Dom a záhrada

Hrozno „Sálavé hrozienka“: to najlepšie bez semien

Hrozno „Sálavé hrozienka“: to najlepšie bez semien


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hrozno „Radiant Rhizome“ bolo pestované skupinou vedcov z Moldavského výskumného ústavu biotechnológie a biológie a je uznávaným lídrom v kategórii bezsemenných hroznových plodín. Táto vysoko kvalitná bezsemenná trieda hrozna s vysokým výnosom je obľúbená nielen medzi domácimi, ale aj zahraničnými vinármi. Opis odrody zodpovedá rodičovskému páru, ktorý sa zúčastnil na výbere: hrozno „Kardinál“ a populárna odroda „Kishmish pink“.

Vlastnosti triedy

Odroda hrozna „Radiant hrozinky“ sa vyznačuje skorým priemerným obdobím dozrievania a vytvára úrodu asi za 125 až 130 dní. Rastliny sú stredné alebo vysoké. Listy strednej veľkosti, svetlo zelené, majú tvar srdca, stredne rezané, sú umiestnené na dlhých stopkách.

Zhluky majú atraktívny vzhľad. Veľkosť hroznovej kefy je často pôsobivá: jej dĺžka môže presahovať 40 cm. Tvar je rozvetvený, valcový, s predĺžením v koncovej časti, často lalokovitý. Konzistencia je stredne hustá alebo sypká. Priemerná hmotnosť kefy je 0,5 kg, ale v podmienkach dobrej starostlivosti môže hmotnosť presiahnuť 1 kg.

Bobule sú stredne veľké, majú veľkosť 2,2 - 2,5 x 1,7 - 2,2 cm. Hmotnosť sa pohybuje od 3 do 4 g. Tvar bobule je podlhovastý ovál. Pokožka je ružovkastočervená. S cieľom zväčšiť veľkosť bobúľ je povolené používanie „gibberellinu“. Buničina sa vyznačuje hustotou a harmonickou chuťou. V chuti a aróme je ľahký odtieň muškátového orecha. Obsah cukru nepresahuje 17-21%. Šťava sa vyznačuje kyslosťou 6 až 7 g / l.

Výhody triedy

Hrozno s názvom „Radiant rozinky“ je jednou z najväčších odrôd ovocia v kategórii bez semien s nenápadným muškátom a uznanie vďaka mnohým výhodám:

 • výhonky sa vyznačujú dobrým dozrievaním a rodením v 50 - 70%;
 • priemerný počet zhlukov na výhonok je 1,3 - 1,6;
 • ukazovatele priemernej produktivity dosahujú 130 - 150 kg / ha;
 • odolnosť proti mrazu a odolnosť proti chorobám štandardne pre európske hrozno;
 • prevalencia plesní a oídia je stredná;
 • náchylnosť na šedú hnilobu je nízka;
 • priemerná prepraviteľnosť;
 • predajnosť plodiny je vysoká;
 • príjemná chuť a aróma s muškátovým odtieňom;
 • možnosť použitia pre klenuté formácie.

Vynikajúce indexy chuti umožňujú tejto odrode obsadiť prvé miesto pri ochutnávkach, vďaka čomu môžeme „Radiant houby“ bezpečne priradiť k najlepším úspechom v výbere v kategórii bezsemenných odrôd.

Hrozno „Sálavé hrozienka“: rastie

Pravidlá vykládky

V prípade hrozna „sálavé hrozienka“ sú všetky techniky výsadby dobré, berúc do úvahy pôdne a klimatické vlastnosti konkrétnej oblasti. Štandardné pravidlá pre výsadbu hroznových sadeníc tejto odrody sú tieto:

 • odrezky z hrozna musíte dostať asi mesiac pred výsadbou a skontrolovať, v akom stave sú;
 • výsadba jednoročných sadeníc sa môže vykonávať na jeseň, pred začiatkom mrazu a na jar, pred otvorením púčikov;
 • koreňový systém sadeníc pred výsadbou je povinný najmenej 24 hodín namočený v čistej vode alebo v špeciálnom roztoku biostimulantov;
 • po namočení sadenice sa oreže jednoročné výhonky: ak sú na výhonku hrozna dva výhonky, potom sa každá z nich nakrája na pár očí, a ak je jeden výhonok, uskutoční sa orezanie pre 3-4 oči;
 • sadenice alebo odrezky z hrozna pred výsadbou sa neodporúčajú ponechávať na čerstvom vzduchu, preto je najlepšie ich odviezť na miesto výsadby v nádobe s hubou;
 • koreňový systém hrozna je dosť silný, takže výsadbový otvor by mal byť dostatočne veľký, približne 0,8 x 0,8 m, ale sú možné aj iné veľkosti, ak to vyžadujú rozmery koreňového systému rastliny.

