Rada

TOP 10 receptov na nakladané paradajky s aspirínom na zimu pre 1-3 litrovú nádobu

TOP 10 receptov na nakladané paradajky s aspirínom na zimu pre 1-3 litrovú nádobu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Paradajky marinované s aspirínom budú občerstvením pre všetkých, najmä na chladnú jeseň alebo zimu, keď chcete potešiť svoju rodinu a priateľov lahodným nálevom. Osvedčené recepty pomôžu začiatočníkom pripraviť chutné paradajky a skúsené ženy v domácnosti nájdu pre seba niekoľko nových možností na spestrenie jedálnička.

Všeobecné zásady varenia

Cenné rady od odborníkov na výživu vám pomôžu urobiť paradajkový zvrat nielen chutný, ale aj zdravý. Najprv musíte zistiť, čo je nebezpečný aspirín a ako sa môžete vyhnúť škodlivým účinkom na telo pomocou pripravených nálevov.

 1. Ak pridáte malú časť tohto lieku do slaného nálevu, potom nebude cítiť jeho chuť.
 2. Závislosti od kyseliny acetylsalicylovej sa dá vyhnúť - len sa snažte, aby ste zbytočne nezneužívali kyslé uhorky a nepili soľanku s prídavkom tejto zložky.
 3. Aspirín odvádza dobrú prácu pri zabíjaní baktérií, takže kotúče vydržia dlho a nezhoršujú sa ani pri izbovej teplote.

Ako si vybrať a pripraviť paradajky

Pre úspešné konzervovanie je dôležité zvoliť vhodné paradajky, ktoré musia spĺňať niekoľko požiadaviek:

 • nemali by byť veľké, ovocie by malo bez námahy vstúpiť do nádoby;
 • mali by mať hustú kožu a mäso;
 • podporuje sa vysoký obsah cukru v paradajke;
 • samotná odroda musí byť odolná proti patogénnym baktériám.

Stojí za to vedieť: solené môžu byť nielen červené paradajky, ale aj zelené.

Najúspešnejšie odrody na morenie:

 • Jabloň Ruska - guľaté červené plody s hmotnosťou do 90 gramov;
 • Kibitz - v tvare slivky, hmotnosť - až 60 gramov;
 • Zlaté prsty - žlté plody valcovitého tvaru, hmotnosť - do 30 gramov;
 • Čokoládová guľka - žltohnedé oválne paradajky s hmotnosťou do 50 gramov;
 • Čajka - predĺžená červená - do 80 gramov;
 • Sanka - okrúhle červené plody - až 150 gramov.

Vhodné sú aj väčšie odrody, ako napríklad: moskovská pochúťka, Zabava, Rio Grande, Červená čiapočka, Volgogradsky 595.

Spôsoby konzervovania paradajok doma s aspirínom

Niekoľko možností pre klasické, ale aj mimoriadne recepty spestrí ponuku nálevu. Všetky tieto spôsoby 100% prípravy nakladaných paradajok potešia aj náročných gurmánov.

Klasický recept na zimu v trojlitrových plechovkách

Musíte si vybrať odrody paradajok iba s hrubou šupkou, napríklad moskovská pochúťka alebo Červená čiapočka. Potrebujete pikantný cesnak, môžete čínsky (1 hlava).

Sušené kôprové dáždniky, vavrínový list, 3 tablety aspirínu sú hlavnými zložkami spojenia. Marináda sa pripravuje z 2,5 litra vody, 200 gramov cukru a 100 gramov soli.

Krok za krokom recept:

 1. Pripravte si všetko jedlo: umyte paradajky, cesnak a kôprové dáždniky. Uložte ich na papierovú utierku, aby vysušili.
 2. V sterilných nádobách sa odosielajú: vavrínový list, strúčiky cesnaku, kôpor, potom paradajky.
 3. Aspirín rozdrvte na práškový stav a pridajte do nádob.
 4. V hrnci si uvaríme vodu, pridáme do nej cukor a soľ. Zalejte zeleninu horúcou soľankou.
 5. Zatvorte plechovky, otočte ich viečkami nadol, zabaľte ich do deky. Dosť 24 hodín na to, aby solené paradajky vychladli.

