Návrh

Nenápadný a udržateľný hroznový „Rusbol“

Nenápadný a udržateľný hroznový „Rusbol“


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hrozno „Rusball“ sa vzťahuje na päť sibírskych odrôd, ktoré sú veľmi populárne a žiadané vo vinohradníctve usadlostí, ktoré sa osvedčili výlučne z najlepších strán. Hybrid bol vyšľachtený spoločným úsilím NIIIViV. Ja I. Potapenko a bulharskí chovatelia.

Vlastnosti triedy

Univerzálny hroznový hroznový bob "Rusbol" získaný z rodičovskej línie, zastúpený odrodami "Villar Blanc" a "Super bezsemenný". Pre mnohých vinárov je táto hybridná forma známa pod názvom Kishmish Mirage.

Biologický opis

Hrozno "Rusball" skoré dozrievanie umožňuje získať veľkú úrodu zrelých bobúľ bez semien za 115 - 125 dní. Vlastné kríky po výsadbe na krátku dobu si zachovávajú priemernú rastovú silu a vinič pre dospelých sa vyznačuje silnou postavou.

Zhluky dozrievania môžu byť veľké aj veľmi veľké. Hmotnosť strapca je v závislosti od poľnohospodárskej technológie a optimálnych poveternostných podmienok od 1 do 1,5 kg alebo viac. Hroznová kefa má pravidelný kužeľový tvar. Klastrová štruktúra môže byť mierne hustá alebo mierne voľná. Počet kefiek na jednu streľbu je 1,5 - 1,9.

Technická špecifikácia

Hybridná forma hrozna Rusball vytvára skôr malé oválne bobule s priemerom asi 1,6 cm. Priemerná hmotnosť bobúľ neprekračuje 3 g. Hrozno má v štádiu úplného dozrievania veľmi príjemnú jantárovú, jasne žltú farbu s charakteristickým opálením na slnečnej strane.

Chuť dobre. Chuť mäsitej a veľmi šťavnatej dužiny je trochu jednoduchá, ale harmonická. Niekedy sa v buničine pozoruje prítomnosť základných, pomerne veľkých semien. Obsah cukru sa pohybuje od 19% do 21%, kyslosť je 5 až 7 g / l.

Hrozno "Rusball": vlastnosti odrody

Výhody triedy

Hybrid hrozna zvaný Rusbol má nasledujúce výhody:

 • dobrá odolnosť proti najbežnejším plesňovým chorobám vo vinohradoch;
 • formovanie veľkých alebo veľmi veľkých hroznových kief s zarovnanými bobuľami, ktoré sa tesne nedotýkajú;
 • hybridná forma je vhodná na získanie vysoko kvalitných hrozienok;
 • jedna z najlepších opeľovacích odrôd pre hroznové kríky s funkčne ženským typom kvitnutia;
 • stabilne vysoko výnosná hybridná forma;
 • dobré miery zakorenenia odrezkov;
 • mrazuvzdornosť do -25 ° C;
 • možnosť pestovania pomocou krátkej formácie bez negatívnych dôsledkov na produktivitu.

Hrozno tejto odrody má priemerné ukazovatele prepraviteľnosti a obchodnej kvality. Za daždivého počasia sa môže vyskytnúť hromadné hnilobenie a praskanie bobúľ.

Pravidlá vykládky

Hrozno "Rusball" by sa malo pestovať na predtým pripravených najlepších svetlých pôdach, ktoré majú dostatočnú plodnosť.

 1. Dávky pripravené vopred na sadenie sadeníc by mali mať priemer asi 1 ma hĺbku 0,8 až 1 m.
 2. Na drenážnu vrstvu sa musí naliať zmes humusu s pôdou a minerálnymi hnojivami.
 3. Koreňový systém sadeníc má byť namočený jeden deň do vody s pridaním špeciálnych stimulátorov rastu koreňov.
 4. V strede jamy je potrebné nainštalovať vertikálnu podporu pod vinič a umiestniť pripravenú sadbu.
 5. Koreňový systém sadenice distribuovaný cez jamu je pokrytý pôdou, ktorá sa musí starostlivo zhutniť rukami a naliať vodou v pomere dvoch vedier pre každú rastlinu.

