Inštrukcia

Hrozno "Furor": novinka autorovho výberu

Hrozno "Furor": novinka autorovho výberu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hrozno "Furor" je stolová forma hrozna skorého dozrievania. Úroda sa môže zbierať po 105, niekedy 110 dňoch po prebudení obličiek.

Hrozno "Furor" tvorí veľmi veľké a pomerne mohutné kríky. Listy nie sú príliš veľké, s charakteristickým strihom. Vytvorené hroznové kefy sú veľmi veľké: dĺžka strapca je asi 25 cm. Štandardný tvar hroznovej kefy je valcový, štruktúra nie je dostatočne hustá. Kvitnúce bisexuálne, čo vám umožňuje počítať s vysokou mierou samoopelenia.

Technické vlastnosti bobúľ

Furorská hybridná forma má veľmi veľké bobule s veľkosťou 4 x 2,8 cm, charakteristický tvar čajníka, veľmi hlboké modro-čierne sfarbenie, hmotnosť od 25 do 30 g. Dužina sa vyznačuje mäsitosťou, šťavnatosťou a ľahkou a príjemnou chuťou muškátovou. Obsah cukru je pomerne vysoký a dosahuje 23% pri kyslosti 5 až 6 g / dm3. Tenký, ale silný šupka sa počas používania takmer necíti. Bobule obsahujú od jedného do troch pomerne malých semien.

Výhody triedy

Hrozno „Furor“ má významné výhody, ale pri pestovaní sa neodporúča uvažovať o jeho nevýhodách. Medzi výhody patrí:

 • výhonky dozrievajú veľmi skoro a stabilne;
 • vysoká kompatibilita s väčšinou populácií a odrôd;
 • deklarovaná mrazuvzdornosť je -24 ° C;
 • hybridná forma je relatívne odolná voči plesniam, oídiu a šedej hnilobe;
 • vysoká prepraviteľnosť;
 • vysoký výkon na trhu a slušná chuť zrelých bobúľ.

K dnešnému dňu táto hybridná forma patrí do kategórie vyžadujúcej ďalšie testovanie odrody.

Hrozno "Furor": charakteristika

Pravidlá vykládky

Hrozno nazývané „Furor“ ešte nedostalo rozsiahlu distribúciu vo vinohradoch usadlostí v našej krajine, takže rady týkajúce sa jeho výsadby, testované empiricky, nie sú príliš početné. Znalosť biologických charakteristík hybridnej formy však umožňuje vyvodiť závery o potrebe pristátia v súlade s nasledujúcimi odporúčaniami:

 • pristávacia plocha by sa mala nachádzať na južnej alebo juhozápadnej strane;
 • miesto pristátia by malo mať dostatočné osvetlenie a malo by byť chránené pred hromadením studeného vzduchu, ako aj nárazovým vetrom;
 • Pôdy sa prednostne používajú ľahšie a úrodné, s nízkym výskytom podzemnej vody.

Vzor pristávania je štandardný. Výrazná rastová sila kríkov tejto hybridnej formy naznačuje vzdialenosť medzi rastlinami 2 až 3 metre, medzi radmi - 3 až 4 metre. Okrem toho bude potrebné nainštalovať podpery, ku ktorým bude pripevnená vertikálne umiestnená vinič.

Tipy na starostlivosť

V prvých rokoch po výsadbe má osobitný význam dodržiavanie základných agrotechnických opatrení, ktoré nielen umožnia rýchlejšiu adaptáciu zariadenia, ale aj zlepšenie jeho ukazovateľov životaschopnosti. Hybridná forma „Furor“ v tomto ohľade nie je výnimkou.

Polievanie a kŕmenie

Hrozno „Furor“ úplne reaguje na zavlažovacie udalosti. Kultúra patrí do kategórie vlhkosť milujúcich, ale netoleruje nadmerné zamokrenie pôdy. Najlepšou možnosťou je použitie moderného a veľmi účinného zavlažovacieho systému, ktorý vám umožní kontrolovať distribúciu vlhkosti vo vinici. Okrem toho takýto zavlažovací systém veľmi uľahčuje dávkovanie tekutých hnojív, ktoré sú dôležité pre správny rast, vývoj a plodenie kríkových hroznov.

Dobrým výsledkom je použitie organického mulča, ktorý dokonale chráni pôdu okolo viníc pred presušením a je zdrojom hlavných výživných látok pre rastlinu.

Orezávanie a tvarovanie

Hybridná forma hrozna „Furor“ vyžaduje veľmi kompetentnú tvorbu kríkov a prerezávania. Skúsení vinári a špecialisti odporúčajú pri pestovaní tejto formy tieto kritériá:

 • zabezpečenie štandardného zaťaženia hroznovej kríky rádovo 35 - 40 očí;
 • prerezávanie plodov viniča by sa nemalo vykonávať viac ako 6-8 očí.

Aby sa vytvorili kefy veľkých rozmerov, na výhonkoch by nemal zanechať veľký počet vaječníkov.

Recenzie vinárov

Hrozno "Furor" ešte nebolo dostatočne preštudované, a preto ešte nebolo široko distribuované medzi amatérskymi záhradníkmi. Mnoho vinárov iba sleduje túto novú formu. Avšak tí, ktorým sa už podarilo lepšie spoznať túto odrodu, ocenili najmä skutočnosť, že bobule nepraskajú, nie sú ovplyvnené osy a majú lahodnú, jemnú a veľmi harmonickú chuť.

Schéma spracovania hrozna

Podľa prvých dojmov záhradkárov bola významná časť charakteristík deklarovaných autorom hybridnej formy úplne potvrdená. Hrozno je skutočne veľké, má vonkajšiu príťažlivosť a vysokú obchodovateľnosť. Mnoho vinárov dnes považuje spoločnosť Furor za dôstojnú, zrelú, stabilnú, obchodovateľnú odrodu hrozna, ktorá je veľmi pestovateľská v prostredí usadlosti.