Rýchla cesta na 1 liter plechovky

Takéto lahodné nakladané paradajky sa dajú pripraviť jednoduchým spôsobom, ktorý nezaberie veľa času. Pre nádobu s objemom jedného litra je potrebná iba 1 rozdrvená tableta aspirínu. Pre malú nádobu je lepšie vyzdvihnúť stredne veľké ovocie, môžete viacfarebné odrody alebo čerešňu. Podľa receptu budete potrebovať toľko hlávky cesnaku, bobkového listu, byliniek, 2 lyžice soli a kryštálového cukru.

Príprava:

 1. Na dno nádoby umiestnite umytú zelenú, pridajte do nej cesnak a bobkový list a na vrch pridajte paradajky.
 2. Voda pre soľanku by mala vrieť, potom v nej rozpustiť hlavné zložky, okrem aspirínu. Tabletu jemne rozdrvte do nádoby.
 3. Nalejte poháre so zeleninou horúcou marinádou.
 4. Uhorky utiahneme viečkami, obrátime ich hore dnom a zabalíme do deky. Nádoby musia byť pred uložením úplne vychladnuté.

Studená metóda bez sterilizácie v dvojlitrovej nádobe

Morenie paradajok je funky zimné občerstvenie, ktoré bude na slávnostnom stole vždy v dopyte. Metóda marinovania studeným prameňom alebo destilovanou vodou netrvá veľa času a hlavne je veľmi jednoduchá a overená. Pre dvojlitrovú nádobu budete potrebovať dve tablety aspirínu v prášku.

Vezmite paradajky s hmotnosťou do 90 gramov, okrúhle alebo oválne, s hrubou šupkou. Soľ bude potrebovať 300 gramov, rovnaké množstvo cukru. Voda potrebuje 1,5 litra. Cesnak je potrebný ako korenie - 1-2 hlavy. Do solenia môžete pridať sušený kôpor - dáždnik, 4 vavrínové listy, 10 guličiek nového korenia.

Recept:

 1. Podľa štandardnej metódy sa v prvom rade na spodok položí korenie a bylinky a na ne paradajky, ktoré sa striedajú so strúčikmi cesnaku a nasekaným aspirínom.
 2. Pre studenú soľanku musíte brať mimoriadne čistú vodu - dobre alebo uskladniť. Cukor a soľ rozpustíme vo vode, do každej nádoby nalejeme soľanku.
 3. Nádoby uzavrite viečkami a vložte do chladničky alebo pivnice. Tieto paradajky by sa mali lúhovať asi 14 dní.

V jablčnom octe

Tajomstvo lahodnej marinády je jednoduché - stačí do nej pridať trochu jablčného octu, aby bola sladko-kyslá. Paradajky môžete soliť súčasne s aspirínom a kyselinou octovou. Na dvojlitrovú nádobu sa marináda pripraví z 1,5 litra vody, 40 mililitrov jablčného octu, 2 lyžice soli, 4 lyžice cukru, nové korenie. Hlavné ingrediencie: tvrdé sladké paradajky, sušená petržlenová vňať, 5 strúčikov cesnaku, 1 strúčik hviezdy, 2 aspirín. Ak je to žiaduce, môžete použiť aj čerešňové listy.

Príprava:

 1. Do nádoby sa vloží korenie a zelenina.
 2. Marináda sa pripravuje horúca. Nalejte soľ, cukor a korenie do vriacej vody, dôkladne premiešajte. Pridajte ocot.
 3. Vložte rozdrobený aspirín do nádob a zalejte paradajkami soľankou. Vyhrnúť.

Zelené paradajky na vodke

Každý, kto ochutná tieto zelené paradajky, tento recept zamiluje. Vodka pôsobí ako ďalší konzervačný prostriedok v tajomstve výroby nakladaných zelených paradajok. Na trojlitrovú nádobu stačí pridať 2 dáždniky kôpru, 3 kusy chrenu, 2 bobkové listy a jednu feferónku. Pre soľanku potrebujete vodu, 5 lyžíc cukru, kamennú soľ - 150 gramov, vodku - 2-3 lyžice. Budete tiež potrebovať aspirín a zelené paradajky.

