Rastliny

Hrozno „Russian Concord“: najlepšia odroda pre severnú oblasť

Hrozno „Russian Concord“: najlepšia odroda pre severnú oblasť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hrozno „Russian Concord“ sa vzťahuje na odrody izabelu určené na univerzálne použitie a v severných oblastiach Ruska sa pestuje vo veľkej miere.

Vlastnosti triedy

Odroda sa vyznačuje dekoratívnosťou a bola získaná v roku 1947 v dôsledku kríženia hrozna Concord s hroznom Amur. Russian Concord je dobrou alternatívou k rozšírenej odrode Lydia.

Biologický opis

Táto rozmanitosť skorého dozrievania izabelitu má strednú odolnosť voči nízkym teplotám a vyznačuje sa silným rastom. Priemerný čas od začiatku hromadenia púčikov do úplného dozrievania plodiny je 126 dní.

Rastlina tvorí veľké a zaoblené listy s miernym stupňom zvlnenia, so zelenou farbou. Listy sa vyznačujú charakteristickým pavučinkovým pubescentom bielej farby na spodnej časti a tvarom troch lalokov. Kvet samičieho typu má otvorenú stopu v tvare lýru so špičatým dnom.

Ako opeľovače sa odporúča pestovať odrodu Metal alebo odrodu Lydia.

Technická špecifikácia

Zväzky sú formované stredne veľké, valcovitého tvaru, rozvetvené, s priemernou hustotou. Bobule sú veľké, okrúhle, tmavo červené s jemným fialovým odtieňom. Tenká pokožka je pokrytá stredne silnou vrstvou pružiny.

Buničina zrelých bobúľ sa vyznačuje mäsovou šťavnatosťou a miernou sliznicou. V štádiu úplnej zrelosti majú bobule kyslosť 4 až 6 g / la obsah cukru 15 až 18%.

Priemerný výnos sa pohybuje od 4 do 6 kg na rastlinu. Hrozno sa môže používať tak čerstvé, ako aj na prípravu šťavy alebo uhoriek.

Výhody a nevýhody

Hrozno opísanej odrody sa vyznačuje radom významných výhod, medzi ktoré patria:

 • parametre odolnosti proti mrazu od -27 ° C do -30 ° C;
 • dobré ukazovatele prenosnosti;
 • priemerná odolnosť proti porážke chorobou, ako je pleseň;
 • dobrá úroveň zrenia výhonkov;
 • priemerná produktivita počas vegetačného obdobia sa môže pohybovať od 70 do 80 kg / ha.

„Ruský konkord“ označuje počet odrôd hrozna s krátkou vegetačnou sezónou, ktorá sa vyznačuje skorým ukončením rastu výhonkov a ich skorým dozrievaním. Pomerne často sa na zdobenie klenutých štruktúr a altánkov používa rozmanitosť odrôd.

Russian Concord: Variety Features

Pravidlá vykládky

Pri výsadbe hroznových sadeníc tejto odrody je potrebné starostlivo zvážiť tieto technologické vlastnosti:

 • výber výsadby hrozna z najviac chráneného miesta;
 • vykonávanie hlbokých a vysokokvalitných predsádzok;
 • realizácia dostatočne hlbokej výsadby sadeníc: optimálna hĺbka výsadby hybridov - priami producenti ako Lidia alebo Russian Concord je 50 cm;
 • inštalácia v strede vykopaného a vyplneného otvoru alebo priekopy kolíka 1,5 metra s priemerom asi 5 cm;
 • inštalácia zariadenia s časťou päty na južnej strane podpery s umiestnením 2 - 3 očí pod zemou a rovnomerné rozmiestnenie koreňového systému;
 • zasypanie koreňov vysadených sadeníc pôdou a opatrné stlačenie pôdy okolo rastliny.

Zalievanie sadeníc nasleduje pri rýchlosti dvoch alebo troch vedierok vody pre každú rastlinu.

Funkcie starostlivosti

Možnosť pestovania odrôd v zložitých klimatických podmienkach severného regiónu si vyžaduje osobitnú poľnohospodársku technológiu.

Zalievanie

Polievanie by sa malo vykonávať, keď pôda dostatočne zaschne. Malo by sa pamätať na to, že akékoľvek zavlažovacie opatrenia vo fáze dozrievania hrozna môžu spôsobiť popraskanie bobúľ.

Mimoriadny význam sa pripisuje poslednému jesennému zavlažovaniu vody. Po zbere, ale pri zachovaní teplého počasia, by ste mali rastliny zalievať v pomere dvoch vedier za každý krík hrozna, čo im umožní ľahko sa prispôsobiť zimnému obdobiu.

Vrchný dresing

Hroznový polev by sa mal vykonávať dvakrát až štyrikrát do roka. Prvé kŕmenie sa uskutočňuje v marci. Hnojivo, ktoré sa používa pri výsadbe hrozna, môže zabezpečiť normálny vývoj rastlín počas prvých piatich rokov bez ohľadu na druh pôdy. Dusíkové hnojivá sa aplikujú dvakrát ročne: vo fáze aktívneho rastu výhonkov a po zbere. Organický dresing sa vykonáva pomocou kašovitých alebo vtáčích trusov. Ako hnojivo na báze fosforu draselného sa môže použiť popol.

Prerezávanie

Ohnite vinnú révu do kruhu, rovnako ako preneste rastlinu z vertikálnej na horizontálnu, aby ste ju mohli priviazať, mali by ste byť veľmi opatrní, aby ste nerozbili výhonky.

Dĺžka prerezávaných ovocných šípok by sa mala vždy určovať podľa odrodových charakteristík hrozna. Codroda Russian Concord by mala byť nakrájaná na 12 alebo 16 očí. Na jeseň závisí metóda odrezávania od stupňa zrenia, ako aj od hrúbky výhonkov. Jarné prerezávanie zahŕňa hodnotenie poškodenia očí a stupňa zamrznutia koreňového systému.

Choroby a škodcovia

„Ruský konkord“ sa týka univerzálnych odrôd hrozna so zvýšenou odolnosťou proti chorobám. Je však veľmi dôležité vykonávať jarné postrekovanie rastlín, aby sa úplne chránila pred škodami spôsobenými chorobami a škodcami:

 • od poškodenia kliešťami môžete používať lieky „Dnok“, „Nitrafen“, „Omayton“ alebo „Neoron“;
 • z múčnatiek a múčnatiek sa odporúča postrekovať prípravkami „Quadris“, „Cabriotope“, „Strobi“ alebo prípravkom „Vectra“.

Odroda hrozna „Russian Concord“ má strednú odolnosť voči chorobám a vyžaduje preventívne postrekovanie.

Ako vytvoriť mladú hroznovú ker

Recenzie záhradníkov

Z väčšej časti sú recenzie od vinárov o odrode Ruského Concordu veľmi pozitívne. Pre záhradníkov je táto hrozna charakterizovaná ako najoptimálnejšia pre severné regióny, ktorá nepokrýva odrodu s veľkými a sladkými bobuľami. Rastlina je dobre zavedená v drsných zime s výrazným mrazom.

Russian Concord je veľká odroda hrozna odolná proti mrazu odolná voči mrazu so strednou dobou dozrievania a veľmi jasnou chuťou izabiálov. Rastlina má dobrú mrazuvzdornosť a umožňuje vám získať trvalo vysoký výnos bobúľ, keď sa pestuje v severných oblastiach našej krajiny.