tégliky a viečka sú dôkladne sterilizované.

Hruškový džem s pomarančom

Na výrobu jantárového džemu potrebujete nasledujúce ingrediencie:

 • Plody hrušky - 2,2 kg.
 • Oranžová - 3 ks.
 • Cukor - 2,2 kg.

Olúpané z hustej kože, opatrne nakrájané na plátky. Plátky hrušky a kocky pomaranča vložíme do smaltovaného umývadla, pridáme preosiaty cukor, prepichneme vidličkou. Na celú noc odložíme na nálev.

Hrniec dajte na oheň, varte 1 hodinu a 30 minút po uvarení na miernom ohni. Odstráňte penu, jemne ju premiešajte. Hotová miska sa naleje do krištáľovo čistých nádob, zvinie sa.

V multivarke

Proces prípravy lahodného dezertu je zjednodušený, ak do hry vstúpi multivarkár - univerzálny asistent pre ženy v domácnosti. Recept na varenie je veľmi jednoduchý. Na tento účel budete potrebovať univerzálne plavidlo. Na varenie odoberte v rovnakých pomeroch 500 g vybraných hrušiek a pomaranč. Čerstvé pomaranče sú nakrájané na kolieska, bez toho, aby sa odlúpla silná šupka. Každý kruh je rozrezaný na polovicu. Hrušky sú zbavené jadra a nakrájané na úhľadné plátky. Dezert sa varí pomocou jedného programu „Stew“ po dobu 1,5 hodiny. Po dokončení získa dezert príjemný jantárový odtieň.

S vanilkou a škoricou

Pre tento recept sú vybrané tvrdé hrušky, namiesto pod vanilky je vhodný obyčajný vanilín.

Zoznam požadovaných prísad:

 • Tvrdé ovocie - 1 kg.
 • Cukor - 500 g.
 • Prírodná škorica - 2 tyčinky.
 • Vanilka - 1 tobolka (balíček bežného vanilínu)
 • Citrónová kôra alebo polovica citróna.

Ošúpané ovocie nakrájame na kocky. Zalejeme to citrusovou šťavou, medzitým si pripravíme sirup: rozpustíme cukor s prídavkom korenia. Pridajte sirup k nasekaným hruškám. Po uvarení povaríme 5 minút. Plavidlom trochu zatraste a pošlite ho späť do ohňa. Zloženie sa tiež varí ďalších 5 minút. Pri dlhodobom varení sa z kompozície vytvorí homogénny hustý džem.

S citrónom

Hruškovú sladkosť neutralizuje kyslosť citrónu. Namiesto čerstvého ovocia je povolené použitie zriedenej kyseliny citrónovej.

Zoznam požadovaných komponentov:

 • Nelúpané ovocie - 1 kg.
 • Cukor - 1 kg.
 • Veľký citrón - 1 ks.
 • Čistená voda - 250 ml.

Prvou etapou je rezanie zrelých hrušiek na veľké plátky. Nakrájajte na tenké plátky citrónového ovocia. Citrónové kolieska sa varia v hrnci, zalejú sa pohárom pramenitej vody. Varená kvapalina sa oddelene dekantuje. Z uvareného citrónu vytlačte šťavu. Výsledná šťava sa položí na kachle, postupne sa zavádza cukor, rozpustí sa, plátky hrušiek sa dajú do kvapaliny. Zloženie na infúziu odložte na pár hodín. Potom sa zmes varí na miernom ohni 15 minút.

Ochlaďte a potom znova povarte 20 minút. Výsledná lahodná pochúťka sa naleje do najčistejších nádob.

Transparentné

Tento priehľadný dezert má nielen atraktívnu chuť, ale aj vynikajúci estetický vzhľad.

Zoznam požadovaných komponentov je nasledovný:

 • Zrelé plody - 1 kg.
 • Vybraný piesok - 1 kg.
 • Kyselina citrónová - 3 g.

Hrušky sa dôkladne umyjú a vysušia. Nakrájajte na plátky rovnakej hrúbky. Hrubú šupku je vhodné nechať, aby sa zachovala celistvosť hotových plátkov. Plátky sa ukladajú do misy s hrubým dnom, pokryté cukrom, nechajú sa uvoľniť životodarná šťava. Plody, ktoré nechali šťavu, sa podrobia tromi dobám varu, z ktorých jeden je pomerne dlhý čas. Prvé 2 krát sa varia niekoľko minút.


Pozri si video: Hvordan lage råsaft av epler (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Guerehes

  Je mi veľmi ľúto, že vám nemôžem pomôcť. Dúfam, že vám tu pomôže.

 2. Arajind

  Ďakujem, chutné!

 3. Zarek

  Bravo, this rather good idea is necessary just by the way

 4. Godwine

  Veľkolepá myšlienka

 5. Royan

  at home with a curious mind :)Napíšte správu