Recept:

 1. Na dno každej nádoby dajte korenie, na to paradajky a rozdrvený aspirín.
 2. Pridajte cukor, soľ do vriacej vody a povarte ich 5 minút. Odstavte soľanku z ohňa a pridajte do nej vodku.
 3. Poháre nalejte marinádou. Zrolujte ich viečkami. Odporúča sa tiež ich obrátiť a zabaliť do deky, kým úplne nevychladnú.

Sladké paradajky s medom

Originálna možnosť solenia pomôže zriediť zimné menu, keď potrebujete najmä lahodné sladké paradajky. Na rolovanie takýchto paradajok musíte urobiť marinádu z medu. Pre dvojlitrovú nádobu je potrebné pripraviť 1,5 litra vody, 2 lyžice hrubej soli, 5 lyžíc kryštálového cukru, pravý kvetový med - 1 polievkovú lyžicu. Potrebujete tiež dve tablety aspirínu, tvrdé paradajky, strednej veľkosti. Korenie: bobkový list, hlava cesnaku, sušené kôprové dáždniky.

Krok za krokom varenie:

 1. Zelenina s korením a bylinkami je umiestnená rovnomerne do nádoby. Na vrch nasypte rozdrvenú tabletu aspirínu.
 2. Vo vriacej vode rozpustite cukor a soľ. Marinádu odstavíme z ohňa. Pridajte k tomu korenie a lyžicu medu. Premiešajte a nalejte na poháre.
 3. Paradajky zrolujeme viečkami z marinády z medu.

So sladkou paprikou

Marinovanie takýchto paradajok je potešením a na hostine sa zjedia za pár minút. Paradajky sa najlepšie volia okrúhle alebo pretiahnuté, s hmotnosťou do 100 gramov. Cibuľa je užitočná - 1 - 2 hlavy, 2 sladké bulharské papriky, 1 zväzok čerstvých bylín, strúčiky cesnaku. Soľanka potrebuje vodu - asi 2,5 litra, 2 lyžice soli, 5 lyžíc kryštálového cukru, 3 tablety aspirínu.

Príprava:

 1. Korenie s bylinkami sa umiestni najskôr do nádoby, potom nasledujú celé paradajky, mali by sa striedať s korením. Papriku je vhodné nakrájať na plátky alebo na silné kruhy.
 2. Pripravte marinádu a nalejte na nádoby so zeleninou. Zrolujte vrchnáky a dajte vychladnúť na podlahu, predtým ich zabaľte do deky.

S mrkvou

Na uzavretie aromatických paradajok s mrkvou v 1-litrových nádobách budete potrebovať nasledujúce produkty: 700 gramov čerešní alebo iných stredne veľkých odrôd paradajok, 2 mladé mrkvy, 6 strúčikov cesnaku, 1,5 lyžice slnečnicového oleja, 100 gramov soľ, 2 lyžice kryštálového cukru, 1 tableta acetyl.

Recept:

 1. Najprv musíte na dno plechoviek položiť korenie s bylinkami a paradajky striedať s mrkvou na vrchu. Mrkvu je možné krájať na veľké kruhy široké 1 centimeter.
 2. Varte vodu na sporáku a pripravte marinádu.
 3. Nalejte jednu tabletu aspirínu do nádob, po 2 lyžice oleja a zalejte zeleninou horúcou soľankou. Vyhrnúť.
 4. Plechovky otočte a zakryte ich dekou. Po vychladnutí ich možno presunúť do pivnice alebo do skrine.

S horčicou

Budete potrebovať rovnaké množstvo prísad ako v klasickom recepte na trojlitrovú nádobu. Tento zvrat je obzvlášť aromatický, ak doň pridáte horčicový prášok. Horčica dodáva paradajkám sladkú, korenistú arómu. Na 2 litre vody potrebujete iba 1 lyžicu horčicového prášku. Musíte to pridať do marinády.

Nakladané paradajky s kyselinou acetylsalicylovou

Veľmi aromatické a chutné paradajky sa získavajú podľa tohto jednoduchého receptu, ktorý vyžaduje: paradajky (môžete si zvoliť červené alebo žlté), kopu zelených (petržlen, kôpor), hlávky cesnaku - 2 kusy, 3 cibule, malý koreň chrenu , červená feferónka. Ak je to žiaduce, môžete na dno nádoby vložiť aj ríbezľové alebo čerešňové listy. Na konzerváciu je potrebný aspirín (3 tablety na objem 3 litre). Pre soľanku je potrebná soľ - 300 gramov, cukor - 5 lyžíc, korenie - 10 kusov.