Ďalšia starostlivosť o kríky hrozna závisí od poveternostných podmienok. Povinné sú opatrenia na prerezávanie a formovanie viniča, preventívne postrekovanie, zalievanie, zálievka a ochrana na zimné obdobie.

Funkcie starostlivosti

Hrozno "Rusball" nie je márne začiatočníkov záhradníci. Táto hybridná forma je celkom lojálna k niektorým chybám v starostlivosti a prináša ovocie aj v nie optimálnych podmienkach. Dobré zakorenenie odrezkov umožňuje nezávislé množenie rastlín v poli. Hybrid má navyše vynikajúcu kompatibilitu s väčšinou zásob.

Polievanie a kŕmenie

Kríky z hrozna Rusbol reagujú na zavlažovanie, ktoré sa spája so zavedením tekutých hnojív. Vrchná úprava listov je povolená vo fáze pestovania viniča. Pri včasnom zalievaní a obliekaní sa hrozno tejto hybridnej formy ľahko aklimatizuje aj v drsných severných podmienkach.

Orezávanie a tvarovanie

Zrenie viniča je skoré a trvalo dobré. Počet plodných výhonkov sa môže meniť od 85% do 95%. Oceli na spodku výhonkov sa vyznačujú vysokou plodnosťou, ktorá umožňuje krátke prerezávanie 2-3 ocelli. Dobrý výsledok ukazuje priemerné orezanie 6-8 očí.

Ukazovatele zaťaženia pre každé hroznové kríky by nemali prekročiť 30 - 45 očí. Pri použití vysokých podnoží sa pozoruje významné zvýšenie výhonkov. Odborníci odporúčajú používať razenie s vysokým razením, použitie stredne dlhých rukávov. Je povolené pestovať túto odrodu na krátkych rukávoch a zanechať 3-4 plodnice s 12 až 16 očami.

Ako sušiť hrozno Rusball

Recenzie vinárov

Hrozno „Rusball“ je náchylné na veľké preťaženie plodín, ktoré spolu s nadmerným vystavením bobúľ veľmi často vedie k zlému dozrievaniu výhonkov. Záhradníci zaznamenávajú veľmi vysokú úroveň kompatibility s väčšinou zásob, takže táto hybridná forma sa môže naštepiť na takmer každú zásobu. Na trhu je táto odroda pomerne žiadaná, umožňuje získať malé, ale veľmi chutné a sladké hrozienka. Zároveň, podľa mnohých vinárov, atraktívnosť tohto hodného hrozna významne znižuje pravidelný vzhľad pomerne veľkých semien révy v dužine bobúľ. Hrozno „Rusball“ v strednej pásme však vo všeobecnosti nie je horšie ako množstvo hybridných chovných noviniek av mnohých ohľadoch ich predčí.

Pri výbere najnovších hybridov z moderného šľachtenia, ktoré ešte neboli dostatočne testované v reálnych kultivačných podmienkach, by sme nemali zabúdať na také odrody, ktoré sa u nás uznávajú ako Rusbol. Toto hrozno je skutočne užitočným hybridom pre amatérskeho záhradníka, ktorý nemá skúsenosti so zložitosťou vinohradníctva.Komentáre:

 1. Halliwell

  I mean you are not right. I can prove it. Write to me in PM, we will handle it.

 2. Jurg

  Gratulujem, skvelá myšlienka

 3. Walby

  Podla mna treba castejsie oddychovat, si velmi zarobeny.

 4. Mwinyi

  Nemáš pravdu. Som si istý. Pozývam vás, aby ste diskutovali. Píšte do PM, budeme hovoriť.

 5. Courtenay

  I think he is wrong. Som si istý. Write to me in PM, it talks to you.Napíšte správu