+
Nápady

Hrozno „ruské skoré“: nenáročný výber pre severné regióny


V severných regiónoch sú žiadané skoré a nenáročné odrody hrozna, ktoré sa vyznačujú krátkym a málo horúcim letným obdobím. Hrozno „ruské skoré“ sa vzťahuje na takéto odrody.

História výberu

Hrozno "Russian Early" je odroda s veľmi skorým obdobím dozrievania. To je tiež známe ako Sweetie. Táto zaujímavá forma bola odvodená z práce VNIIViV nich. J.I. Potapenko. Ruskí chovatelia prešli odrodami Michurinets a Shasla Severnaya. Netradičný genetický základ urobil odrodu vhodnou na pestovanie vo vinohradoch nachádzajúcich sa v severných oblastiach.

Opis a fotografia odrody

Odroda sa môže odporučiť na pestovanie v stredných a severozápadných regiónoch, ako aj na Ďalekom východe a na Sibíri.

Kríky sa vyznačujú silným rastom. Zrenie je priateľské a skoré, vyskytuje sa za menej ako štyri mesiace. Štetce majú výrazný kužeľovitý tvar a priemernú hustotu. Dĺžka každého zväzku môže dosiahnuť 25 cm Priemerná hmotnosť kefy sa môže meniť v závislosti od klimatických podmienok v pestovateľskej oblasti. Hmotnosť zväzku je najčastejšie 350 - 400 g.

Odroda sa vyznačuje vysokým výnosom a v podmienkach kultivácie usadlostí umožňuje zozbierať asi 20 - 25 kg hrozna z každého kríka.

Hrozno tejto odrody dobre uchováva cukor a má veľmi príjemnú, harmonickú chuť. Kyselina sa takmer necíti. Priemerná hmotnosť jedného bobuľovitého tvaru sa môže pohybovať medzi 6-8 g. Buničina je šťavnatá a má charakteristickú chrumku. Farbenie pleti rozmazanou ružovkastou farbou. Obsah cukru sa pohybuje od 17% do 21%, kyslosť nepresahuje 7 g / l.

Výhody a nevýhody

Ruská raná odroda je medzi vinármi žiadaná veľkým počtom výhod:

 • kefy sa dajú na krovinách skladovať po dlhú dobu bez straty obchodných vlastností;
 • úplne dozreté hrozno vydrží;
 • každý plodný výhonok tvorí 2-3 kvetenstvo;
 • ukazovatele odolnosti voči mrazu dosahujú -23 ° C;
 • relatívna odolnosť proti porazeniu plesňou, oídiom, sivou hnilobou a kliešťami.

Malo by sa pamätať na to, že nepravidelné zalievanie, ako aj silné a dlhotrvajúce zrážky často spôsobujú praskanie hrozna tejto odrody, ktoré priťahuje osy.

„Ruské skoré“: znaky odrody

Funkcie vykládky

Výsadba odrôd ruskej skorej odrody sa vykonáva v súlade so štandardnou technológiou pre väčšinu odrôd. Pri výsadbe sa však musí brať do úvahy niekoľko funkcií:

 • kríky rastú pomerne rýchlo a pre úplný rozvoj si vyžadujú značný priestor, preto by sa malo každému krému hrozna prideliť asi 5 m voľnej výsadbovej plochy;
 • odporúča vykonať pristátie na altánku;
 • hĺbka pristávacej jamy by mala byť asi 50 cm;
 • hrozno tejto odrody je povolené pestovať nielen na jar, ale aj na jeseň.

Hlavnou charakteristickou črtou ruského skorého hrozna je pomalé vytváranie trvalého dreva, z čoho vyplýva mierny výnos v prvých piatich rokoch, dokonca aj vtedy, keď sa pestuje na veľmi úrodnej pôde a prísne dodržiava poľnohospodársku technológiu. Do určitej miery sa dá takáto situácia k lepšiemu zmeniť včasnou a kompetentnou formáciou.

Tvarovanie a orezávanie

Vytváranie a prerezávanie ruských skorých hroznových kríkov sa uskutočňuje s prihliadnutím na tieto požiadavky:

 • tvorba sa vykonáva s výrazným rozpätím pre viacročné drevo;
 • prerezávanie môže byť stredné aj krátke;
 • Ak chcete získať najväčšie zoskupenia, nenechajte na výhonku viac ako dve kvetenstvo;
 • pri sťahovaní rukávov a skrutiek by sa nemal ponáhľať.

Osobitná pozornosť sa vyžaduje na zvýšenie priemeru stonky. Správne vytvarovaná hroznová krovina rýchlo vstúpi do plnej sily. V dôsledku toho je možné získať klastre s plnou hmotnosťou s veľkými a rovnomerne zafarbenými bobuľami, ktoré majú vynikajúcu chuť.

Recenzie záhradníkov

Kríky sú pestovateľmi označené ako energické. Potvrdzuje sa, že po štandardnom systémovom ošetrení vinič nie je prakticky chorý a poskytuje skutočne skorý zber. Hrozno reaguje na správnu tvorbu a kŕmenie hnojivami potaš a fosfor. Vinice dozrievajú celkom dobre. Skúsení vinári hodnotia túto odrodu ako stabilne produktívnu, ale uvedomte si, že hrozno a bobule tohto hrozna sú malé, najmä v prvých rokoch.

Hrozno „ruské skoré“ má harmonickú chuť a dobré ukazovatele akumulácie cukru. Rastlina poskytuje dobré výnosy aj pri nedostatočne kvalifikovanej starostlivosti. Hrozno tejto odrody je nenáročné a vhodné na pestovanie v oblastiach, kde nie je vždy teplé a dlhé, v lete vhodné pre vinice. Práve odrody, ako je ruský raný, sa najčastejšie odporúča začínajúcim pestovateľom, aby ovládli základné činnosti spojené s pestovaním hrozna.

Ako pestovať hrozno na oblúku