Tipy

Ako pestovať arménske zázrakové uhorky

Ako pestovať arménske zázrakové uhorky


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Arménska uhorka je mnohým známa ako hadovitý melón alebo tarra. Rastlina je typom melónu, ktorý reprezentuje rod Cucumber a čeľaď Pumpkin alebo Cucurbitaceae. Táto tykvová kultúra, ktorá je pre záhradkárov stále málo známa, v latinke nazývaná Arménska uhorka, vyzerá veľmi exoticky a má veľmi neobvyklú chuť.

Opis zariadenia

Rastlina patrí do kategórie dlhosrstých a vytvára veľké množstvo vedľajších výhonkov. Jasne zelené listy majú veľmi charakteristický zaoblený tvar. Plody sú svetlozelenej farby so striebornou dospievaním. Dĺžka plodu sa pohybuje od 45 do 50 cm. Arménskou uhorkou je úplná absencia vzduchovej dutiny vo vnútri.

Buničina z plodov tejto rastliny je šťavnatá, svieža, biela, s výraznou vôňou melónu. Arménske uhorky sa konzumujú čerstvé spolu so šupkou a môžu sa tiež použiť na morenie a konzervovanie. V dôsledku dozrievania ovocie arménskej uhorky zožltne a takmer úplne stráca chuť.

Táto neobvyklá kultúra s chuťou melónu a uhoriek sa vyznačuje veľkým valcovitým segmentovým ovocím a vyznačuje sa dlhým vegetačným obdobím. Plodenie je nepretržité a pokračuje až do mrazov. Arménska uhorka má vysokú mieru odolnosti proti porážke pravými a plesnivými plesňami a tiež toleruje veľmi nízke teploty.

Užitočné vlastnosti

Okurky Arménske plody obsahujú asi 13 - 14% cukrov, približne 15% sušiny a 7,5% škrobu. Okrem toho je buničina bohatá na vitamíny a minerálne soli, čo má priaznivý vplyv na metabolické procesy v ľudskom tele.

Buničina a šťava z arménskej uhorky sú užitočné pri obezite, cukrovke, všeobecnej slabosti, hypertenzných prejavoch, ateroskleróze a kolike a prítomnosť dostatočného množstva kyseliny listovej má pozitívny vplyv na krvotvorbu. Hadí melón sa široko používa ako preháňadlo, choleretikum, diuretikum a antisclerotikum.

Arménska uhorka: rastie

Arménska uhorka "Biely hrdina"

„Biely hrdina“ si vďaka vysokej produktivite a nenáročnosti získava na popularite medzi ruskými záhradníkmi.

Plody sa tvoria na hlavnom výhonku a na výhonkoch druhého rádu v oblasti prvého páru listov. Hlavná riasa dosahuje dĺžku 3 m. Kvitnúce dvojdomé. Obdobie od objavenia sa úplného klíčenia po prvú úrodu ovocia je približne dva mesiace. Výťažok každej rastliny, ktorá je predmetom poľnohospodárskej technológie, je 8 až 10,5 kg ovocia.

Funkcie poľnohospodárskej technológie

Rastlina je veľmi bežná v Číne, Japonsku, Uzbekistane a Taliansku, ktoré charakterizujú serpentínový melón ako plodinu milujúcu teplo, pre ktorú je prítomnosť indikátorov vysokej teploty v pôde a vzduchu, ako aj dobré osvetlenie, veľmi dôležitá.

Pestovanie arménskej uhorky je ľahké. Osivá predávané poľnohospodárskymi spoločnosťami a spoločnosťami zaoberajúcimi sa osivom už boli spracované a nevyžadujú si ďalšie výsevné opatrenia. Pôda by mala byť úrodná, voľná a ľahká. Semená sa vyberú pri teplote 15 - 25 ° C, ale aby ste sa spriatelili a čo najskôr strieľali, odporúča sa vykonať predbežné namáčanie. V prítomnosti optimálnych ukazovateľov vlhkosti a teploty pôdy sa prvé sadenice objavia asi týždeň po výseve.

Najlepší čas na siatie sadeníc je posledná dekáda apríla. Hĺbka výsadby je rovnaká ako v prípade semien uhoriek, to znamená asi 5 cm. Výsadba rastlín na trvalom mieste sa uskutočňuje v prítomnosti siedmich pravých listov najskôr na konci mája. Štandardný výsadbový plán pre sadenice arménskej uhorky je 0,5 x 1 m.

Rastlina je nenáročná. Starostlivosť o arménsku uhorku spočíva v pravidelnom uvoľňovaní pôdy a, ak je to potrebné, zriedkavom, ale dosť hojnom zalievaní. Je potrebné monitorovať čistotu vykládok a pravidelne vykonávať burinu. Ako hnojivá sa odporúčajú organické hnojivá. tekutý divulín je najlepší. Dobrým výsledkom je striedanie vrchného obväzu suspenziou a roztokmi komplexných minerálnych hnojív. Na ochranu pred chorobami a škodcami môžete použiť infúzie cesnaku a cibule.

Plody s riasami musia byť odtrhnuté stopkou, pretože inak dôjde k výraznému skráteniu obdobia zberu. Keď sa arménske uhorky skladujú v chladničke, nestrácajú kvalitu a prezentáciu za mesiac a niekedy aj viac.

Zber osiva

Uhorka Arménska nemá ovocné povlaky, a preto je zber semien z tejto kultúry vždy sprevádzaný procesom fermentácie. Semená po extrakcii z úplne dozretého ovocia by sa mali umiestniť do sitka a potom sa dôkladne opláchnuť prúdom teplej vody z vodovodu. Premyté semená sa sušia na tkanine.

Odporúča sa používať obyčajný papierový obal na uskladnenie vlastných semien až do jarnej výsadby. Semeno skladujte na chladnom a suchom mieste. Miera klíčenia pri správnych podmienkach zberu a skladovania sa udržiava päť rokov. Výhoda nezávislého odoberania semien spočíva v tom, že takto získaný osivový materiál nevyžaduje stratifikáciu.

Tiež vám odporúčame prečítať si článok, ktorý popisuje vlastnosti pestovania cibule a cesnaku.

Recenzie pestovateľov zeleniny

Podľa skúseností záhradníkov, ktorí už niekoľko rokov pestujú arménske uhorky na svojich osobných pozemkoch, by sa mala pôda pred výsadbou veľmi opatrne vykopať a hnojiť humusom v pomere 1 vedro na štvorcový meter výsadby. Odporúča sa tiež pridať približne 0,5 vedra piesku na meter štvorcový. V poslednej dekáde mája by ste semená mali nasiaknuť jeden deň v roztoku stimulátora rastu a potom ich zasadiť na otvorenom priestranstve so vzdialenosťou 0,7 m.

Navonok sa arménske uhorky podobajú mierne pokrčeným a dospievajúcim cuketám. Plody sa zberajú, aby sa zabránilo ich nadradeniu, s dĺžkou najviac 25 - 30 cm. Recenzie pestovateľov zeleniny charakterizujú túto záhradnú plodinu ako veľmi neobvyklú chuť. Ovocie sa nielen konzumuje čerstvé, ale aj dusené, solené a nakladané bez olupovania kože.

Ako pripraviť arménsky šalát z uhoriek