Po výsadbe pôdu hojne zalejte a mulčujte pilinami, suchou trávou alebo listami.

Funkcie starostlivosti

Pri pestovaní odrôd viniča „Radiant Quiche“ je potrebné pamätať na to, že prítomnosť veľkých kefiek na hrozno môže spôsobiť preťaženie rastliny. Je potrebné zabezpečiť mierne zaťaženie kríkov pomocou výhonkov a kŕmenia. Správne a pravidelné vykonávanie ekologických operácií pomôže zachovať zdravie rastlín a zlepšiť kvalitu plodiny. Orezávanie viniča je nevyhnutné pre 4-6 očí, v dôsledku toho by priemerné zaťaženie jedného hroznového kríka malo byť okolo 30 - 35 očí alebo 20 - 25 výhonkov. Táto odroda je veľmi populárna pre klenuté a altánkové formácie.

„Žiarivé hrozienka“ sa vyznačujú náročnosťou na poľnohospodárske techniky a kvalifikovaným odchodom.

 1. Je veľmi dôležité kontrolovať načasovanie zavlažovania a množstvo použitej vody. Zavlažovacie opatrenia sa vykonávajú od 15. apríla do 15. októbra. Po každom zalievaní by mala byť pôda vyrovnaná a dobre uvoľnená.
 2. Na zabezpečenie potrebných živín vo vinici sa používajú minerálne a organické hnojivá.
 3. Ochrana hrozna pred škodcami a chorobami je nevyhnutnou súčasťou celého komplexu agrotechnických opatrení na pestovanie tejto plodiny.

Nedostatok odolnosti tejto odrody proti chorobám a škodcom si vyžaduje použitie moderných a účinných liekov.

Názov zariadeniavymenovanieSpôsob aplikácierysy
Vrchol AbigaPleseň, antracnóza40 g na 10 l vodyKonečné spracovanie tri týždne pred zberom
"PolyChim"Pleseň, antracnóza40 g na 10 l vodyUkončenie postreku tri týždne pred zberom
"Topaz"padlí3 g na 10 l vodyPosledné spracovanie 10 dní pred zberom
"Vectra"padlí3 ml na 10 l vodyUkončenie postreku tri týždne pred zberom
"Malatiónu"Rastlinné parazity80 g na 10 l vodyPosledné spracovanie mesiac pred zberom
"Karate"Rastlinné parazity4 ml na 10 l vodyKonečné postrekovanie mesiac pred zberom

Recenzie vinárov

Hrozno Sálavé hrozno má pomerne vysokú plodnosť, avšak podľa skúsených vinárov sú preferované dlhé prerezávanie a silné útvary na kríkoch. Je tiež potrebné poznamenať, že na jar sa oči prebudia pomerne neskoro v porovnaní s väčšinou ostatných sultánov. Podľa záhradkárov použitie gibberellínu pozitívne ovplyvňuje kvalitu a predaj bobúľ.

Sadenice sa vyberajú dokonale, hroznové kríky rastú rýchlo a normálne tolerujú zimu. Vinári však odporúčajú zariadiť zimu vysoko kvalitným úkrytom, keďže „sálavé rozinky“ relatívne ľahko odoláva mrazom až do -18 ° C.

Bobule majú skutočne vynikajúcu chuť a veľmi atraktívny vzhľad. Hrozny semien hrozna sa prakticky nevyskytujú. Zozbierané je vhodné na dlhodobé skladovanie a sušenie.

Skúsení vinári odporúčajú venovať osobitnú pozornosť ochrane hrozna „Radius“ pred chorobami, najmä plesňami. Okrem toho je odroda náchylná na poškodenie koreňovou fyloxérou. Nedostatok rezistencie hrozna „Radiantis“ proti chorobám zahŕňa použitie základnej aj doplnkovej liečby.

Ako sa starať o hrozno

Napriek niektorým nevýhodám je odroda už dlho lídrom v popularite vinárov a spotrebiteľov.Komentáre:

 1. Huntington

  Gee-gee, úžasne vzdychám

 2. Abell

  zobrať !!! ATP HUGE !!!!

 3. Joaquin

  Ospravedlňujem sa, ale podľa môjho názoru sa dopustíte chyby. Napíš mi v PM, budeme hovoriť.

 4. Trowbridge

  Dobrá práca!Napíšte správu