Kroky varenia sú štandardné, ako v klasickom recepte popísanom vyššie. Najdôležitejšie je nezabudnúť rozdrviť aspirín na prášok pred jeho odoslaním do nádoby.

Nebaľujúce sa „Ako hlaveň“

Rajčiakový twist na zimné obdobie podľa starého, rokmi prevereného receptu. Paradajky sú potrebné okrúhle, stredne veľké, do 80 gramov. Budete tiež potrebovať listy ríbezle. Marináda sa pripravuje z vody (asi 10 litrov), 400 gramov kryštálového cukru, 250 gramov kamennej soli, 3 vavrínových listov, 10 čerstvého hrášku a horčičného prášku, aspirínu - 4 kusy.

Recept:

 1. Paprikové korienky roztlačte valčekom. Listy ríbezlí sú rozložené na dne vedra alebo panvice. Na vrch poukladáme paradajky, nasekaný aspirín a ďalšiu vrstvu plátov.
 2. Z vyššie uvedených zložiek sa pripraví soľanka, ktorá sa varí na strednom ohni. Nalejte horčicový prášok do vody - 2 lyžice. Marináda musí byť ochladená.
 3. Keď soľanka zožltne, môžete ňou poliať paradajky.
 4. Paradajky sa fermentujú 2 týždne pri izbovej teplote a potom sa odošlú do pivnice.

Zelené paradajky plnené acetylom

Originálny recept, ktorý bude vyzerať skvelo medzi predjedlami na sviatočnom stole. Toto predjedlo osloví veľa hostí, najmä tých, ktorí majú radi korenené jedlá. Na litrovú nádobu je potrebné pripraviť 800 gramov zelených paradajok, 1 acetylovú tabletu, jalapeno pod, jeden veľký cesnak. Je vhodné pridať zväzok čerstvej petržlenovej vňate, nové korenie - asi 10 - 12 guličiek a bobkový list. Pre soľanku je potrebná soľ a cukor - každá po 1,5 lyžice.

Postupné vykonávanie:

 1. Najskôr je pripravená plnka: nastrúhajte cesnak, nakrájajte feferónku na malé kúsky, premiešajte.
 2. Paradajky rozkrojíme na polovicu, nie však úplne, do každého ovocia urobíme lyžicou priehlbinu a dáme plnku.
 3. Na dno pohárov dajte bylinky a korenie, potom plnené paradajky a nasekaný aspirín.
 4. Pripravte soľanku a polejte paradajkami. Uhorky s viečkami zrolujeme a zabalíme, kým nevychladnú.

Ako a koľko sa konzervuje

Otvorenú nádobu môžete uchovávať v chladničke až 1 mesiac. Pri izbovej teplote môžu paradajky rýchlo zmiznúť (do 5-6 dní). Tiež dlhá trvanlivosť závisí od kvality ovocia - musia byť celé, bez trhlín.

Domáce paradajky v konzervách v uzavretých nádobách môžu pokojne stáť až 3 roky, a to aj pri izbovej teplote. Vďaka aspirínu v nálevoch je vývoj baktérií takmer nemožný.

Záver

Konzervy majú v ľudskej strave osobitné miesto - radi ich používajú ako občerstvenie pri skromnej večeri a pri slávnostnej hostine. Uložená dóza so solenými paradajkami na zimu môže kedykoľvek pomôcť každej hostiteľke, ak sú hostia už „na prahu“.


Pozri si video: 10 PINAKA MALUPIT NA LEADER SA KASAYSAYAN (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Maerewine

  je veľmi zvedavý :)

 2. Arashilkree

  Pochopiteľne, ďakujem za informáciu.

 3. Bromley

  relevantné hľadisko, atraktívne

 4. Artie

  Mýliš sa. Musíme diskutovať.

 5. Slansky

  Navrhujem, aby ste sa pozreli na google.com

 6. Ndulu

  Je to pravda! The idea of ??a good, I agree with you.

 7. Knox

  Ďakujem za peknú spoločnosť.Napíšte správu